gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Kaç yaşında başladınız oruç tutmaya?

Konu, 'İslam ve İnsan' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

oruç tutmaya kaç yaşında başlanır oruca kaç yaşında başlanır oruç tutmaya
    evet meleklerim söyleyin bakim kaç yaşında oruç tutmaya başladınız?:) ben Allah kabul ederse 7-8 yaş arasında başladım oda çocuk orucuydu yarım gün :D:D

2. LaDYDuRu

LaDYDuRu Forum Okuru

Ce: Kaç yaşında başladınız oruç tutmaya?
    bende kendimi bildim billi oruç tutardım orta okul bitene kadar
    sonra bıraktım

Kaç yaşında başladınız oruç tutmaya? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Oruç Tutmanın Faydaları

Oruç Tutmanın Faydaları

oruç tutmanın faydaları Oruç tutmak dinimizin emri olduğu kadar sağlık açısındandan çok faydalıdır...Nasılmı buyrun cevabı :tik: Çünkü Allahü teâlâ, zararlı olan bir şeyi emretmez. Tıp uzmanları diyor ki: Oruçlu kimselerde adrenalin ve kortizon hormonları kana daha kolaylıkla karışmaktadır. Bu hormonlar, tesirlerini kanserli hücreler üzerinde de göstermektedir. Böylece bu hormonlar kansere...
  2. Oruç Tutmanın Mideye Etkileri

Oruç Tutmanın Mideye Etkileri

oruç tutmak, mideye etkileri, nelerdir, dikkat edilmesi gerekenler, öneriler, ile ilgili bilgiler burada melekler Bu gece ilk sahurumuza kalkıyoruz melekler :) Yarın da ilk orucumuzu tutacağız nasipse :) Oruç rutin yemek yeme alışkanlıklarımızı değiştirdiğinden ,bazı noktalara dikkat etmemiz gerekir.Nedir bunlar öğrenmek için, Beslenme ve Diyet Uzmanı Aylin Yılmaz 'ın açıklamalarını...
  3. Oruç Tutmanın Kişiye Kazandırdıkları

Oruç Tutmanın Kişiye Kazandırdıkları

oruç tutmanın faydaları oruç tutmanın yararları Sevgili melekler, Ramazan ayı insanların birlik olduğu, yemeklerini paylaştıkları, dualar eşliğinde büyük sofralar etrafında bir araya geldiği, yoksulun doyurulduğu en mübarek zamanlar. İşte biz de bu sayfamızda bu mübarek ayı oruçlu geçirmenin insanlara sağladığı kazanımlar hakkında bilgiler vermek istiyoruz sizlere... Yüce Allah, bizim...
  4. Çocuklar İçin En Uygun Oruç Tutma Yaşı Nedir?

Çocuklar İçin En Uygun Oruç Tutma Yaşı Nedir?

oruç hakkında sorular çocuklar oruç tutmalımı çocuklar ve oruç Ramazan ayı geldiğinde birçok evi ve kişiyi oruç ayının heyecanı ve telaşı kaplar. Büyüklerine özenen birçok çocuk da oruç tutmak ister. Peki çocuklar ne zaman oruç tutmalı? Çocuklar oruç tutabilir mi gibi sorularınızın yanıtlarını sizler için paylaşıyoruz. Çocuklara 10 yaşına geldiklerinde oruç tutmaları emr olunur 10 yaşına...
  5. Oruç Çocuklara Kaç Yaşından İtibaren Farzdır?

Oruç Çocuklara Kaç Yaşından İtibaren Farzdır?

oruç çocuklara kaç yaşında farz, çocuklara oruç farzı, oruç kaç yaşından farz Sual: 12-14 yaşlarında çocuklarım var. Namaz kılıp oruç tutmaları farz mıdır? CEVAP Büluğa erince kız ve erkek çocuğa, namaz, oruç farz olur. Ay hâlinde tutamadığı oruçları, bayramdan sonra kaza eder. Ay hâli sebebiyle kılamadığı namazları kaza etmez. Hazret-i Âişe validemizin naklettiği hadis-i şerifte, hayzlı...

Sayfayı Paylaş