gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Kadın ve erkek eşit değil!

Konu, 'Kadınlar ve Erkekler' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Bunu biz değil, bilim söylüyor Melek'lerim. Bilim adamlarının yaptığı araştırmalara göre kadın - erkek eşit değil! İşte bu sonuca vardıran kadın - erkek farklılıkları Melek'ler:) [​IMG]

1. Kadınlar, duyguları daha kolay anlayabiliyor, empati kurabiliyorlar.

2. Erkekler problem çözerken beyninin daha çok sol yarısını kullanırken, kadınlar her iki bölümü de eşit olarak kullanabiliyorlar.

3. Her insanda stres hormonu olan oxytocin, sinirlenildiğinde sakinleştirici olarak salınır. Fakat kadınlardaki östrojen hormonu, oxytocin'in gücünü artırıcı etki yaparken erkeklerdeki testosteron hormonu bu sakinleştirici hormonun gücünü azaltmaktadır. Bu yüzden problemler karşısında kadınlar sabırlıyken erkekler daha fevridirler.

4. Erkeklerin beyinlerindeki en gelişmiş bölge, konuşma merkezi görevini de görür. Oysa kadınlar her bölgeyi eşit kullanabilirler. Felç gibi herhangi bir sebepten dolayı konuşma yeteneğini kaybeden erkekler tedaviyle konuşturulamazken, kadınlarda sıklıkla konuşmaya başlamalar görülmektedir.

5. Erkeklerin beyinleri kadınlarınkinden yüzde 11-12 daha büyüktür. Bu durum onları daha zeki yapmaz ama daha geniş olan vücut kaslarının koordinasyonunda kolaylık sağlar.

6. Morfin vurulması gereken durumlarda kadınların vücutları daha yüksek dozda morfine gerek duyuyor.

Kadın ve erkek eşit değil! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. erkek ve kadın duası..

erkek ve kadın duası..

EVLi ERKEK DUASI Allahım... Karımı her türlü tehlikeden koru,gerekirse ben tehlikeye atlayayım.Onu hic yorma,gerekirse ben yorulayım O çalismasın,ben çalışayım O hasta olmasin,ben olayım... Allahım o aldatmasın,ben aldatayım Benim güzel karım dul kalmasın,ben kalayım... EVLi KADIN DUASI Allahım lütfen bana; Deniz kadar etkileyici bakişlari olan ve yakışıklı (Aliye), Ferit...
  2. kadın ve erkek denklemi

kadın ve erkek denklemi

AŞK ARİTMETİGİ * Akıllı erkek + Akıllı kadın = aşk * Akıllı erkek + Aptal kadın = ilişki * Aptal erkek + Akıllı kadın = evlilik * Aptal erkek + Aptal kadın = hamilelik OFIS ARİTMETİGİ * Akıllı patron + Akıllı eleman = kar * Akıllı patron + Aptal eleman = üretim * Aptal patron + Akıllı eleman = terfi * Aptal patron + Aptal eleman = fazla mesai ALISVERIS ARİTMETİGİ * Bir erkek kendisine...
  3. Kadın ve Erkekte Aşk

Kadın ve Erkekte Aşk

. Başından büyük bir aşk geçmemiş her kadın için bu bir eksikliktir; başından büyük bir aşk geçmiş her erkek için ise bu bi fazlalıktır. Erkeğin hayatında belki bir aşka yer vardır. Kadının ise aşkında belki bir hayata... Erkekler deli gibi aşık olurlar, zamanla akıllanırlar. Kadınlar ise Akıllı gibi aşık olurlar, zamanla delilirler. Aşk, kadını ve erkeği farklı etkiler. Aşık olan...
  4. erkek ve kadin...

erkek ve kadin...

Cevaplar cok sert degilmi sizcede biraz Meleklerim :S:S yoksa : yooo ne alaka az bilemi diyorsunuz :D:D:D Erkek: Bana isminizi bağışlar mısınız? Kadın: Neden? Sizin yok mu? Erkek: Size bir içki ısmarlayabilir miyim? Kadın: Aslında içkinin parasını direkt alsam daha iyi olur Erkek: Ben bir fotoğrafçıyım ve ne zamandır sizinki gibi bir yüz arıyordum Kadın: Ben de estetik...
  5. Kadın ve Erkek İlişkileri!

Kadın ve Erkek İlişkileri!

Kadınlar erkekleri, erkekler de kadınları anlamıyor. Sanki bu dünyada birlikte yaşamıyoruz. Karşılıklı yalanlar üzerine kurduğumuz ilişkilerin içinde boğuluyoruz. Yaşama bakış açılarımız farklı, kadınlar detaycı, erkeler ise genele bakıyor. Kadınların üstünde titizlikle durduğu pek çok konu, erkekler için son derece gereksiz oluyor. Hepimiz şöyle biraz geri çekilip, objektif olarak bakmayı...

Sayfayı Paylaş