gebe
  1. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

Kadınlardaki Stresin En Yaygın Sebebi Nedir?

Konu, 'Psikoloji ve İlişkiler' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

kadınlarda stresin sebepleri stres neden olur stresin sebepleri

Sevgili melekler, hayat şartların bu derece zor olduğu bir zamanda ben rahatım, keyfim gıvır diyen birine rastlamak herhalde imkansızdır. Ancak bir ortalama yapılmak istenirse, yapılan araştırmalar, kadınların erkeklerden daha stresli olduğunu ortaya çıkarmış..

Oxford Üniversitesi'nden Prof. Daniel Freeman ulusal çapta ilk sistematik ruhsal sağlık araştırmasının psikolojik bozuklukların kadınlarda yüzde 20-40 gibi erkeklerden daha yaygın olduğunun saptandığını söyledi.

Freeman birçok değişik rolün baskısıyla alakalı stresin her şeyden korku fobisini artırdığını belirtti. Freeman "Bu büyük farklılıklar genlerden daha çok çevresel faktörlerden kaynaklanıyor.

Kadınlar stresten çok daha fazla etkileniyor, bunun nedeni ise onlardan istenen sosyal roller" dedi. Freeman'a göre kadınlarda bu rollerin sonucu depresyon, panikatak, fobiler, uykusuzluk, travma sonrası stres bozukluğu ve yeme bozukluğu gibi sorunlar ortaya çıkıyor.

2. Asena_Sule

Asena_Sule Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    990
    Ödül Puanları:
    163
    evet yaaa kadınalr çok hassas oluyrlar rkelere göre biz kadınalr herşyi sitres yapıyoruz özellklede ben herşeyi kafam a takıyorum mutsuz oluyorum :uhu:

3. *EYLÜLMEHMETUTKU*

*EYLÜLMEHMETUTKU* Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    498
    Ödül Puanları:
    63
    stressssssss kadınların özelliklerinden biri oldu artık:D:D

a.özlem bunu beğendi.
Kadınlardaki Stresin En Yaygın Sebebi Nedir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. kavgaların en yaygın nedenleri

kavgaların en yaygın nedenleri

Eşinizle ilk kavganızı hatırlıyor musuz? Genellikle ilk kavgalar fındık kabuğunu doldurmayacak nedenlerle yapılır. "Suyu kim açık bıraktı", "Tostu neden yaktın", "Bütün para nereye gitti" ve kaçınılmaz son soru olarak "Sen kim olduğunu zannediyorsun" kavgaya zemin hazırlayacak kadar önem kazanır. Tartışmalar minik olmasına rağmen kavga anında çok...
  2. hamilelikte en yaygın hurafeler

hamilelikte en yaygın hurafeler

hamilelik hurafeleri gebelik hurafeleri gebelikle ilgili hurafeler cinsiyet lohusalık Dünya geneline baktığımızda en çok hurafeye maruz kalanlar Türk kadınları. Adet kanamasından lohusalığa kadar ilginç ve komik hurafelerle dolu bir toplumuz. Rahat doğum yapmak için olandan tutun da bebeklere kadar ne ararsanız var... Kadın ve hurafe Kadın ve hurafe denilince belki de dünyada en çok...
  3. Evlilikte aile içi tartışmaların en yaygın olan sebepleri:

Evlilikte aile içi tartışmaların en yaygın olan sebepleri:

Hepimizin zaman zaman evlilik hayatında irlli,ufaklı tartışmalarımız olmuştur muhakkak ama bunun sebeplerini bilirsek ve ona göre davranırsak bu tür kavga ve tartışmaları daha aza indirebilir yada tamamen ortadan kaldırabiliriz. İşte arkadaşlar evlilik hayatınıza yardımcı olabileceğini düşündüğüm bu yazıyı okumanızı tavsiye ediyorum. Karakter farklılıkları: Bazen aranızdaki farklılıklar...
  4. kadınlarda stresin getirdiği hastalıklar

kadınlarda stresin getirdiği hastalıklar

kadınlar,kadın sağlığı,stres,strese bağlı hastalıklar,psikolojik hastalıklar,tedavi,kadınlarda bunama,kadınlarda stresin getirdiği hastalıklar. İngiltere’de yayımlanan Independent gazetesinin haberine göre, orta yaşlarda, tekrarlayan stres ve endişe bozukluğu atakları geçiren kadınların bunama ve alzheimera yakalanma olasılığı, diğer kadınlara göre iki kat daha fazla. İsveçli...
  5. Kadınlarda Saç Dökülmesinin Sebebleri Nelerdir

Kadınlarda Saç Dökülmesinin Sebebleri Nelerdir

Saç Dökülmesinin Başlıca Nedenleri Kadınlarda Saç Dökülmesinin Sebebleri Nelerdir Saç dökülmesi bir çok kadın ve erkeğin başlıca saç sorunlarının başında gelir, günde 100 telden fazla dökülen saçlar için, kesinlikle doktora görünmek gerekir diyor ve kadınlarda görülen saç dökülmesinin sebeplerini bu yazımızda konu alıyoruz Melek'ler. Eğer yastığınızda ya da küvetinizde birkaç tel saç...

Sayfayı Paylaş