gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

kadınlarla tokalaşmak ve el öpmek caiz mi?

Konu, 'Kadın Ve İslam' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

tokalaşmak günah mı öpüsmek günahmi ayak öpmek günahmıdır kadın ayağı öpmek öpüşmek günah mı Resulullah (s.a.v) buyuruyor:
    Yabancı bir kadınla tokalaşan, kıyamet gününde eline ateş parçası almış demektir.

Kadının, mahremi olmayan (nikahlanması mümkün olan) erkeğin elini öpmesi, erkeğin de mahremi olmayan kadının elini öpmesi haramdır.
    [FONT=&quot]Öncelikle el öpme geleneğinin her yönüyle iyi bir davranış olmadığını bilmek gerekir. Bu bir dini tavsiye değil, bir örf meselesidir. [/FONT][FONT=&quot][/FONT]
    [FONT=&quot]Aralarında mahremiyet bulunmayan karşı cinsler, birbirlerinin ellerini öpemezler, genel kaide budur. Bu hüküm genç kadınlar içindir, yaşı ilerlemiş, cinsi faaliyetleri kesilmiş bulunan kadınlar bu hükmün dışındadır. Bu ayırımın nedeni cinsi hislerin tahrik edilme meselesidir. Ama erkek ne kadar yaşlı olursa olsun, yabancısı olan kadınlar, onun elini sıkamaz ve öpemezler.[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
    [SIZE=-1]Kaynak: İzahlı Kadın İlmihali, Asım Uysal, Mürşide Uysal, Uysal Yayınevi, 2001, 11.Baskı
    [/SIZE]

2. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83
    Cevap: kadınlarla tokalaşmak ve el öpmek caiz mi?
    bilgiler için tşkler..

3. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: kadınlarla tokalaşmak ve el öpmek caiz mi?

emeğine sağlık

4. Misafir Melek

Misafir Melek Forum Okuru

5. ilkimsu

ilkimsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    örneğin arkadasımla bayramlastığım zaman tokalasıyorum ben :S odamı günahtır ya bak simdi tırstım

6. seyma_rky

seyma_rky Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben arkadaşlarımla tokalaşıyorum ama:(

kadınlarla tokalaşmak ve el öpmek caiz mi? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. İftarı geciktirmek caiz mi?

İftarı geciktirmek caiz mi?

Sual: Bir iş sebebiyle iftarı ne kadar geciktirmek caiz olur? CEVAP Akşam vaktinin girdiği kesin olarak biliniyorsa, önce hurma, su gibi bir şey ile oruç açılır sonra namaz kılınır. Yemeği tezce yiyip sonra namaz kılmak da caizdir. Ancak iftar sofrasında çeşitli yemekler olduğu için, akşam namazı gecikebilir. Namaz mekruh vakte kalabilir. Bu bakımdan önce namazı kılmak ve sonra yavaş yavaş...
  2. Rüyada el öpmek

Rüyada el öpmek

rüyada başbakanın elini öpmek rüyada el öpmek, görmek, ne anlama gelir, ne demek, tabiri burada arkadaşlar Rüyasında el öptüğünü görmek yada elini öptürdüğünü görmek ne anlama geliyor; buyrun bu yazımızda tabiri hakkında bilgiler edinelim melek'lerim. Kardeş, ortak, evlad, hizmetçi, fayda, memuriyet, velayet (Allah dostu olma), mal, servet, delil, iş, amel, sanat ve beceri ile tabir...
  3. Eşinin ayağını öpmek caiz midir ?

Eşinin ayağını öpmek caiz midir ?

Eşinin ayaklarını öpmek caizmidir ?
  4. Banka kredisi ile ev ve araba almak caiz midir?

Banka kredisi ile ev ve araba almak caiz midir?

Zaruret olmasa da, ev nafakadan olduğu için, evi olmayanın kredi ile ev alması caiz olur, fakat zaruretsiz, araba veya ticaret için, kredi çekmemelidir. Dosya masrafı diye bir miktar para alınarak, faizsiz kredi veriliyorsa, böyle verilen krediyi de almak caiz olur. Sual: Her türlü alışverişte, kredi kartı kullanmak caiz midir? CEVAP Kredi kartı kullanmak caizdir. Kredi kartı ile bir malı...
  5. Kayınvalideye ve kayınpedere Ana - baba demek caiz midir?

Kayınvalideye ve kayınpedere Ana - baba demek caiz midir?

Kayınvalideye ve kayınpedere, "Ana-baba" demek, akla yanlış gibi gelmekte ise de, ceddimiz hürmet olarak bunlara "Ana-baba" demişlerdir. Bekara suresinin 133. âyet-i kerimesinde, Yakub aleyhisselama hitaben (Baban İbrahim, İsmail ve İshak) buyuruluyor. Bilindiği gibi, Yakub aleyhisselam, İshak aleyhisselamın oğludur. İsmail aleyhisselam amcası, İbrahim aleyhisselam ise...

Sayfayı Paylaş