gebe
  1. siyahinci50

siyahinci50 Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    66
    Ödül Puanları:
    28
    eşim ve çocuklarımın oldu heryerde yaşarım

kadir gecesi anılarım

Konu, 'Hayatın içinden anılarımız' kısmında siyahinci50 tarafından paylaşıldı.

slm melekler,bu benim ilk konu açışım inşlh begenirsiniz.benim çocukluğum NEVŞEHİRin ilçesi olan AVANOSta geçti, bulunduğum ilçe çanak çömlekleriyle ünlü bir ilçedir, neyse ben konuya geçeyim.....bu güzel ilçede ramazanda kadir gecesinden bir gün önce hazırlıklar yapılır tatlılar ,çerezler,sakızlar, yöresel kurutulmuş meyveler,harçlıklar vb. kadir gecesi olduğu akşam AVANOSTA butün sokaklarda bi gürültü:davul: orada yaşayan bütün çocuklar sokaklarda ellerimizde birer poşet,boynumuzda iple asılı bir teneke :davul:davul niyetine çalar bütün evleri tek tek gezerdikyupis brgün önceden hazırlanan tatlı, sakız, harçlık ne varsa isterdik ,büyüklerimizde verirdi :))ama hazırlık yapmamışsa bide kapıyı açmıyorsa vayy o evsahibinin haline evin bahçesinde etrafında ne varsa kırardık özelliklede çanak çömleğini:koro: kırar giderdik, başka eve gider hediyemizide alınca çokk mutlu olurdukyupis kadir gecemizi böyle geçirirdik ,:yyy:konu hatıra olunca bende sizlerle bu unutamadığım anımı paylaşmak istedim umarım beğenirsiniz melekler....ayrıca cemoş arkadaşımada burdan teşekürlerimi sunuyorum aklıma böyle bir anımı getirdi ve paylaşmamda yardımcı oldu tşk. cemoşummm:slm:

CeMoŞ ve emral bunu beğendi.
  2. ASİMELEK

ASİMELEK Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2.192
    Ödül Puanları:
    113
    hahahaha kıss ayy ne canisiniz hahaha ne kırıyonuz milletin çanak çömleğini :D:D ama şu tenekeden davulunuza bittimmm :D:D gözlerimde canlandırdımda çok hoş bir sahne geldi :D:D
    çok güzelmiş konun canım eline sağlık :D:D benden sana rep :D:D

siyahinci50 bunu beğendi.
  3. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Eski bayramların ,özel günlerin sevinçleri de güzeldi inci,şimdi kalmadı maalesef,teşekkürler bizlerle paylaştığın için..:tik:

4. CeMoŞ

CeMoŞ Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.110
    Ödül Puanları:
    113
    ooo anıya bakk süpermişş:D:D demek milletin çanak çömelğini kırıyodunuzhahaha
    ama onlarda hak etmişler niye açmıyolar kapıyı hahaha

çok güzel bir anıymış incim bizlerle paylaştığın için teşekküler :kiss:

ayrıcada ben teşekkür ederim ilk konun son konun olmasın hep bekliyoruz artık:D:D

5. tuba09

tuba09 Banned

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    ah çocukluukk bende bayramlıklarımı alır hergün giyerdim şimdi almaz olduk çok özledimm yaa.çok tatlısın güzel konu =)

6. siyahinci50

Beğenilen Mesajlar:
    66
    Ödül Puanları:
    28
    tşk asimeleğim ama şimdi bende aklıma gelince gülmekten bayılıyorum:)

7. siyahinci50

Beğenilen Mesajlar:
    66
    Ödül Puanları:
    28
    inşlh devam ederim cemoşum. alıştım artık:)

8. Misafir

Misafir Forum Okuru

Ne güzel. Kadir gecesi gibi mübarek bir geceyi ne güzel kutluyorsunuz. Orda olmak, o duyguları yaşamak isterdim :)

İlk konun ve muhtşeem bir konu. Bizimle paylaştığın için tşk ediyor ve bu güzel anının hakkını 1.000 (bin) reple ödüyorum :)

Konularının devamını beklerim:)

9. jupiter

jupiter Forum Okuru

gercektende cok güzel bir ani olmus canim...eminim yasayan kimse unutamaz böyle bi aniyi..hemn gün mübarek hem ani mükemmel...

kadir gecesi anılarım konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. :Kadir Gecesi:

:Kadir Gecesi:

Kadir Gecesi Bin Aydan Hayırlı Kadir Geceniz Mubarek Olsun 19 Ekim 2006 -------------------------------------------------------------------------------- Kur'an-ı Kerim'de Cenab-ı Hak, bu mübarek gecenin kıymet ve faziletini şöyle beyan buyurmaktadır: "Biz onu (Kur'an'ı) Kadir gecesinde indirdik. Kadir gecesinin ne olduğunu sen bilir misin? Kadir gecesi, bin aydan hayırlıdır.. O...
  2. Kadir Gecesi Kılınacak Namaz

Kadir Gecesi Kılınacak Namaz

ramazan ayı kadir gecesi duası namazı tesbih namazı nasıl kılınır kaç rekattır hakkında detaylı bilgiler burada arkadaşlar Ramazan ayının 27.gecesi olan Kadir Gecesini nasıl değerlendirmeliyiz, Nasıl dua etmeli ve nasıl namaz kılmalıyız diyenler sorularının cevabını bu yazımızda bulabilirler Bu gece 4 rek’at Kadir gecesi namazı kılınır: 1′inci rekatte: 1 Fâtiha-i şerîfe 3 Kadir suresi...
  3. Kadir Gecesi Alametleri Nelerdir?

Kadir Gecesi Alametleri Nelerdir?

kadir gecesi alametleri kadir gecesinde neler olur kadir gecesi nasıl anlaşılır Ramazan ayı içinde kutlanan ve bin aydan daha hayırlı bir gün olan Kadir gecesi alametleri hakkında sizlere merak ettiğiniz bilgileri sunuyoruz. *Köpekler o gece havlamaz. * Kadir gecesi hava, açık ve sakin olur, ne sıcak, ne de soğuktur. * Ertesi sabah güneş, kızıl olup, şuasız doğar. *Kadir Gecesinde köpek...
  4. Kadir gecesi hadis_i şerifleri

Kadir gecesi hadis_i şerifleri

Bin aydan daha hayırlı olduğu rivayet edilen Kadir Gecesi, Kur’an’ın Allah tarafından Cebrail Aleyhisselam aracılığıyla Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed -sellallahü aleyhi ve sellem-’e vahyedilmeye başlandığı gecedir. Kur’ân’ı Kerim’de Kadir Gecesi’yle ilgili geçen ayet-i kerimeleri ve bu geceyle ilgili rivayet edilen hadis-i şerifleri sizler için bir araya getirdik. Biz onu Kadir gecesi...
  5. 2015 Kadir gecesi mesajları

2015 Kadir gecesi mesajları

Gel ey Muhammed bahardir, dualar ardinda sakli, aminlerimiz vardir. Hacdan döner gibi, Beraat’tan iner gibi gel gel. Bekliyoruz yillardir.Kadir Geceniz mübarek olsun.. Kuran-ı Kerim’de Kadir Gecesi için Leyletül kadri hayrun min elfi şehrin yani Kadir Gecesi bin aydan hayırlı bir gecedir diye buyuruluyor Bu nedenle bu geceyi ihya edelim Kadir geceniz hayırlı olsun Bu gece bundan sonra...

Sayfayı Paylaş