gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Kadir Gecesi Yapılacak En Güzel Dua nedir öğrenelim melekler

Konu, 'Tüm İslami Bilgiler' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Kadir Gecesi Yapılacak Dua Kadir Gecesi Yapılacak En Güzel Dua Nedir

Daha önce sizlere Kadir Gecesi Namazı nasıl kılınır diye bilgiler aktarmıştık. Şimdi de bu gece yani Kadir gecesi yapılacak en güzel dua nedir diye bilgiler paylaşıyor ve Kadir Gecenizi kutluyoruz.

Bir hadis-i serifte Allahin Resulü (s.a.v.) Efendimiz, *Kadir Gecesi yatsi namazinda cemaatte hazir bulunan, ondan nasibini almistir* buyurur.

Kadir Gecesinin gündüzünde de gecesi gibi ibadet ve taatten uzak kalinmamalidir. Zira malumdur ki, yeryüzünde bir yerde gece olurken, diGer bir yerde gündüz olmaktadir. Böylece her iklimde bulunan, kendi gecesini ihya etmek suretiyle ayni hayir ve selametten istifade etmektedir.

Müminlerin annesi Hz. Aise (r.a.) söyle diyor:

Dedim ki: Ya Resullüllah, Kadir Gecesini bilirsem onda ne (sekilde) dua edeyim? söyle söyle (dua et) buyurdu:

Allahümme inneke afüvvün kerimün tuhibbül afve fafü anni: Allahim! süphesiz ki sen çok afvedicisin, affi seversin; o halde beni affet.* (Tirmizi)

ASİMELEK bunu beğendi.
  2. ASİMELEK

ASİMELEK Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2.192
    Ödül Puanları:
    113
    evet aynen zaten kadir gecesnin tam günü belli değilmiş o yüzden bol bol dua edip değerlendirmeliyiz bugünleri Rabbim dualarımızı kabul etsin inşallah

tatlı bela bunu beğendi.
Kadir Gecesi Yapılacak En Güzel Dua nedir öğrenelim melekler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kadir Gecesi Yapılacak Duâ

Kadir Gecesi Yapılacak Duâ

"Allahumme inneke afuvvun kerîmun tuhibbul afve fa'fu annî." Anlamı: "Allah'ım, şüphesiz sen affedicisin, ikram sahibisin, affetmeyi seversin, beni affet." (Tirmizi, Daavat, 12)
  2. Kadir gecesi dualar

Kadir gecesi dualar

عن عائشة رضي الله تعالى عنها قالت قلت يا رسو ل الله ان وا فقت ليلة القدر فما اقول ؟ قال قولى اللهم انك عفو تحب العفو فعف عنى Aişe(Radıyallahu Anha) şöyle buyurmuştur: “Bir kere ben: ‘Ya Rasulellah! Kadir gecesine denk gelirsem ne diyeyim?’ dediğimde:”اللهم انك عفو تحب العفو فعف عني” “Ey Allah! Gerçekten sen çok affedicisin, affı seversin, öyleyse beni affet.” de. buyurdu....
  3. Kadir Gecesi Gündüzünde Yapılacak İbadetler Nelerdir ?

Kadir Gecesi Gündüzünde Yapılacak İbadetler Nelerdir ?

Kadir Gecesi Gün Gündüz Nasıl Geçirilir Kadir Gecesi Gündüzünde Ne Yapılmalı Sevgili melekler, bin aydan daha hayırlı olan Kadir gecesi yaklaşıyor. Bu mübarek gecenin gündüzünü de gecesini de boşa geçirmemek, günahların affı için dua etmek ve ibadet etmek gerekir. Bu yazımızda sizlere Kadir Gecesi Gündüzünde Ne Yapılmalı konusunda edindiğimiz bilgileri paylaşmak istiyoruz..:) Kadir...
  4. Kadir Gecesi Okunacak Dualar Türkçe okuşunuşu buyrun melekler

Kadir Gecesi Okunacak Dualar Türkçe okuşunuşu buyrun melekler

Kadir Gecesi Okunacak Türkçe Dualar 2012 Kadir Gecesi Duaları Türkçe Merhaba Sevgili Melek'ler ve bizi ziyaret eden siz sevgili misafirler, öncelikle hepinizin Kadir Gecesini kutluyor ve sizlere Kadir Gecesi duası Türkçe okunuşu hakkında paylaşım sunuyoruz. Evet arkadaşlarım buyrun Kadir Gecesi okunacak Türkçe dualar burada! Kadir gecesinde, bir kez Kadir suresini okumak, başka...
  5. 2013 Yılı Kadir Gecesi Ne Zaman buyrun öğrenelim

2013 Yılı Kadir Gecesi Ne Zaman buyrun öğrenelim

2013 Yılı Kadir Gecesi Tarihi Kadir Gecesi Ne Zaman 2013 Merhaba Sevgili Melek'ler ve bizi ziyaret eden siz sevgili misafirler, bu yazımızda önümüzde ki yılın Kadir Gecesi tarihini merak edenler için, 2013 Kadir Gecesi ne zaman konu alıyor ve ilgili tüm arkadaşlarımızı bu sayfamıza davet ediyoruz. Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi, Ramazan’ı 26.gecesidir. 2013 yılında...

Sayfayı Paylaş