gebe
  1. tesadüf

tesadüf Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.943
    Ödül Puanları:
    0

Kahve telvesini atmıyoruz

Konu, 'Ev Dekorasyon Önerileri' kısmında tesadüf tarafından paylaşıldı.

Kahve telvesinin faydaları Bahçede kahve telvesi kullanımı
    Benim için telve demek kahve falı demek:) ama kahve telvesi faldan başka işlerede yarıyor. Bahçenizde kahve telvesini gübre niyetine kullanabilirsiniz.

Kahveyi pişirdikten sonra kalan telvesi ya da espresso artıkları bahçeler için iyi bir besin maddesi. Aslında kahve asidik bir yapıya sahip olduğu için bahçelerde uygun olmayabilir ancak pişirme süreci içerisinde bu asidite kayboluyor ve kahve nötrleşiyor.
    Asıl önemli olan kahvenin içerdiği organik maddeler. Yapılan bir araştırmada kahvede %4 Azot, %1 fosfor ve % 3 potasyum var. Bunlar bitki gelişimi için gerekli maddeler. Kahve artıklarını kullanırken bahçeye doğrudan koymak doğru değil; bunu yaprak artıkları veya diğer maddelerle karıştırarak iyi sonuç alınabiliyor. Bu ısıya yol açıyor ve gübreleşme sürecini hızlandırıyor. Bu tip kahve artıklarını Starbucks’larda bulmak mümkün.

CeMoŞ bunu beğendi.
  2. CeMoŞ

CeMoŞ Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.110
    Ödül Puanları:
    113
    aa ilk defa duydumm çok ilginçmişşş çiçeğime deneyeceğim sağoll canım :)

3. tesadüf

tesadüf Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.943
    Ödül Puanları:
    0
    dene bakalım canım çiçeğin bozulursa sorumluluk kabul etmem ama:)

Kahve telvesini atmıyoruz konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Telve

Telve

Rüyada kahve telvesi küçük bir sıkıntıdır.
  2. kahve telvesini değerlendirin!!!

kahve telvesini değerlendirin!!!

Bayramda eşe-dosta kahve pişirdiniz. Fakat kahvenin telvelerinide değerlendirmeyi unutmayın... "Bir bardak içmeden kendime gelemem" diyenlerdeseniz, her gün filtrede kalan kahveleri de çöpe atıyorsunuz demektir. Bu kahveleri geri kazanmanın yolları var. İşte ipuçları... Filtrede kalan kullanılmış kahveyi mutfak temizliğinde kullanabilirsiniz. Özellikle tava, tencere...
  3. Kahve telvesinin faydaları

Kahve telvesinin faydaları

kahve telvesi yemek kahve telvesinin cilde faydaları telvesi maskesi telvesinin faydaları yararları kahve telvesi, faydaları, maskesi, cilde faydaları, yemek, zararları, nedir, peeling, ne işe yarar, Şuan da önümde büyük bir kahve fincanı var. Kahvesini bir güzel afiyetle içtim, telvesi dibinde... Bir an "bu kahve telvesinin faydaları varmı ki acaba?" diye düşündüm ve araştırdım...
  4. Kahve Telvesiyle Peeling

Kahve Telvesiyle Peeling

Kahve Telvesiyle Peeling nasıl yapılıyor kızlar şimdiden tşklerimi sunuyorum size.
  5. Kahve Telvesiyle Peeling Yapın !

Kahve Telvesiyle Peeling Yapın !

Kahve Telvesiyle Peeling cilt için peeling kahve telvesiyle cilt bakımı Bayanların bir araya geldiklerinde içtikleri mis gibi Türk kahveleri sadece fal bakmaya yaramıyor melekler :) İçtikten sonra dipte kalan telve harika bir peeling malzemesi. İşte ayrıntılar :tik: Sivilcelerin iyileşmesine rağmen ardında bıraktığı izler pek çok kişinin kabusu oluyor. Dr. Nihat Dik, bu lekelerden...

Sayfayı Paylaş