gebe
  1. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.524
    Ödül Puanları:
    113

Kalp hastaları gebeliğe nasıl hazırlanmalı?

Konu, 'Gebelik' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

Kalp hastalığınız varsa, gebe kalmadan evvel doktorunuz ile görüşmelisiniz. Doktorunuz kalp hastalığınızın ne düzeyde olduğunu önceden belirleyecektir. Dolayısıyla siz hamile kalmadan önce neleri yapmanız ve tedavinizde ne gibi değişikliklerin yapılması gerektiğini zaten belirleyecektir. Ayrıca konuyla ilgili olarak bir kardiyolog veya perinatologa gitmeniz yararlı olabilir. Kalp hastalıkları için genelde uygulanan bazı tedavi yöntemleri hamilelik süresince kullanılmamaktadır. Koşullara uygun olarak, doktorunuz tedavinin dozunu arttırabilir veya bunun yerine başka bir tedavi uygulayabilir. Ayrıca zatürree ve grip için aşı yapılmasını önerebilir. Lütfen doktorunuzun bir dediğini iki etmeyin…

1.jpg

GEBELİKLE İLGİLİ TÜM KONULAR BU LİNKTE

Gebelik Takibi
    Doktorunuz sizi gebeliğiniz boyunca sıkça kontrol etmek isteyecektir. Rutin muayenelerin yanı sıra kilo, tansiyon, kan ve idrar tetkikleri yapılacaktır. Eko-kardiyogram, elektrokardiyogram (EKG) ve eforlu EKG ile kalbinizin durumu değerlendirilecektir.

Doktorunuz, bebeğinizin büyüme ve gelişmesini ultrason ile kontrol edecektir. Ultrason görüntüleri ayrıca bebeğinizin kalbindeki anormallikleri belirlemek açısından önemli olacaktır. Kendinize çok iyi bakmak, bebeğinize iyi bakmak için yapmanız gereken ilk şeydir (bu, zaten çok genel bir ilke değil mi?). Doğum öncesi kontrollerinize düzenli gitmeli, önerilen tedavi yöntemlerini söylendiği gibi uygulamalı ve sigara, alkol ve çeşitli ilaçlardan uzak durmalısınız.

Hamilelik süresince kalbiniz üzerindeki stresi en aza indirmek için şunları yapabilirsiniz:
    • Bol bol dinlenin
    • Sağlıklı beslenin
    • Enfeksiyonu olanlara yaklaşmayın
    • Sigara ve alkol kullanmayın
    • Stresten uzak durun
    Egzersiz konusunda doktorunuza danışmanız gerekecek. Çünkü bazı durumlarda kalbinizi yorabilecek egzersiz ve aktivitelerden uzak durmanız istenecektir.
    Bu arada acilen telefona sarılmanız gereken bulguları da hemen sayalım. Nefes güçlüğü, terlemenizin artması, hızlı kilo alımı, kalp çarpıntısı, artan kalp hızı veya ritm bozukluğu, göğüs ağrısı, aşırı sersemlik hissi veya beklenmedik yorgunluk gibi şikayetleriniz gelişmişse hemen doktorunuzu aramalısınız.

Kalp hastaları gebeliğe nasıl hazırlanmalı? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kalp hastalarında beslenme

Kalp hastalarında beslenme

Kalp hastalalıkları nda diyet KALP HASTALARINDA BESLENME Kalp hastaları sindirimi kolay yiyecekler seçmeli ve özellikle tuz (sodyum) yemekten kaçınmalıdırlar. Sindirim ile kalbin çalışması arasında sıkı bir bağ vardır. Kalp hastalıkları belli bir beslenme programma uyulmasını zorunlu kılar. Hangi kalp hastalığı söz konusu olursa olsun, diyet tedavisinin amacı vücut için gerekli...
  2. Kalp hastalarına tuz YASAK

Kalp hastalarına tuz YASAK

Yüksek tansiyon hastalığında fazla tuz tüketiminin önemli rolü olduğunu kaydetti Samsun Mehmet Aydın Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Kardiyoloji Uzmanı Dr. Akçay, Türkiye'de her 3 kişiden birini etkileyen yüksek tansiyon hastalığında fazla tuz tüketiminin önemli rolü olduğunu kaydetti. Özellikle kalp hastalarının tuzdan tamamen uzak kalması gerektiğini ifade eden Akçay, tuz tüketiminin...
  3. Cilt Makyaja Nasıl Hazırlanmalıdır?

Cilt Makyaja Nasıl Hazırlanmalıdır?

Makyaja başlamadan önce cilt temiz olmalı vecilt tipine uygun bir makyaj altı nemlendirici krem ile nemlendirilmeli.Şayet cilt parlamaya müsait yağlı bir cilt ise ,mutlaka yağsız bir ürün ile makyaja hazırlanmalıdır.Çünkü ileri saatlerde yağlanmış bir cilt, fondötenin ve kapatıcıların yapısı bozar, ciltte renk değişimleri ve hatta dalgalı bir görüntü oluşturur.İyi temizlenmiş ve nemlendirilmiş...
  4. Çay nasıl hazırlanmalı?Çayların güzelliği

Çay nasıl hazırlanmalı?Çayların güzelliği

çay nasıl bulundu Çay nasıl hazırlanmalı?Çayların güzelliği ADAÇAYI Hazırlama: Kaynar su döküp 2-3 dakika bekletin. Doğru zaman:Uyarıcı özelliklerinden dolayı sabah ve öğlen 2-3 çay fincanı. Güzelliğe etkisi: Cilt sağlığı ve güzelliğinde etkin bir role sahip. Cildi enfeksiyonlara karşı korur. Menopoz döneminde cildin yaşlanmasını yavaşlatır. Sağlığa etkisi: Doğal östrojen benzeri...
  5. Açık öğretim sınavlarına nasıl hazırlanmalıyız...

Açık öğretim sınavlarına nasıl hazırlanmalıyız...

açıköğretim sınavlarına nasıl hazırlanmalıyım açık lise sınavlarına nasıl hazırlanmalıyım aöf hazırlanılır Milli Eğitim Bakanlığı, Eğitim teknolojileri Genel Müdürlüğü, Açıköğretim Okulları öğrencilerinin televizyon, radyo ve internet teknolojilerini kullanarak sınavlara hazırlanabilmesi için gerekli alt yapıyı oluşturmuştur. Halk Eğitim Merkezinden aldığınız Açıköğretim Okulları ders...

Sayfayı Paylaş