gebe
  1. MELEK_PELİN

MELEK_PELİN Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Kalp Krİzİ GeÇİrİyorsunuz Tek BaŞiniza Ne Yapmalisiniz

Konu, 'Herşeyin başı sağlık !' kısmında MELEK_PELİN tarafından paylaşıldı.

Mesai bitti yorgun ve bitkin alde evnize geliyorsunuz.Çok yorgunsunuz ve canınız sıkkın.Birden göğsünüzde başlayan müthiş bi ağrı hissediyosunuz.En yakın hastaneye gieceksiniz ama orası çok uzak.Ne yapmalısınız CEVAP Paniğe kapılmadan kuvvetlice öksürmeye başlayın.Öksürmeden önce her defasında derin bi nefes alın.Buna kalp atışlarınız normale dönünceye kadar devam edin.
    NEDEN
    Derin nefes alamk oksijenleri dodurur
    Kalbe uygulana bu hareket kalbin normale dönmesini sağlar
    Öksürmek kan dolaşımını sağlar
    Artık kalp krizi genç yaşlı ayrt etmiyor.Hyatınız önemlidir bilgilerde öyel.
    SAĞLIKLI BİR YAŞAM DİLEĞİYLE

Kalp Krİzİ GeÇİrİyorsunuz Tek BaŞiniza Ne Yapmalisiniz konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. kalp krizimi geçiriyorsunuz...

kalp krizimi geçiriyorsunuz...

diyelim ki, mesai saati bitti ve siz de akşam 18:30 civarında, alışılmadık derecede zorlu bir iş gününün ardından (tabii ki tek başınıza) arabanıza binip evin yolunu tuttunuz.Çok yorgunsunuz ve canınız da fena halde sıkkın.MÜTHVE SİNİRLİ BİR HALDESİNİZ… Birdenbire göğsünüzde, kolunuza ve çenenize doğru yayılmaya başlayan korkunç bir ağrı hissediyorsunuz. En yakın hastaneye sadece on dakikalık...
  2. Enerji şirketleri, krizi bekleyerek geçiriyor

Enerji şirketleri, krizi bekleyerek geçiriyor

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Hasan Köktaş, ekonomik krizin bir dönemin kapandığı yeni bir dönemin başladığı anı ifade ettiğini belirterek, "Bir dönem kapandığı doğrudur, ancak yeni bir dönem henüz başlamamıştır. Yani hala belirsizliklerin devam ettiği bir dönemi yaşıyoruz. Onun için yatırımdan vazgeçme değil, bekleme, bir miktar daha bankalarla görüşme,...
  3. Kalp Krizi Belirtileri Nelerdir ?

Kalp Krizi Belirtileri Nelerdir ?

Bu konu; kalp krizi belirtileri nelerdir konusunda bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, son yıllarda genç yaşlı demeden pek çok insanın yakasına yapışan kalp krizi bir çok genç insanın da ölümüne de yol açabiliyor. Sık sık sağlık kontrolünden geçmek gerektiğini akla getiren kalp krizi sessiz olarak ta ilerleyebiliyor. Hiç beklenilmeyen bir anda ortay çıkan bu rahatsızlığın belirtileri...
  4. ne yapmaliyim?

ne yapmaliyim?

umarim bana yardim edebilirsiniz :) ben yurtdisinda dogdum ve burda okulumu bitirip ise basladim, 24 yasindayim .. uzun bir iliskim vardi ama malesef ayrildik (annem ile babam istemediler) .. ozamanlar cok tartismalar oldu ailemle .. simdi daha iyi anliyorum annemin ve babamin erkek arkadasimi neden istemediklerini .. düsündükce iyiki olmamis diyorum .. tabi benim derdim baska :) eski...
  5. Kalp krizi esnasında ne yapılabilir?

Kalp krizi esnasında ne yapılabilir?

Kalbi besleyen damarlardan bir tanesinin ani olarak tıkanmasına bağlı olarak gelişen kalp krizi, tıkanan damarın kalbi beslediği bölgede kalp dokusunun hücrelerini yitirmesine neden olmaktadır. Buna bağlı olarak ölüme varan sonuçlar ortaya çıkabilir. Göğüste şiddetli ağrı ile birlikte; bulantı, kusma, terleme ve bazen de bayılma ile bilinç kaybı ortaya çıkar. Göğüs ağrısı kalp krizini...

Sayfayı Paylaş