gebe
 1. BEYZA21

  BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  9.604
  Beğenilen Mesajlar:
  1.517
  Ödül Puanları:
  113

  Kan pıhtılaşmasına ne iyi gelir?

  Konu, 'Herşeyin başı sağlık !' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

  Atardamar ve toplardamarların içinde dolaşarak; hücreler de özümleme ve gereği kalmayan maddeleri dışan atma görev lerini sağlayan “Plazma” ve “Yuvarlar”dan meydana gelmiş kırmızı renkli sıvıya “Kan” denir. Bazı hastalıklar, kanın koyulaşmasına ve yarı katı (pıhtı) haline gelmesine sebep olur. Bu şekilde kanın, damarlarda dolaşması zordur ve sür’atle Damar sertliği’ne yol açar. Bunun sonucunda da; beyin kanamaları, felç veya kalp krizi görülebilir. Koyulaşmış, pıhtılaşmış kan ; koyu renkli ve şurup kıvamındadır.

  Kan pıhtılaştığı zaman, hastada; uyuklama, çok uyuma, hazımsızlıklar, özellikle el ve ayaklarda devamlı ve çok üşüme, cinsel güç azalması, unutkanlık, zihni kaabiliyetin azalması, ba şında ağırlık hissi ve enseden başlayıp, yukarıya doğru yayı lan adale tutulması görülür.

  1.jpg  Tedavi maksadıyla aşağıdaki reçeteler kullanılır ;

  Reçete ; 1- Malzeme: Kuşkonmaz (Asparagus), şeker, su.

  Hazırlanışı ; 4 bardak suya; 5 tutam kuşkonmaz konur. Kaynatddıktan sonra süzülür. Suyuna; 2 çay bardağı toz şeker konup, hafif ateşte şeker eriyinceye kadar ısıtılır. Sonra, temiz bir şişeye süzülür. Günde 3 kere, birer tath kaşığı içilir.

  Reçete: 2- Malzeme: Çavdar ekmeği, buğday ekmeği.

  Uygulanışı: Bir gün yemeklerde kızartdmış çavdar ekmeği; ertesi gün de kızartılmış buğday ekmeği yenir.

  Reçete ; 3- Malzeme: Kiraz.

  Uygulanışı: Mevsiminde, sabahları aç karma 300 gram ki raz yenir, öğleye kadar başka bir şey yenmez. Aynı işlem, bir hafta süreyle tekrarlanır.

  Reçete: 4- Malzeme: Kereviz, pırasa, tereyağı, limonsuyu, tuz, su.

  Hazırlanışı ; 4 bardak suya; 1 baş kereviz ve 1 tane pırasa ince ince doğranır. 5 dakika kaynatddıktan sonra 20 dakika bekletilip, süzülür.

  Suyuna; 1 tath kaşığı tereyağı, 1 çay bardağı limonsuyu ve 1 kahve kaşığı sofra tuzu konup, karıştırılır. Günde 2 kere, birer su bardağı içilir.

  Reçete ; 5- Malzeme: Ardıç tohumu, su.

  Hazırlanışı ; 2 su bardağı kaynak suya; yarım kahve kaşığı dövülmüş ardıç tohumu konur. 1’ dakika bekletildikten sonra süzülür. Yansı saat 10’da, diğer yansı da 15’de içilir.

  Reçete ; 6- Malzeme: Alıç çiçeği (Fleur d’aubépine), su.

  Hazırlanışı ; 1 su bardağı kaynak suya; 1 kahve kaşığı ku-iu ve ufalanmış alıç çiçeği konur. 15 dakika bekletildikten sonra süzülüp, içilir. Aynı işlem, saat 10 ve 15’de tekrarlanır.

  Reçete ; 7- Malzeme: Atkuyruğu (Hippuris vulgaris), su.

  Hazırlanışı ; 4 bardak su bardağı suya; 1 tutam atkuyruğu konur. 5 dakika kaynatıldıktan sonra ince ve temiz bir tülbentten süzülür. Yemeklerden önce, birer kahve fincanı içilir.

  Reçete ; 8- Malzeme: Ökse yaprağı (Viseum album), su.

  Hazırlanışı ; 2 su bardağı kaynak suya; 1 kahve kaşığı ufalanmış enginar yaprağı konur. 5 dakika bekletildikten sonra süzülür. Yemeklerden önce, birer kahve fincanı içilir.

  Reçete: 9- Malzeme ; Okse yaprağı (Viseum album), su.

  Hazırlanışı: ; 1 su bardağı kaynak suya; 1 kahve kaşığı ufalanmış kuru ökse yaprağı konur. 15 dakika bekletildikten sonra süzülüp, içilir. Bu işlem; saat 10 ve 15’de tekrarlanır.

  Reçete ; 10- Malzeme: Burçak, Kitre (Gomme adragante)

  Hazırlanışı ; 1 tath kaşığı dövülmüş burçak, yarım kahve kaşığı kitre ile karıştırılıp, günde 1 kere içilir.

  AYRICA ;

  • Sabahları aç karma, 1 çay bardağı taze sıkılmış limonsuyu içmek,

  • Bol maydanozlu marul salatası yemek,

  • Yemeklerden sonra 100 gram çilek yemek,

  • Yemeklerde 3 diş sarımsak ve domates yemek,

  • Bol bol elma yemek,

  • Ihlamur çayı, portakal suyu, greyfrut suyu içmek, çok faydalıdır.

  Tedavinin daha etkili olması için de; hastanın zayıflaması, sigara ve içkiyi bırakması, yağh veya sütlü şeyler yememesi, sinirlenmemesi ve bol bol yürüyüş yapması tavsiye edilir.

   
Kan pıhtılaşmasına ne iyi gelir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Kan pıhtılaşmasının sebepleri

  Kan pıhtılaşmasının sebepleri

  kan pıhtılaşması nasıl önlenir kan pıhtılaşmasının zararları gebelikte pıhtılaşması nasıl anlaşılır kanda pıhtılaşmanın zararları kanda pıhtılaşma kan pıhtılaşması, sebepleri, nedir, ve gebelik, nasıl anlaşılır, testi, zararları, nedenleri, nasıl önlenir, Kan pıhtılaşması ve zararlarını, ayrıca önlemlerini bilgilendireceğimiz bu yazımıza hoş geldiniz Melek'ler:) KANIN YAPISI Kan;...
 2. Karanfilkökü Nelere İyi Gelir ?

  Karanfilkökü Nelere İyi Gelir ?

  Karanfil kökü nerede yetişir Karanfil kökünün yararları nelerdir Karanfil kökü şifalı bitkiler Alternatif tıp tedavilerinde kullanılan şifalı bitkilerden karanfilkökü bitkisi ve faydaları ile ilgili bilgiler şöyle melekler :) Gölgelik yerlerde yetişen sarı çiçekli bir çeşit bitkinin, karanfil kokulu köküdür. İlkbahar ve yaz aylarında toplanıp, kurutulur. İçeriğinde tanen vardır....
 3. Fesleğen Neye İyi Gelir ?

  Fesleğen Neye İyi Gelir ?

  Fesleğen Faydası Fesleğenin Faydaları Fesleğen neye iyi gelir Mis gibi kokusuyla restaurantların masalarını da süsleyen fesleğen bitkisi , yemeklerde olduğu kadar alternatif tıp tedavilerinde de kullanılıyor melekler :) İşte fesleğenin faydaları ..:tik: Sakinleştirici özelliğiyle vücudu rahatlatır. Enerji verir. İştah açıcıdır. Hazımsızlığı giderir. Öksürüğü ve baş dönmesini keser. Ağız...
 4. Arpa Neye İyi Gelir ?

  Arpa Neye İyi Gelir ?

  Arpanın Yararları Arpanın Yararları nelerdir Arpa Neye İyi gelir Doğada ki şifalı bitkilerden biri de arpa melekler :) Bakın arpa ne gibi rahatsızlıklara iyi geliyormuş :tik: Arpa ekmeği yemek veya arpa çorbası içmek; şeker hastalığını iyi eder, kemikleri güçlendirir, kemik zafiyetini, kansızlığı ve halsizliği giderir. Kalbi kuvvetlendirir, düşük tansiyonu yükseltir, mide ve barsak...
 5. UNUTKANLIĞA NE İYİ GELİR?

  UNUTKANLIĞA NE İYİ GELİR?

  unutkanlık nedenleri,unutkanlık sebepleri,unutkanlık nedn olur,unutkanlığa ne iyi gelir,unutkanlığın tedavisi varmı,unutkanlığa iyi gelen besinler,unutkanlık hakkında bilgiler Çağımızda büyük küçük demeden çoğu kimsenin serzenişidir unutkanlık. Bir çok kişi “Telefonumu nereye koymuştum? Arabanın kapısını kilitledim mi? Ocağın altını kapattım mı? Ben buraya neden gelmiştim? Pardon!...

Sayfayı Paylaş