gebe
  1. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.524
    Ödül Puanları:
    113

Kanalları ve tüpleri tıkalı olup gebe kalanlar

Konu, 'Gebelik' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

bu konu ;tıkalı tüpler,tıkalı kanallar ve yapışıklık hakkında bilgiler vermektedir

Kadınlarda rahimde yumurtalığa uzanan tüp şeklindeki ince uzun organ bazı nedenlerle tıkanabilmekte ve yumurtanın rahime düşmesine engel olmaktadır. Bu da kadınlarda kısırlık nedenlerinden birisi olarak dikkat çekmektedir.Rahim içerisinde küretaj, ameliyat veya enfeksiyon gibi nedenlerle oluşacak travma sonucu yapışıklıklar meydana gelmesine intrauterin sineşi veya asherman sendromu denir. Hafif derecede yapışıklıklar rahimin sadece ön ve arka duvarı arasında bir veya bir kaç yapışık band şeklinde olabilir, ileri derecede bir yapışıklık durumunda rahimin bütün duvarları tamamen birbirine yapışmış ve kapanmış halde olabilir ve bu durumda hasta hiç adet göremez. Hafif yapışıklıklarda hasta adet görmeye devam edebilir veya adet kanamaları azalmış olabilir.
    Yapışıklıklar tekrarlayan düşüklere sebep olabilir, gebe kalmada zorluk yaratabilir.Rahim içi yapışıklığa sebep olabilen durumlar: Kürtaj (özellikel çok sayıda tekrarlayan kürtajlar), rahim içerisine yapılan herhangi bir müdahale veya ameliyat (myomektomi), tüberküloz (verem) ve bazı diğer şiddetli enfeksiyon hastalıkları yapışıklıklara neden olabilir.Konu ile ilgili ayrıntılı bilgiler endometriozis kanal tıkanıklığı nedir adlı konumuzda bulabilirsiniz
    Tüplerinde ve kanallarında tıkanıklık ,rahimde yapışıklık olanlar;deneyimlerinizi,tedavilerinizi başarı öykülerinizi bu başlık altından paylaşabilirsiniz.

ayşegül&ramo bunu beğendi.
Kanalları ve tüpleri tıkalı olup gebe kalanlar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. tek tüpü tıkalı olupta hamile kalanlar varmı?

tek tüpü tıkalı olupta hamile kalanlar varmı?

slm herkese .geçen sene dış gebelik geçirdim. ilaçla dış gebeliğim sonlandı. geçen haftada hsg çektirdim sol tüpüm tıkalı çıktı. sağ tüpte hiç bir sorun yok. bu durumda olupta hamile kalan varmı acaba aranızda .
  2. Vajinismus olup hamile kalanlar

Vajinismus olup hamile kalanlar

Vajinismus olup hamile kalmak, vajinismuslu olup hamile kalanlar ve vajinismus olup nasıl hamile kalınır hususunda detaylı paylaşım alanı. Vajinismus tedavi kliniklerine başvuran pek çok hastanın geliş nedenleri arasında cinsel sorunu çözmek ve daha sonra da doğal yollarla hamile kalmak bulunur. Bu bölümde vajinismus hastaları için gebe kalma ve gebelik dönemi, vajinismus hastalığı ve...
  3. Kanallar ve tüpler tıkalı olursa hamile kalınırmı?

Kanallar ve tüpler tıkalı olursa hamile kalınırmı?

Lаpаroskopіde tüрlerіn рüsküllü uçlarında tıkаnıklıklаr ya da yapışıklıklar gibi bozuklаr ortaya çıkarѕa, durumu düzeltmek için karnın аmeliyаtlа аçılmаsı gеrеkir. Tüplerin tıkanmaѕına çoğu sefer bel ѕoğukluğu neden оlur.Düşük уa da dоğumdan sonrа mikroр kaрma gibi durumlardan sonra görülen şiddetli pelviѕ enfekѕiyonları da bu tıkanmaya yol açar. Rаhim açıldığında, doktorun tüplеrin örtüsüz...
  4. Akupunkturun IVFte etkinliği kanıtlanmış mıdır?

Akupunkturun IVFte etkinliği kanıtlanmış mıdır?

Tüp bebek (IVF) uygulamalarının yaklaşık %90’ında en az bir embriyo transfer edilmesine karşın ancak %25’inde implantasyon ve canlı doğum geçekleşmektedir. IVF tedavisinin başarısını sınırlayan en önemli faktör embriyo elde edememek değil implantasyonun olmamasıdır. IVF başarısını artırmak için denenen değişik ve çok sayıda adjuvan tedavilerin arasında akupunktur da yerini almıştır. Ancak çoğu...
  5. pko olup  ve catlatma iğnesi ile hamile kalanlar buyrun topigime

pko olup ve catlatma iğnesi ile hamile kalanlar buyrun topigime

Herkese Mrb öncelikle Allah isteyen herkese sağlıklı hayırlı bir evlat nasip etsin be bana da nasip eder inşallah .23 yaşında4 senelik evliyim.İlk 2 sene çocuk istemedim ama korunmama rağmen gebe anlamadım.3senede tedavisiz gebe kaldım .Ve uc Aylıkken gelişmedi kürtaj la sonlandı.1 yıldır uğraşıyorum klomen 7 ay kullandım bir yumurta bile gelişmedi Bu ay igne iler catlatma iğnesi tedavi ye...

Sayfayı Paylaş