gebe
  1. büşra.shid

büşra.shid Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    175
    Ödül Puanları:
    0

Kaptan-ı Derya

Konu, 'Kişisel Gelişim' kısmında büşra.shid tarafından paylaşıldı.

[​IMG] KAPTAN-I DERYA
    Sivrisiniğin birisi kendisini kaptan-ı derya zannedermiş. Bir gün yerde bir idrar birikintisi görmüş. Gidip idrar birikintisi üzerindeki saman çöpüne konmuş ve şöyle demiş: “işte derya ,işte kalyon , işte ben / Bir meşhur kaptan olup tuttum dümen ! ”
    Bu hikâyeyi Hz.Mevlana anlatır. Kibirli, kendini büyük gören insanlar, içinde bulundukları durumun bilmeden caka satarlar ve nefislerinin onları ne kadar çirkin ve gülünç duruma düşürdüğünün farkında değillerdir. Evet, kibir, felçli insanın kendisini dünya ağır siklet boks şampiyonu sanması ve öyle de tanıtmaya çalışmasıdır. Kibir her zaman soğuk düşer, merhamet ve sevgiden mahrum brakır.

Son düzenleme: 20 Ağustos 2011
Kaptan-ı Derya konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Itır

Itır

(Çobanignesi / Turnagagasi / Pelargonium odoratissimum / Geranium) Sardunyagillerden, yapraklari güzel kokulu, çiçekleri türlü renklerde bir süs bitkisidir. Kumlu topraklarda yetisir. Yesil kisimlari tüylü ve oyalidir. Çogunun çiçekleri pembe veya beyaz renktedir. Losyon yapiminda kullanilir. Kullanildigi yerler: Cildi güzellestirir. Ishali keser. Bogaz agrilarini giderir. Mide ve barsak...
  2. Derya İlahisi

Derya İlahisi

Taştı rahmet deryası Gark oldu cümle asi Dört kitabın manası: La ilahe illallah. Budur manasının hası Siler kalbinden pası İsm-i a�zam duası La ilahe illallah. Gönül burcundan doğar Aleme rahmet yağar Hakk�ın birliği öğer La ilahe illallah. Kitaplarda yazılıdır Gönüllerde gizlidir. Söylenecek söz budur; La ilahe illallah. Cennetten çıktı Adem Dünyaya bastı kadem Bunu der idi müdam: La ilahe...
  3. çoko derya

çoko derya

çoko derya diyorum bu benim verdiğim bi isim değil ama hoşuma gittiği için bunu kullanıyorum.derya baykalı izlerken tv den aldım tarifi derya baykal kendi ismin koymuş ee benimde adım derya öle kaldı işte çoko derya çok basit hemen anlatıyorum malzemeler 5yumurta 8 yemek kaşığı un 15 yemek kaşığı toz şeker 1 yada 2 yemek kaşığı süt 1 paket vanilya 200 gr erimiş margarin kakako kızlar...
  4. Derya

Derya

slm kizlar ben yeni uye oldum sizlerin coktandir takipdeydim cok umut verici seyler var burda ben 4 senedir evliyim ve 2 senedir seker cikti bende bir dusuk yaptim 6 ay once su an sorunum yok dedi dk ben bu ay erken yumurtladim gecen ay adetim ayin 14 de geldi normalde 12 sinde gelir bu ay 13 de geldi ve 16 sinda yumurtladim ve nezaman hamilelik belirtileri olur simdidek tsk ediyorum.

Sayfayı Paylaş