gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Kar lastiğinin yakıt tüketimine etkisi nedir

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Duyduğuma göre kar lastiği takınca daha çok yakıt yakılıyormuş, bana pek mantıklı gelmedi ama doğru mu bu bilgi ?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Sayın misafirimiz, Kar lastiği yakıtı elbette etkilemekte . Bu arada kisin yakit tuketimi yaza gore biraz artiyor, ozellikle araci kisa mesafelerde kullaniyorsaniz. Bunun sebebi lastik degil motorun isinmasi icin gecen sure.

Spor lastikler ile kis lastiginin tepkisi farkeder muhakkak. Ama hizlanmadan cok virajlarda ve direksiyon hassasiyetinde hissedersiniz bunu. Hizlanma da farkedilir bir degisiklik varsa baska bir sorun olabilir .

Önce bir lastik havalarini kontrol ederek baslayin . Inik olabilir bir ihtimal. UG7+ lar yonlu lastiktir, yonu dogrumu kontrol edin. Ustunde Ok ile donus yönu belirtilmistir.

Kar lastiğinin yakıt tüketimine etkisi nedir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. lastik alerjisi nedir

lastik alerjisi nedir

ananas alerjisi kondom alerjisi LASTİK ALLERJİSİ DE NEYMİŞ? OLUR MU ÖYLE ŞEY? Çok nadir de olsa, malesef bu tür bir yorum duyabilirsiniz. Evet. Lateks hayati tehlike oluşturacak kadar ağır allerjik reaksiyonlara neden olabilir. Bundan yaklaşık 2500 yıl önce Mayalar, “ağlayan ağaç” (Caa-o-chu -kauçuk- ağacı) özsuyunu kaplarda toplar, ayaklarını bu kapların içine sokar, sonra güneşte kurumasını...
  2. gaz yakıtlar nelerdir

gaz yakıtlar nelerdir

arkadaşlarım gaz yakıtların hangileri olduğunu söylermisiniz tşk. KTısa olursa sevinirim.
  3. kar lastiği nasıl olmalı

kar lastiği nasıl olmalı

Kızlar kış geldi ve tabi, ki kar lastiği aldık ama özelliklerini bilmediğimizden öylesine aldık.Yazabilir misiniz kar lastiği alırken nelere dikakt etmeli, nasıl olmalı ?
  4. kar lastiği fiyatları hakkında bilgi istiyorum

kar lastiği fiyatları hakkında bilgi istiyorum

Merhaba,kış geldi malumunuz aracıma kar lastiği taktırmak istiyorum ve fiyatlar hakkında bilgi almak istiyorum..
  5. kar lastiğinin teknik özellikleri nelerdir

kar lastiğinin teknik özellikleri nelerdir

Arkadaşlar kar lastiğinin teknik özellikleri neler, kışın nasııl bir kavrayış sağlıyor ki taklılması bu kadar önemli ?

Sayfayı Paylaş