gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Karacaoğlan - Gamlanma Gönül

Konu, 'J-K Harfli Şarkılar' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Koyun meler kuzu meler Sular hendeğine dolar Ağlayanlar bir gün güler
    Gamlanma gönül gamlanma

Yiğit yiğide yad olmaz
    Eyilenler ham süt olmaz
    Bin kaygu bir borç ödemez
    Gamlanma gönül gamlanma

Yiğit yiğidin yoldaşı
    At yiğidin öz kardaşı
    Sağlıktır her işin başı
    Gamlanma gönül gamlanma

Yiğit yiğide yar olur
    Kötülerde ham süt olur
    Kara gün ömrü az olur
    Gamlanma gönül gamlanma

Naçar Karacaoğlan naçar
    Pençe vurup göğsün açar
    Kara gündür gelir geçer
    Gamlanma gönül gamlanma

Karacaoğlan - Gamlanma Gönül konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Karacaoğlan

Karacaoğlan

Vara vara vardım ol kara taşa Hasret ettin beni kavim kardaşa Sebep ne gözden akan kanlı yaşa Bir ayrılık bir yoksulluk bir ölüm Karac'oğlan der ki kondum göçülmez Acıdır ecel şerbeti içilmez Üç derdim var birbirinden seçilmez Bir...
  2. gönül

gönül

GÖNÜL GÖNÜL DEDĞİN İPEKTEN ZARİF GÖNÜL EHLİ OLANLAR OLUR ARİF ARİFE GEREKMEZ DOSTLAR TARİF ANLATIR ONLAR MANA YOLLARINI. GÖNÜLÜ MEVLAYA VERENLER GÜLER ONLAR AŞIKLARIN İZİNİ SÜRER GÖZLERİNE KUDRET SÜRMESİ SÜRER ANLATIR ONLAR SIR YOLLARINI. GÖNÜL ÇOK YÜCEDİR KIRMAYA GELMEZ PİR ETEĞİ TUTANLAR KÜFÜRE DÖNMEZ GÖNÜL ERLERİ ÇİĞ LAFI SEVMEZ ANLATIR ONLAR PİŞMENİN YOLLARINI. GÖNÜL MÜCEVHERDİR AŞK...
  3. Karacaoğlan - Deli Gönül Gezer Gezer Gelirsin

Karacaoğlan - Deli Gönül Gezer Gezer Gelirsin

Deli gönül gezer gezer gelirsin Arı gibi her çiçekten alırsın Nerde güzel görsen orda kalırsın Ben senin derdini çekemem gönül Santur mu istersin saz mı istersin Ördek mi istersin kaz mı istersin Tomurcuk memeli kız mı istersin Ben senin derdini çekemem gönül Çıkıp yücelere bakmak istersin Coşkun sular gibi akmak istersin Her güzelle yatıp kalkmak istersin Ben senin derdini çekemem gönül...
  4. Emel Müftüoğlu - Gönülden Gönüle

Emel Müftüoğlu - Gönülden Gönüle

Topladım eşyayı vurdum yola Bulamadım yolu vardım sana Gönülden gönüle uçtum nafile Yerin dolmuyor Kucaktan kucaktan düştüm sahile Sesin vurmuyor Dedim kaç kurtarcanın dinezlere dök Çek çıkar kalbini tam yerinden sök Faydasız kirpiğin bağrımda ok Akıl başta gönül aşkta Bana uymuyor
  5. Karacaoğlan Efsanesi

Karacaoğlan Efsanesi

karacaoğlan efsanesi karacaoğlu efsanesi Asıl adı Hasan’mış. Daha bir yaşına basmadan anadan öksüz kalmış. Beş yaşına varmadan da babası Kara İlyas, Kozan derebeyi tarafından askere alınmış. Bir daha da dönmemiş. Böylece küçük Hasan ortalıkta kalakalmış ! Anasının “Karaca” diye sevip doyamadığı Hasan’a köyden Serdengeçti Osman Ağa sahip çıkmış. Ona babalık etmiş, büyütmüş. Yaşı on sekize...

Sayfayı Paylaş