gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Karadeniz bölgesinde bulunan iller

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Karadeniz bölgesinde bulunan iller hangileridir lütfen Karadeniz bölgesinde bulunan illerin isimlerini yazın bana

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

Karadeniz Bölgesi'nin en büyük ve gelişmiş illeri Samsun ardından Trabzon ve Ordu'dur.

Karadeniz bölgesindeki iller

Amasya
    Bayburt
    Rize
    Trabzon
    Artvin
    Sinop
    Tokat
    Çorum
    Samsun
    Zonguldak
    Bolu
    Düzce
    Karabük
    Bartın
    Kastamonu
    Giresun
    Gümüşhane
    Ordu

Karadeniz bölgesinde bulunan iller konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Doğu Karadeniz Bölgesinde Türk Yerleşiminin Tarihi

Doğu Karadeniz Bölgesinde Türk Yerleşiminin Tarihi

karadeniz türkmenleri gümüşhaneliler laz mı Orta Asya'dan batıya doğru göçlerin tarihi çok eskidir. M.Ö. 2000'lerde atlı-göçebe hayat süren, at eti yiyen, kısrak sütü içen KIMMERLER göç ederek Kafkas sıradağları ile Karadeniz'in kuzeyine yerleşmişlerdir. Soydaşları Kımmerler gibi yaşayan ve sonraki Oğuzlar (Türkmenler)'ın ataları olan SAKALAR, M.Ö. 720 yıllarında Hazar Denizi kuzeyinden...
  2. İllere Göre Karadeniz Horonları

İllere Göre Karadeniz Horonları

karadeniz davul zurna horon karadeniz üç ayak oyunu melet horonu gürcü horonu davul zurna • Acara sallaması: Karışık (Artvin) • Acara kız horonu: Kız (Artvin) • Adi horon: Düz horon (Artvin) • Ahçik: Kız (Artvin) • Akçaabat: Erkek (Trabzon, Rize) • Akışka: Karışık (Artvin) • Aliko: Karışık (Rize) • Amlakit: Karışık (Rize) • Arhavi canlı horon (Artvin) • Artvin Temurağası: Karışık (Artvin) •...
  3. Boyun bölgesine yağ ile bakım

Boyun bölgesine yağ ile bakım

Boynunuzuda ihmal etmeyin kızlar işte evde uygulayabileceğiniz tarif:) 35 yaşından itibaren cildin en fazla elastikyet kaybı yaşadığı kırışıklıkların en çok görüldüğü boyun bölgesinin bakımını düzenli olarak yapmak gerekiyor En etkilisi ise yağ bakımlarıdr. üç çay kaşığı ısıtılmış badem avokado ayçiçek zeytin yada buday tohumu aynı miktarda sıvı bal ile karıştırın . Bir fırça yardımı ile...
  4. Karadeniz bölgesinin nüfusu kaçtır

Karadeniz bölgesinin nüfusu kaçtır

Karadeniz bölgesinin nüfusu kaçtır bilen var mı? Arkadaşlar Karadeniz bölgesinin nüfusu kaçtır bilen varsa lütfen bu konuda yazsın bildiklerini :)
  5. karadeniz bölgesinde hangi el sanatları gelişmiştir

karadeniz bölgesinde hangi el sanatları gelişmiştir

Selamlar melekler, ben karadeniz bölgesi el sanatlşarı hakkında araştırma yapıyorum ve hangi el sanatları bu bölgede gelişmiş öğrenmek istiyorum.Teşekkür ediyorum.

Sayfayı Paylaş