gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.218
    Ödül Puanları:
    113

Kardeşini seç kampanyası

Konu, 'Site Duyurularımız' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Arkadaşlar nette gezinirken çok güzel ve çok özel bir site buldum..Öncelikle duyarlı yaklaşımından dolayı siteyi kurmakta emeği geçen herkese şahsım adına teşekkür ederim.. orda bir köy var uzakta..o köy bizim köyümüzdür
    Gitmesekte ...görmesekte.. o köy bizim köyümüzdür..

TIKLA

Site kurucusu hakkında ufak bir bilgi arkadaşlarım.

www.kardesinisec.com

1 Ekim 1944 İzmir doğumluyum. Arkeolog olup, yıllardır fotoğraf ile uğraşıyorum. Eski bir gazeteciyim. Milliyet Gazetesi’ nde Abdi İpekçi ekolünde yetiştim. Son 25 yıldır reklam ve moda fotoğrafçısı olarak hayatımı sürdürüyorum. Stüdyom İstanbul’ da Osmanbey’ de. Usta bir fotoğrafçıyım dersem abartmış sayılmam. 15 yıldır kafamda bir coşku yaşatıyordum. Kardeşten kardeşe giden, bir dost eli olmalıdır diye düşünüyordum hep. Böylece çocukların ve gençlerin ülkelerine yabancılaşmamasını da sağlayacaktım. Sonunda bu coşku, rastlantıyla gün ışığına çıktı. Fotoğraf ağırlıklı şehir kitapları yapmaya karar vermiştim. İlk şehir olarak da kendime Diyarbakırı seçtim. Neden seçtim onu da bilmiyorum. Demek ki görev saati gelmiş... Orada kaldığım ilk altı günde, güzel vatanımın çarpıcı öbür yüzünü gördüm. Açlık ve yokluk sınırının altındaki çıplak bebeleri gördüm. Saat 11 de derste midelerini tutup açlıktan kıvranan öğrenciler gördüm. Sokaklarda artıkları yiyen çocukları gördüm...Ve 15 yıldır uygulamaya geçemiyen projem gün ışığına çıktı. Bu projede kardeşler, kardeşlerini tanıyor ve yardım birebir gönderiliyor. Para dışında her türlü yardım yapılabilir. Para hiçbir zaman amacına ulaşmıyor. Bebeden bebeye, çocuktan çocuğa ,abladan abiden, kardeşine giden bu kutsal yolda, biz sadece aracıyız. . Çocuklarım kardeşlerini bulmaya başladı.Evet onlar benim, bizim çocuklarımız. Koliler yağıyor. Açlık ve yokluk sınırının altındaki okullu çocuklar hedef kitlemiz. Hedefimiz şimdilik 100.000 çocuk...Neden daha fazlası olmasın ?

Kardeşinizi seçerek onun ihtiyaçlarını gönderiyorsunuz para felan ödenmiyor. Şimdi ihtiyacı cengiz abisi tarafından karşılanan ve okul kazanan kızımızın yazdıkları burada.

2. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    965
    Ödül Puanları:
    113
    Cevap: Kardeşini seç kampanyası
    Türkiye'de yapılan güzel işlerden bir tanesi bu. Site kurucusu sayın Cengiz Tünay Beyefendiye duyarlı davranışı ve yüz bin öğrenciye destek için oluşturduğu sitesi için sonsuz kere sonsuz minnettarım.

Kazancımla, birilerinin sevinmesine yardımcı oldunuz.

Bende başvuruda bulundum. Seçtim kardeşimi :)

Haydi sizlerde kardeşinizi seçin, okumak için can atan fakir bir öğrencinin defteri kitabı eli kolu olun... Kesinlikle para ödenmiyor arkadaşlarım bilginiz olsun sadece ihtiyaçlarını karşılıyorsunuz.

Kolay gelsin.

3. MEÇHUL

MEÇHUL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    66
    Ödül Puanları:
    48

bunu biliyorumm öz kardeşimin böyle bir kardeşi var okulca toplaşıp onalra kitap defter vs kırtasiye ve giyim gibi yardımlar yapıyorlardı halen devam ediyorlarmı bilmiyorum...ama çok güzel birşye paylaşımınız için teşşekkürler sayın adminlerimiz emeği geçen herkese teşşekürler...

evimizde kullanmadığımız kitap vs kırtasiye araçları yada imkanımız varsa alabileceğimz giysi gibi yardımlar yapmak gerekiyor bu kardeşlerimizin bizlerden çok daha ihtiyacları var bunlaraa....eşimle konuştum bizde kardeşimizi seçicezzzzzzz.....

4. blmr_dnz

blmr_dnz Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

ya ben dımdı batmandan bı ogretmenı ardım yanı ogrencının ogretmenını yardıım etmeyı ıstıorum ama bende unıversıte ogrencısıyım bana bı yardım edrmısınız ne gıbı bı yarmımım olabılır...

5. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.218
    Ödül Puanları:
    113
    şimdi anlamadığım bu verilen adrestenmi aradın yada başka bir şekildemi ulaştın?

Öğretmenle konuştuğunu söylemişsin zaten verilen linkteki adreste para falan olayı yok orda bazı ayrıntılar belirtilmiş
    öğrencinin defteri kalemiv.s gibi eksikliklerini giderebilirsin:)

Kardeşini seç kampanyası konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kardeşini seç Kampanyası

Kardeşini seç Kampanyası

kardeşini seç kampanyası kardeş seç kampanyası melek kartı kardeşini kardesini sec Minik bir yüreği sevindirmek, ona eğitim hayatında destek olmak için www.kardesinisec.com'u ziyaret edin, siz de bir kardeş edinin... Bir defter, bir kalem, bir mont, bir bot kardeşlerimiz için dünyalara bedel... Onları en çok mutlu edense yüreğinizden kopup gelen mektuplar... Untumayın, bu kamyanya sizlerin...
  2. Kardeş Kardeş Zirveye Doğru

Kardeş Kardeş Zirveye Doğru

Türk basketbolunun yetmişli ve seksenli yıllardaki efsane guardlarından Necati Güler'in oğulları Muratcan ve Sinan Güler, Basketbol Ligi'nde iki farklı takımda ancak "aynı hedefe", şampiyonluğa doğru koşuyorlar. 26 yaşında olmasına karşın 10 yıldır Türkiye Ligi'nde boy gösteren Muratcan, Türk Telekom forması altında zirve yarışını sürdürürken, kardeşi 23 yaşındaki Sinan da Beşiktaş...
  3. 4 kardeş

4 kardeş

Bu dünyada 4 kardeş varmış. Bu kardeşlerin üçü doğru yolu seçmişler namazını niyazını orucunu tutup Allah için hayırlı işler yapmışlar. Diğer bir kardeşleri ise kendini şaraba vermiş, hergün içip günah defterini rekorlar kitabına doğru sokmaya çalışıyormuş. Uzun süre sonra bu 4 kardeş ecelleri gelip ölmüşler. Kardeşler bir arada toplanıp sorguya çekilmişler. Doğru yolu seçen kardeşlerden...
  4. seçim

seçim

eski erkek arkadaşımla 4 yıl çıktık fakat değerimi bilmediği için ayrılma kararı aldık ben bi şeyleri zorlasamda ayrılığımız dahi birbirimizden habersiz oldu. Şimdi yeni bir ilişkim var 5 aydır çok mutluyum bir kez bile kavga etmedik ve erkek arkadaşımın beni sevdiğine inanıyorum. ancak eski sevgilim mesaj attı ailesinin bana değer verdiğini söyledi ve sanırsam benim değerimide anladı bu...
  5. Dergi Kampanyası

Dergi Kampanyası

hanımlar, sehir firsatinda indirim gordum bir sürü dergi var. hatta abonelikte de baya indirim yapmıslar. ben cosmo'ya abone olurum valla :) sizle de paylasayim dedim Cosmopolitan'dan Marie Claire'e, Esquire'den Forbes'a 33 Dergi Groupon'da!

Sayfayı Paylaş