gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Karma ciltler için bakım önerileri

Konu, 'Cilt Bakımı' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

''Cildim karma, nasıl bir bakım yapmalıyım'' diyen Melek'lerimiz için, karma ciltlere uygun evde yapılabilecek bakım makse önerilerimiz bu yazımızdadır.

Bir adet muzun kabuklarını soyup çatalla iyice ezin. İçine bir tatlı kaşığı çırpılmış kremşanti ekleyin. Karışımı cildinize sürüp 20 dakika kadar bekledikten sonra ılık su ile cildinizi yıkayın.

Bir tatlı kaşığı bira mayasını bir tatlı kaşığı ılık sütün içinde eritin ve bu karışımı yaklaşık yarım saat kadar serin bir yerde mayalanması için bekletin. Daha sonra karışımı tüm cildinize sürün. 20 dakika bekledikten sonra cildinizi ılık su ile yıkayın.

Birkaç tane büyükçe ıspanak yaprağını bir miktar kaynar sütün içine batırıp çıkarın Ispanak yaprakları daha sıcakken cildinize ve boynunuza yayarak yerleştirin. Yaklaşık beş dakika kadar bekledikten sonra yaprakları alın. Yüzünüzü ılık su ile yıkayın.

5-6 adet marulun yapraklarını ince ince doğrayın ve hafif ateşte suyun içinde haşlayın. Marullar biraz soğuduktan sonra parçalara bölünmüş tülbendin üzerine koyup yüzünüze yerleştirin. Yatar vaziyette 20 dakika kadar bekledikten sonra marul lapalarını cildinizden alın ve marulları haşladığınız su ile cildinizi yıkayın.

Sevgili Melek'ler ''ben birde karma cildim için nemlendirici bakım kremi istiyorum'' diyorsanız şayet, size şahsımın kullandığı ve memnun kaldığı Neutrogena'nın karma ciltler için olan yukarda resmini verdiğim bakım ürününü öneririm :)

T bölgesi için ise size tavsiyem yukarda yine kendi kullandığım ürünün resmi olan Loreal'in T bölgesi için tekrar yağlanmaya karşı ürünüdür.

2. pink41

pink41 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    gerçekten çok aydınlatıcı olmuş. evde bu maskeleri denemeye çalışıcam çok teşekkürler:D

3. *Gizemli Kıs*

*Gizemli Kıs* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    265
    Ödül Puanları:
    0
    Paylaşım için saol ***** :D

Karma ciltler için bakım önerileri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Karma ciltler için bitkisel bakım

Karma ciltler için bitkisel bakım

KARMA CİLTLER İÇİN BİTKİSEL BAKIM Çoğunlukta sık rastlanan bir cilt tipidir. Deri normal, yağlanma ise burun, çene ve alın kısmında görülürken, göz çevresi ve yanaklar kurudur. Bunun için öneriler: a) Bir tutam karakafes otu yeteri kadar su ile birlikte kaynatılır. Soğuduktan sonra pamuk yardımı ile gerekli yerlere sürülür. b) Yarım tatlı kaşığı beyaz balmumu, yarım tatlı kaşığı...
  2. Karma Ciltler İçin Öneriler

Karma Ciltler İçin Öneriler

Çoğunlukta sık rastlanan bir cilt tipidir. Deri normal, yağlanma ise burun, çene ve alın kısmında görü*lürken, göz çevresi ve yanaklar kurudur. Bunun için öneri*ler: a) Bir tutam karakafes otu yeteri kadar su ile birlikte kay*natılır. Soğuduktan sonra pamuk yardımı ile gerekli yer*lere sürülür. b) Yarım tatlı kaşığı beyaz balmumu, yarım tatlı kaşığı bo*raks, dört çorba kaşığı nane losyonu, üç...
  3. Karma-Normal Ciltler İçin Bakım Önerileri

Karma-Normal Ciltler İçin Bakım Önerileri

cilt bakımı, karma ciltler için bakım, karma cilt için öneriler, karma cilt icin maskeler, karma cildin bakımı Her cilt tipinin ayrı bir bakıma ihtiyacı vardır...Eğer Karma yada Normal bir cilde sahipseniz yapmanız gerekenler bayanlar... Temizleme Her sabah: Yüzünüzü losyonla temizleyin. Her akşam: Yüzünüzü ve boynunuzu, alışkanlığınıza göre, sabun, krem veya köpükle yıkayın. Ilık...
  4. Karma ciltler için nemlendirici krem önerileri

Karma ciltler için nemlendirici krem önerileri

karma ciltler için, nemlendirici krem, isimleri, çeşitleri, fiyatları, önerileri ve dahası burada arkadaşlar Karma cilde sahip olan Melek'lerimiz için ve yine aynı cilt tipine sahip olan misafirlerimiz için, nermlendiri krem önerileri ve fiyatlarını sunuyoruz bu makalemizde arkadaşlar. Karma cilt tipleri için iyi bir nemlendirici bulmak her zaman büyük bir sorun olur. Yağsız bir...
  5. 2012 için cilt bakım önerileri

2012 için cilt bakım önerileri

arkadaşlar sizleri takip ediyorum cilt bakımına dair bilgilerinize güveniyorum ve bana 2012 için cilt bakım önerilerinde bulunmanızıda bekliyorum. şimdiden tşkler

Sayfayı Paylaş