gebe
  1. tesadüf

tesadüf Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.943
    Ödül Puanları:
    0

Kartondan nihale ve bardak altlığı yapmaya ne dersiniz?

Konu, 'Ev Dekorasyon Önerileri' kısmında tesadüf tarafından paylaşıldı.

kartondan nihale yapımı Kartondan bardak altlığı yapımı el yapımı nihale, bardak altlığı

İş yerime günde en az 10 koli malzeme geliyor. Ürünleri yerleştirsikten sonra karton kutuları atıyoruz. Herşeyi değerlendiren insan zekasına hayranım ama benim aklıma gelmiyor hiç böyle şeyler. E bende ne yapıyorum? Madem akıl edemiyorum muhakkak bir akıl eden vardır diyorum ve araştırıyorum. Bu kartondan nihaleyle de araştırmalarım sonucunda karşılaştım ve çok beğendim. Melekleriminde ilgisini çeker böyle şeyler dedim ve sizinle paylaşmak istedim. Malzemelerimiz çok basit;

- Karton

- Makas, maket bıçağı

- yapıştırıcı

- kurdela

Gelelim yapılışına;

- Kartonumuzdan aynıı boyutlarda ince, uzun şertiler kesiyoruz. Sadece bir adet şeridimiz diğerleri ile aynı boyutta ama 3 katı daha geniş olacak.

- Kartonlarımızın iyi kıvrılması için boyuna ortadan ikiye maket bıçağı ile inceltiyoruz. Her bir parçanın üstüne yapıştırıcı dökerek çok sıkı bir rulo yapıyoruz.

- Büyük ruloyu ortaya alıyoruz ve küçük ruloları etrafına yapıştırıyoruz.

Bu şekilde bardak altlığımız hazır. Etrafını kurdela ile çevirerek süsleyebilirsiniz.

- Nihale için devam ediyoruz. Şu ana kadar yaptığımız nihalenin ortasını oluşturuyor. Büyütmek için kestiğimiz karton şeritleri hiç rulo yapmadan orta kısmın etrafına doluyor. İstediğimiz büyüklüğe ulaştığında nihalemiz hazır. Yine etrafını kurdela ile sarıp süsleyebiliriz.

Projenin orjinali için tık tık http://myevaforeva.blogspot.com/2009/08/hot-pad-tutorial.html

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 15 Mayıs 2012
    SadmiN bunu beğendi.
  2. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    960
    Ödül Puanları:
    113
    Ee çay dökülürse napıyoz atıp bi daha mı yapıyoz :)

tesadüf bunu beğendi.
  3. tesadüf

tesadüf Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.943
    Ödül Puanları:
    0
    :) dökmemeye dikkat ediyoruz ama dökersekte canımız sağolsun tabi. Yapımı kolay malzemeleri bulmak kolay yaparız gene ne olacak maksat elimiz oyalansın:)

Kartondan nihale ve bardak altlığı yapmaya ne dersiniz? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bardak Altlığı Örneği

Bardak Altlığı Örneği

dantel bardak altlığı iğne oyası bardak altı iğne oyası altlığı
  2. örgü bardak altlıkları

örgü bardak altlıkları

örgü bardak altlığı
  3. Doğal ve harika koku yapmaya ne dersiniz?

Doğal ve harika koku yapmaya ne dersiniz?

Piyasadaki deodorantlar içinde fazlasıyla kimyasal madde mevcuttur.İşte biz hem doğaya hemde kendimiz için yararlı olanı doğal parfümü yapalım melişlerim.:) Daha doğal bir koku kullanmak isterseniz işte size tarif… Bir kab alalım ve İçine 4 kaşık badem yağını, 2 kaşık pudrayı 6 damla yasemin esansı veya yağını karıştırın. Deodorantınız hazır. İsteğe göre başka kokularda katabilirsiniz.
  4. Düğmeden bardak altlığı ve yapılışı

Düğmeden bardak altlığı ve yapılışı

düğmelerden süsler düğmeden süsler Düğme der geçeriz.Sadece düğmenin ilikle olan ilişkisini biliriz o kadar.:) Ama bizim hanımlarımız düğmeleride değerlendirmenin yolunu bulmuşlar.Evet arkadaşlar bu fikir hoşunuza gittiyse,kullanmadığınız fazlalık düğmelerden sizde deneyebilirsiniz.Hepsinin aynı renkte olmasınada gerek yok bence rengarenk düğmelerdende çok şık bir bardak altlığı...
  5. Sirin Bardak Altlıkları...

Sirin Bardak Altlıkları...

Bakın melişlerim çok tatlı çok şekr bardak altlıkları buldum sizinde böyle bardak altlıklarınız olsun istemezmiydiniz???

Sayfayı Paylaş