gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.218
    Ödül Puanları:
    113

Kaşınmak beyni rahatlatıyor...

Konu, 'Psikiyatri' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Amerika'daki Wake Forest Üniversitesi'nin araştırmacıları, kaşınmanın beyindeki anıları bir süre etkisiz hale getirdiğini ortaya koydu. Dr. Gil Yosipovitch, kaşınma sırasında beyin aktivitesini izlemeye aldıkları araştırmanın, 'kaşımanın, kaşınma hissini nasıl geçirdiğinin yanıtını veren' ilk araştırma olduğunu söyledi. Araştırma ekibi, 13 sağlıklı insanın bacaklarının alt kısmını, 30 dakika boyunca 5 dakikalık aralıklarla yumuşak bir fırçayla kaşıdı. Dr. Gil Yosipovitch, tespitlerini şu şekilde sıraladı: "Vücudun belirli yerlerini kaşımak aslında kaşınma hissi yaratan duyguları bastırarak rahatlama getiriyor. Kaşınma eylemi, beyindeki ağrı ve tekrarlayan davranışlarla ilgili bir bölgedeki aktiviteyi arttırıyor.

İnsanlardaki kaşınma isteği de bundan kaynaklanıyor." Dr. Yosipovitch, bu çalışmanın sınırlı sonuçlar verdiğini ancak elde edilen sonuçların, sürekli kaşıntı yaratan egzama gibi kronik hastalıklara sahip kişilerin tedavisinde son derece yararlı olabileceğini de sözlerine ekledi.

Kaşınmak beyni rahatlatıyor... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kadın Beyni Empatik, Erkek Beyni Sistematik

Kadın Beyni Empatik, Erkek Beyni Sistematik

empati hikayeleri erkek beyni komik erkek beyni ve kadın empati ile ilgili videolar ile ilgili hikayeler KADIN BEYNİ EMPATİK, ERKEK BEYNİ SİSTEMATİK DÜŞÜNÜYOR! Erkek ve kadın beyinleri, temel fonksiyonlar açısından bir hayli benzer olsa da bilim dünyasındaki yaygın teoriler, erkek beyninin daha ziyade analiz ve keşfe yönelik “sistematik” bir yol izlediğini; karşısındakinin ruh halini...
  2. Erkek beyni

Erkek beyni

Erkek beyni 'sistematik' düşünmeye, kadın beyni ise 'empatik' düşünmeye programlanmıştır. 'The Importance of Being Trivial' (Önemsiz Olmanın Önemi) adlı kitabında yazar Mark Mason erkek beyninin ufak detaylara ilgisini açıklıyor. Kitap, "Bu erkekleri hiç anlayamıyorum" diye şikayet eden kadınlar için önemli bir başvuru kaynağı olabilir. The Times gazetesi de böyle düşünüyor olmalı...
  3. erkek beyni

erkek beyni

Bak işte ben bu araştırmanın sonucuna inanıyorum:DBu araştırmayı yapanın emeğine sağlık.Bu araştırmanın sonucu bizlerler paylaşanada teşekkürler.Bende sizinle paylaşayım dedim:D:D Hollanda'da Radboud Üniversitesi'nin araştırmasına göre erkek güzel bir kadınla ilk karşılaşma anında ben sonraki bir kaç dakika içinde çok sağlıklı düşünemiyor. Bu iddia güzel kadınların erkekleri salaklaştırdığı...
  4. Avucu Kaşınmak Deyiminin Anlamı

Avucu Kaşınmak Deyiminin Anlamı

Avucu Kaşınmak Deyiminin Anlamı Merhaba arkadaşlarım Avucu Kaşınmak Deyiminin Anlamı Nedir bu konuda açıklama yapacabilecek olanlar var mı
  5. Avcu Kaşınmak Ne demek

Avcu Kaşınmak Ne demek

Avcu Kaşınmak Ne demek Avcu Kaşınmak sözlük anlamı Avucu Kaşınmak deyiminin açıklaması,anlamı "Avcum kaşınıyor para mı gelecek, para mı gidecek" deriz ya da sık sık duyarız. Peki nedir bu avucu klaşınmak deyiminin açıklaması, ee hadi buyrun öğrenelim Melek'lerim :) Bu deyim halk inanışına göre eline bir yerden para geçeceği anlamına gelmektedir.

Sayfayı Paylaş