gebe
  1. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    970
    Ödül Puanları:
    113

kasnakla yapilan sal modeli yapilisi

Konu, 'Örgü Şal Modelleri' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

şal modelleri ve yapılışı kasnakta şal modeli kasnakta kasnaklı modelinin yapılışı yapımı Çok şık oluyor gerçekten çeşitli yerlerde bulabilirsiniz bu örgü kasnağını çok güzel motifler yapılıyor.Bu şalı da gelinlik üzerine yapıyorlar....

Kasnak İşi Şal Yapılışı

Çiçekleri yaparken birleştireceksiniz , kasnağa başlarken başlama ipini ( altta kalan ipi ) 2 karış kadar uzun bırakın.bu ipi daha sonra iğnesine takıp kasnağa dolanan yerleri sabitleştirmek için kullanacaksınız. ipi 2 karış uzunlukta bıraktık ve 1 numaralı başama yerinden itibaren önce büyük olanlara karşılıklı doladık . sonra ortadaki küçüklere doladık ve elimizde ipi , kasnaktaki ip yerlerinde sabitledik . bir karış bıraktığımız ipi iğneye taktık. 1 numaraya dolanmış olan ipin içinden kasnağın altına geçirdik, alttan 1-2 numaranın arasından iğneli ipi üstte çıkardık , bu işlemi yaparken iğnedeki ipi biraz sert çekiyoruz ki ( ama ipi koparmayacak kadar ) tekrar 1 numaraya dolanan ipin içinden kasnağın altına geçiriyoruz.ve altan iğneyi 2 numaraya dolanmış olan ipin içinden çıkarıp , bir numaranın içinden geçen ipi n altından geçirip sıkılaştırıyoruz.bütün numaralara böyle yaparak çiçeğin göbeğini iyice sabitliyoruz.

not:çiçek göbeğinin ortasına inci yerleştirmek isteyenler bu işlem bitince iğneyi değiştirip bincinin gecebileceği bir iğneye ipi takarak. kasnaktan motifi çıkarmadan ortaya inciyi dikebilirler. iğne kasnağın altına üstüne geçirilerek dikilir . sonunda altta kaybedilir.

diğer yumağa bağlı olan ip hala ip sıkıştırılan yerde . ve motif kasnaktan arkasından ittirilerek çıkarılır. yumağa bağlı olan ipin bittiği büyük çiçek dalına tığ sokulur. ve arkadan yumağa bağlı olan ip tığa alınarak çiçek dalının başına bir zincir çekilir. bundan sonrası kolay dır.

birleştirme için : iki küçük örümcek çekilir. diğer yanındaki çiçek dalının başına batılır. 2 küçük örümcek çekilir ve diğer yanındaki çiçek dalına batılır. 2 büyük örümcek çekilir ve yine yanındaki çiçiek dalına batılır.tekrar 2 küçük örümcek çekilir bu şekilde motif bitirilir.

not: küçük örümceklerin ortasından motifler birbirine birleştirilir. büyük örümcekler 4 adet motifin ortasına da birleştirilir.

KASNAKTA YAPILAN ŞAL MODELLERİ AŞAĞIDA RESİM OLARAK EKLENMİŞTİR İNCELEYEBİLİRSİNİZ.

kasnak-isi-sal-motif-modelleri.jpg kasnakta-gri-sal-modelleri.jpg kasnakta-krem-sal-modelleri.jpg kasnakta-pullu-sal-modelleri.jpg kasnakta-rengarenk-sal-modelleri.jpg kasnakta-renkli-sal-modelleri.jpg kasnakta-sal-motif-modelleri.jpg kasnakta-simli-sal-modelleri.jpg kasnakta-yesil-sal-modelleri.jpg

Son düzenleme: 14 Şubat 2015
  2. SaBıR MeLeĞi

SaBıR MeLeĞi Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    47
    Ödül Puanları:
    28
    Cevap: kasnakla yapilan sal modeli yapilisi
    cnm M.C yapılışı nasıl oluyor anlatsaydın keşke daha iyi olurdu tşk

3. makber

makber Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    9
    Ödül Puanları:
    0

harika bişey bu yaaaa kaynanam görse bayılır valla... biraz süslüdür de :laugh::laugh::laugh:

4. su.ay

su.ay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0

bu modelin yapılışını öğrendim etol yaptım acemide olsa güzeldi.deneyin bence.plastik motif aleti var.yuvarlak olanından.onunla yapılıyor

5. beyzanur

beyzanur Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba ben bu şaldan yaptım ama sadece motiflerini yapabildim. motifleri birleştiremedim bana nasıl birleştirecemi anlatırsanız çok memnun olacam.şimdiden tşkler..
    merakla bekliyorum

6. beyzanur

beyzanur Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ya bu modelin yapılışını bilen yok muı arkadaşlar....

7. laetitia

laetitia Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    ben yaptım bundan çiçeklerden bir sürü yaptım :D ama birleştirmesi biraz sorundu

8. beyzanur

beyzanur Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşım anlatırmısın acba nasıl birleştirildigini ben motiflerini yaptım bir türlü birleştiremedim netten de bulamadım....teşekkürler

9. Misafir Melek

Misafir Melek Forum Okuru

kasnakla şal

ben siirtin eruh ilçesindeyim kasnağı nasıl bulabilirim

10. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83
    Kasnağı tuhafiyelerde var bu yıl moda bu şal:)

11. deniz395

deniz395 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bu şalı ben yaptım çok kolay isteyene gösteririm

12. ışılsu

ışılsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    annem ödü bundan çok güzel

13. Misafir Melek

kasnakla şal yapımı

bende yaptım ve çok güzel oldu , ortasına bir tanede inci yerleştırdim. isterseniz yapımını ve birleştirmesini tarif edebilirim ....

not: birleştirme tarifini yazabilirseniz seviniriz.

14. swetla

swetla Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ayy ne emek var bunlarda kimbilir

15. Misafir Melek

ben örerken , yapmasını ve birleştirmesini basitleştirdim aslınada .

henüz çiçeklerini yapmamış olanlar için : Çiçekleri yaparken birleştireceksiniz , kasnağa başlarken başlama ipini ( altta kalan ipi ) 2 karış kadar uzun bırakın.bu ipi daha sonra iğnesine takıp kasnağa dolanan yerleri sabitleştirmek için kullanacaksınız. ipi 2 karış uzunlukta bıraktık ve 1 numaralı başama yerinden itibaren önce büyük olanlara karşılıklı doladık . sonra ortadaki küçüklere doladık ve elimizde ipi , kasnaktaki ip yerlerinde sabitledik . bir karış bıraktığımız ipi iğneye taktık. 1 numaraya dolanmış olan ipin içinden kasnağın altına geçirdik, alttan 1-2 numaranın arasından iğneli ipi üstte çıkardık , bu işlemi yaparken iğnedeki ipi biraz sert çekiyoruz ki ( ama ipi koparmayacak kadar ) tekrar 1 numaraya dolanan ipin içinden kasnağın altına geçiriyoruz.ve altan iğneyi 2 numaraya dolanmış olan ipin içinden çıkarıp , bir numaranın içinden geçen ipi n altından geçirip sıkılaştırıyoruz.bütün numaralara böyle yaparak çiçeğin göbeğini iyice sabitliyoruz.

not:çiçek göbeğinin ortasına inci yerleştirmek isteyenler bu işlem bitince iğneyi değiştirip bincinin gecebileceği bir iğneye ipi takarak. kasnaktan motifi çıkarmadan ortaya inciyi dikebilirler. iğne kasnağın altına üstüne geçirilerek dikilir . sonunda altta kaybedilir.

diğer yumağa bağlı olan ip hala ip sıkıştırılan yerde . ve motif kasnaktan arkasından ittirilerek çıkarılır. yumağa bağlı olan ipin bittiği büyük çiçek dalına tığ sokulur. ve arkadan yumağa bağlı olan ip tığa alınarak çiçek dalının başına bir zincir çekilir. bundan sonrası kolay dır.

birleştirme için : iki küçük örümcek çekilir. diğer yanındaki çiçek dalının başına batılır. 2 küçük örümcek çekilir ve diğer yanındaki çiçek dalına batılır. 2 büyük örümcek çekilir ve yine yanındaki çiçiek dalına batılır.tekrar 2 küçük örümcek çekilir bu şekilde motif bitirilir.

not: küçük örümceklerin ortasından motifler birbirine birleştirilir. büyük örümcekler 4 adet motifin ortasına da birleştirilir.

iyi günlerde kullanın ....

Motifleri yapmış ama birleştirmesini yapmamış olanlar için .

büyük çiçek yaprağının birinden başların bir zincir çekilerek ip motife tutturulur .
    2 küçük örümcek yapılır diğer yarağa birleştirilir , tekrar 2 küçük örümcek yapılır ve diğer yaprağa tutturulur , 2 büyük örümcek yapılır ve diğer yaprada tutturulur. tekrar 2 küçük örümcek yapılır bu şekilde motif devam eder.

diğer motiflerle birleştirmek için ise , küçük örümceklerde birleştirilecek. büyük örümcekler 4 motifin ortasında birleştirilecek

iyi günlerde kullanın .....

kasnakla yapilan sal modeli yapilisi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Salsa

Salsa

Salsa'yı tarif etmek kolay değildir. Salsa'yı kimler buldu? Küba'lılar mı, yoksa Porto Riko'lular mı? Gerçekte Salsa, birçok Latin ve Afro-Caribbean danslarının birleşimidir. Herbiri, Salsa'nın gelişiminde önemli rol oynamışlardır. Küba'ya, Salsa'nın orijini ve ortaya çıkışının temellerini atması bakımından hakkını verdikten sonra söylemeliyiz ki, Salsa sadece Küba'nın dansı değildir....
  2. Kabakdan Lamba Yapilisi....

Kabakdan Lamba Yapilisi....

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  3. önceden Yapilan Anlaşmalar:

önceden Yapilan Anlaşmalar:

Madde 83/a - (Ek madde: 18/02/1965 - 538/47 md.) 82 ve 83 üncü maddelerde yazılı mal ve hakların haczolunabileceğine dair önceden yapılan anlaşmalar muteber değildir.
  4. darwincilere gore baklava yapilisi

darwincilere gore baklava yapilisi

Darwinist bilim adamlarına danışılsa ve bunlara baklava ustasını red etmek için delil istense bir baklava tepsinin nasıl var olduğunu şüphesiz şöyle açıklarlar: - Bu gördüğünüz evet bir tepsi baklavadır. Bu nasıl olmuş merakmı ediyorsunuz. Görüyorsunuz etrafta un çuvalları var. Bidonun içinde de su var. Yine şeker çuvalıda kenarda duruyor. Fırında tam karşıda. Olay gayet açık. Gördüğünüz un...
  5. kasnakta pullu oda takımı

kasnakta pullu oda takımı

kasnakta oda takımı yapılışı kasnakla yapılan oda takımları kasnakta dantel yatak odası takımı yatak odası yapılışı 3ay önce başladım bazıları denemelerim ama onlarda güzel oldu evimde kullanıyorum. hediyelik yapıp götürdüm şimdi sipariş üzerine yapıp satmaya karar verdim bi kaç model daha yapıcam papatyalı felan değişik renklerde almak isteyen olursa tam oda takımı 12 parça peçete,bir adet...

Sayfayı Paylaş