gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Kazakistan'ın Başkenti

Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Kazakistanın Başkenti Kazakistanın Başkenti Neredir

Bu yazımızda az önce sorulan bir sorunun cevabını veriyoruz melekler :) Kazakistan'ın başkenti neresi diye soru soran misafirimize hemen söyleyelim, Kazakistan'ın başkenti Astana'dır :)

Kazakistan dünyanın en büyük yüz ölçümüne sahip dokuzuncu ülkesidir. Kazakistan’ın on altı milyon nüfusu vardır. Kazakistan’ın başkenti ASTANA dır. Astana şehrinin 600.000 nüfusu vardır. Astana Kazakçada başkent anlamına gelir. Astana 1998 yılında Kazakistan’ın başkenti seçilmiştir. Astana Kazakistan’ın en büyük ikinci şehridir.

Kazakistan'ın Başkenti konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Oğlun... Kazakistan'dan

Oğlun... Kazakistan'dan

Ana başa taç imiş, her derde ilâç imiş Bir evlât pir olsa da, anaya muhtaç imiş" Canım Annem; Korkularımda sığındığım kucağın, gölgen yok yanımda. Nefesin dolaşmıyor saçlarımda. Ellerin, bereketli ellerin, okşamıyor yanağımı. Sıcacık bakışlarının dokunmadığı iklimlerde üşüyorum. Uzaklardayım, sensizim. Hasretin içimde bir yanardağ anne... Ah, bir bilsen anne; seni, çocukluğumu, okul...
  2. Kazakistan'da 500 Milyon Dolarlık İmza

Kazakistan'da 500 Milyon Dolarlık İmza

Kazakistan'ın başkenti Astana'da bir araya gelen Türk ve Kazak işadamları gerçekleştirilen ikili görüşmeler sonunda bir yıllık hedef olarak planlanan ticaret potansiyelini iki günde anlaşmaya bağladılar. KOBİ ölçeğinde 10 bin işletmenin üye olduğu Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu'nun (TUSKON) öncülük ettiği Türk-Kazak İş Buluşması'nda inşaat, konfeksiyon, makine ekipmanları,...
  3. Avusturya'nın Başkenti

Avusturya'nın Başkenti

Avusturya Başkenti Avusturya Başkenti Neresidir Batıda Liechtenstein ve İsviçre, güneyde İtalya ve Slovenya, doğuda Macaristan ve Slovakya, kuzeyde ise Almanya ve Çek Cumhuriyeti ile komşu olan Avusturya'nın başkentini biliyor musunuz melekler ? Avusturya Başkenti Viyana'dır. Viyana Avusturya'nın başkenti ve en büyük şehri, aynı zamanda ülkenin 9 eyaletinden yüzölçümü bakımından en...
  4. Kazakistan'ın Resmi Bayramları

Kazakistan'ın Resmi Bayramları

Kazakistan Bayramları Kazakistanın Resmi Bayramları Orta Asya'da ki Türk devletlerinden Kazakistan'ın resmi bayramlarını sizlerle paylaşıyoruz melekler :) Kazakistan, Orta Asya ve Doğu Avrupa’daki bağımsız devlet. 2.727.300 km2 yüz ölçümü ile (Batı Avrupa'nın yüz ölçümü kadar) dünyanın en büyük dokuzuncu ülkesidir. Müslüman ülkelerin ve Türk devletlerinin yüz ölçümü bakımından en büyüğü,...
  5. Filipinler Başkenti Neresi acaba

Filipinler Başkenti Neresi acaba

Merhaba ben bir şeyi çok merak ettim ve merakımı da gidermek için size sormak istedim daha öncede bir konuda soru sormuştum ve sizde çok güzel bir cevap vermiştiniz. Şimdide size Filipinler Başkenti Neresi diye soruyorum ve cevap için şimdiden de tşk ediyorum.

Sayfayı Paylaş