gebe
  1. _BaLıM_

_BaLıM_ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    0

Kedilerde tüy dökülmesi

Konu, 'Kedi ve Köpek Bakımı' kısmında _BaLıM_ tarafından paylaşıldı.

yavru kedilerde tüy dökümü kedinin tüy dökmemesi için kedilerin dökmemesi için kedi Eylül ayı sıralarında kedilerimiz yazlık tüylerini döküp kışlık tüylerine bürünecekler bu yılda 2 kere gerçekleşen olağan bir durumdur.Fakat mevsim faktörlerinin haricinde eğer kedinizin tüy dökme sorunu varsa şunlara dikkat etmek gerekir.
    1. Tüyleri mat ve yağlı görünümdeyse karaciğer fonksiyonlarında zayıflık var demektir.
    2.Tüyleri mat ve derisi sert ise böbrek fonksiyonlarında sorun var demektir.
    3.Tüyleri canlı fakat gereğinden fazla dökülüyorsa hayvan stres altında olabileceği gibi vitamin eksikliği çekiyor olabilir.

İlk maddeler için derhal veteriner hekime kontrol yaptırmanız fakat 3. madde için petshop veya veterinerlerde satılan sarımsaklı maya tabletleri tüy dökümü sorununu çözecektir.

not: Sarımsaklı maya yavru kedilerde kullanılmaz.

Kedilerde tüy dökülmesi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. saç dökülmesi!

saç dökülmesi!

arap sabunu saç kil ile saç yıkama arap sabunu yıkama ile kille Eğer saçlarınız günde 80-90 telden daha fazla dökülüyorsa bu saç dökülmesi sorununuz var demektir. Saç dökülmesini önlemek ve saçlarınıza doğal bakım yaparak daha çabuk uzamasını sağlamak istiyorsanız Bir şişe veya kavonozun içine 9-10 kaşık tatlı badem yağı, 9-10 kaşık hindistan yağını 10 dakika iyice çalkalayın.Yatmadan...
  2. Kedilerde Aşırı Tüy Dökülmesi

Kedilerde Aşırı Tüy Dökülmesi

kedilerde tüy dökülmesi rüyada kedi tüyü görmek kedilerde aşırı tüy dökülmesi dökülmesinin nedenleri rüyada kedi kılı görmek Kedinizdeki aşırı tüy dökülmesinin sebepleri - Hormonal - Yanlış beslenme - Vitaminsizlik - Sinirsel & ruhsal problemler - Parazit nedeniyle - Karaciğer yetmezliği nedenlerinden olabilir.
  3. tüyler:/

tüyler:/

Melekler çok büyük bi sorunum var sanırım. Ergenlikle birlikte gelen bu lanet olası tüylerden bktım.aldırmak istiyorum ama herkes dokunma diyor ben böyle durmak istemiyorum.dün sonunda tel gibi bişey aldım ve kullandım.olan oldu yani.siz neyle alıyosunuz.çok çıkarır mı bu benim kullandığım yöntem:utan:
  4. saç dökülmesi

saç dökülmesi

arkadaşlar mrb ervamatin diye bi saç losyonu duydum kullananlar genelde çok memnun alsam mı almasam mı bilemedim.kullanan varsa bilgilendirirmisiniz şimdiden teşekkür ederim :)
  5. Kedilerde Aşırı Tüy Dökme Sorunu Nedenleri

Kedilerde Aşırı Tüy Dökme Sorunu Nedenleri

kedilerde tüy dökme, kediler neden tüy döker, kedilerde tüy dökülmesi nedenleri Beslediğiniz kediniz de eğer son zamanlar da aşırı derecede tüy dökme sorunu varsa bu sorunun altında farklı sağlık nedenleri olacağını düşünerekten bu durumu önemseyip kedinizi en kısa zaman da veterinnere göstermeniz de fayda olacağını hatırlatıyor ve sizlere kedilerde tüy dökme nedenleri hakkın da merak...

Sayfayı Paylaş