gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Kedilerle İlgili Gerçek Bilgiler

Konu, 'Kedi ve Köpek Bakımı' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

kedilerle ilgili bilgiler kedi ile ilgili bilgiler kediler ile kediler hakkında bilgi hakkında Kedilerle İlgili Gerçekler
    Kedilerde 230 adet kemik bulunur. İnsanlarda bulunan kemik sayısından 24 fazladır.

Kedilerde köprücük kemiği yoktur. Bu sayede başının sığdığı heryere girebilir.

Kedilerin işitme duyusu insanlarınkinden ve köpeklerinkinden hassastır.

Kendi boyutlarındaki bütün memeliler arasında en büyük gözlere kediler sahiptir.

Kedinin görüş acısı 185 derecedir.

Kediler dakikada 20 ile 40 nefes alırlar.

Kedinin normal vücut sıcaklığı 38.6 derecedir.

Normal bir evcil kedi 49.6 km/h hızla koşabilir.

Kendi yüksekliğinin 5 katı yüksekliğe sıçrayabilir.

Mırıltı sesi çıkaran tek hayvan kedidir.

Kediler bayanlarla daha iyi anlaşır. Çünkü bayanların sesi daha incedir.

Çok eski dönemlerde mısırda kedi öldürmek ölümle cezalandırılırdı.

Ortalama kedi ömrü 15 - 16 yıldır.

Kedinin yaşının karşılığını insan yaşı olarak bulmak için kedinin yaşının ilk yılı için 20 sonraki yıllar için 4 ekleyin. Örnegin 4 yaşındaki kedinin insan yaşı karşılığı 32 dir. (20 + 4 + 4 + 4 = 32 )

Kediler memeliler içerisinde en fazla uyuyan canlılardır. Günde ortalama 16 saat uyurlar.

2. Beyazca

Beyazca Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Kedilerle İlgili Gerçek Bilgiler
    seviyorum ama nakör bi hayvan bilgiler için tşkler nemesis

3. Angel_tears

Angel_tears Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    0

Ben kedileri hiç sevmiyorum :( Ama canlı asla kıyamam..Hayatımda ilk defa bir kedi svemek istedim o da tırmalamıştı bir dahada sevmeyi düşünmüyorum

4. blackrain

blackrain Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0

ben çok uzun yıllar kedi baktım çok uysal ve sevecen hayvanlar sadece hisleri çok kuvvetli seven insana birşey yapmazlar ..

ve bence Allah ın yarattığı en nankör yaratık insanlardır hayvanlar sadece iç güdüsel olarak yaşar bizim gibi şeytanlığa aklı ermez...

hz. muhammet bile kedileri severmiş uyuyan kediyi rahatsız etmemek için cübbesini kesmis hoca lara görede dinimizce evde bakılabilecek hayvanlardandır hırıltısına zikir kendini yalaması da abdest alma olarak söylenir...
    ben bir hayvan sever olarak bu zavallı ve savunmasız varlıklara nankör denmesine çok karşıyım..
    bunu çıkartanın da erkekler olduğuna inanaıyorum çünkü erkekler kedilerden nefret eder...

pisi78 bunu beğendi.
  5. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Kedilere bayılırım................................................

6. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

kedilerden iğreniyorum :( ne yazıkki

7. RefRa

RefRa Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    378
    Ödül Puanları:
    83
    Oyy ben çook seviyorum bunları yaa benimde var kedim 2 tane :)

8. Takva İpekoğlu

Takva İpekoğlu Forum Okuru

onu korkutmuşundur bence bidaha denne

9. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

beni tırmaladı yoksa çok seviodum

10. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

küçüklüğümden beridir hiç durmadan kedi besliyorum kendi kedilerim beni tırmalamazlar

11. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

kediler çok tatlıdır. kedi besledim ve ayrıca nankör olmuyorlar bana çok sadıklar.

12. 309petafrika309

309petafrika309 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
  13. 309petafrika309

309petafrika309 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
  14. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Hakikatten iyiymiş, Teşekkürler :)

15. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

ben erkeğim ve kedileri seviyorum konuşmana dikkat et

Kedilerle İlgili Gerçek Bilgiler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kedi Cinsleri Hakkında Bilgiler

Kedi Cinsleri Hakkında Bilgiler

kedi cinsleri gri kedi cinsleri gri cinsi türleri Abyssinian Abyssinian Algılayıcı ve zeki olan Abyssinian kolay eğitilir. Uyanık, oldukça yetenekli ve canı isteyince sokulan sevgi dolu bir kedidir. Her zaman kendisine meşgul olacak bir şeyler bulabilir. Görünüş ve Vücut Yapısı Kafası hafif üçgendir ve yumuşak hatlara sahiptir. Burun kısmı sivri veya köşeli olmaktan ziyade çukur bir...
  2. vücudunuzla ilgili gerçekler

vücudunuzla ilgili gerçekler

nsan vucudu, mucizelerle dolu bir makinedir. simdi okuyacaginiz vucudunuzla ilgili gercekler sizi neden bu sekilde yaratildigimiz konusunda merakta birakacak. -Bilimadamlarina gore IQ'nuz ne kadar yuksekse o kadar cok ruya gorursunuz. -Insan vucudundaki en buyuk hucre yumurta hucresi, en kucuk hucre ise sperm hucresidir. -Bir adim atmak icin 200 kasinizi kullanirsiniz. -Ortalama bir...
  3. Kedilerin Sağlığı ile İlgili Herşey

Kedilerin Sağlığı ile İlgili Herşey

kedide halsizlik kedilerde soğuk algınlığı kedilerde halsizlik iştahsızlık nedenleri iştahsızlık KEDİNİZDE BİR SAĞLIK SORUNUNA İŞARET EDEN BELİRTİLER Kedinizin dış görünümünü, yeme ve tuvalet alışkanlıklarını, davranış biçimlerini yakından gözlemlemek hem olası bir sağlık sorununu zamanında fark etmenizi, hem de bir sağlık sorunuyla veterinere başvurduğunuzda ona gerekli bilgileri...
  4. sarışınlar ile ilgili gerçekler

sarışınlar ile ilgili gerçekler

sarışınlarla ilgili sözler sarışınlarla ilgili espriler Alınmayın sakın sarışınlarım sadece espriden ibaret Sarışınlarla İlgili Bilmediginiz Gercekler SARIŞINLAR Bir sarisinla evlenmenin avantaji nedir? Özürlülere ayrilan yerlere park edebilirsiniz. Sarisinlar neden "11" rakamini yazamaz? hangi 1'i önce yazmasi gerektigini bilmedigi için. Sarisina kazalarin %90'inin evde...
  5. Erkekler ile ilgili gerçekler

Erkekler ile ilgili gerçekler

erkekler ile ilgili gerçekler istisnalar kaideyi bozmaz ama gelgelelim ki bazı gerçeklerde acıdır :huhe: 1 -İyi erkekler çirkindir. 2 -Yakışıklı erkekler iyi değildir. 3 -Yakışıklı ve iyi olan erkekler evlidir. 4 -Çok yakışıklı olmayan ama iyi olan erkeklerin paraları yoktur. 5 -Parası olan,çok yakışıklı olmayan ama iyi erkekler , bizim onların parasının peşinde olduğumuzu...

Sayfayı Paylaş