gebe
  1. Mrlmrn

Mrlmrn Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    6
    Ödül Puanları:
    3

Kedim isiriyor ve oyuncak oynamiyor

Konu, 'Kedi ve Köpek Bakımı' kısmında Mrlmrn tarafından paylaşıldı.

Merhaba kizlar 2 aylik kedim var çok ısırıyor ve arka patileri ilede tekmeliyor isirken oyuncak aliyorum oynamiyor komut almiyor gel dedigimde gelmiyor beni gorunce bazen tuylerini dikiyor sirtini kambur yapiyor yan yan zipliyor hic kizmadim vurmadim esimi gorunce deliriyor onu cok nadir isiriyor onun kucagindan inmiyor bana da uykusu gelirse yorulursa geliyor kucagima yatiyor isirmamasi ve oyuncak oynamasi icin ne yapabilirim

2. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.517
    Ödül Puanları:
    113
    Merhaba kedinizin dişleri kaşınıyor.Sizi ısırmasını engellemek için oyuncağa yönlendirmeniz gerekiyor.Isırdığı an hayır diye yüksek sesle tepki gösterip elinizi hızla çekin. Burada da sizin ses tonunuz, kedinizin sizi ısırma ölçüsünü belirleyecek. Reflekslerinizi de biraz geliştirmeniz gerekicek..Kediler sirke ve kolonya kokusunu sevmez kollarınıza ve ellerinize tatbik ederseniz sizi ısırmasını engelleyebilirsiniz.Elinizde mutlaka oyuncak olsun ısırmaya çalıştığı an ağzına oyuncağı yaklaştırın.

3. çiğdemvural

çiğdemvural Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    8
    Kediniz daha çok küçük. Bu yüzden ısırması çok normal, dişleri kaşınıyor :) Vurmak çözüm olmaz asla ama hep aynı tonlamayı kullanarak "hayır" demelisiniz ona. Kedilerin sesi algılama yeteneği çok gelişmiştir. Bu yüzden aynı ses tonlamasının önemi çok büyük. Yaşı ilerledikçe ısırmayı bırakacaktırr. :)

4. elifongeren

elifongeren Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    dişleri kaşınıyorr dişleri :) merak etme büyüdükçe ısırma huyundan da vazgeçecektir :)

Kedim isiriyor ve oyuncak oynamiyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Oyun ve Oyuncak

Oyun ve Oyuncak

kum kazma oyunları kum kazma oyunu Çocuk Gelişiminde Oyunun Yeri ve Oyuncak Seçimi Oyun; çocuğun çevresinde olup bitenleri öğrenme yöntemidir, çocuğun işidir. Oyun, çocuğun gerilimden kurtulmasını ve biriktirdiği enerjisini boşaltmasını sağlar. Bu enerjinin boşaltılmaması, çocuğun alıngan ve içe dönük bir yapıya sahip olmasına neden olabilir. Oyun yoluyla çocuktaki saldırganlık dürtüsü...
  2. Yastıklar ve yumuşak oyuncaklar

Yastıklar ve yumuşak oyuncaklar

Yastıklar ve yumuşak oyuncaklar Çocuklar yastıklara bayılırlar. Bol renkli, çeşitli boyutlarda ve şekillerde yastıklarla dolu koltuklar çok çekici değil midir? Ayrıca bu yastıkları ayıcıklar, tavşancıklar ile süsleyebilirsiniz. Bu minik oyun arkadaşlarından bazılarını komidinlerde, raflarda dekoratif ögeler olarak da kullanabilirsiniz.
  3. Lunapark ve Oyuncak Gifleri

Lunapark ve Oyuncak Gifleri

oyuncak gifleri lunaparktaki oyuncakların adları lunapark oyuncak isimleri lunapark oyuncaklarının isimleri lunaparktaki oyuncakların
  4. Kedinizin davranışları ve anlamları (kedilerin dili)

Kedinizin davranışları ve anlamları (kedilerin dili)

kedi isimleri kedi dişi isimleri ve anlamları ve anlamları resmi göster Kedi beslyenler eğerki kedinizin ne demek istediğini merak ediyorsanız işte sizlere birbirinden ilginç billgiler.. Kolay gelsin melekler...Kedinizin davranışları ve anlamları (kedilerin dili) Kedi dili sevgi, ilgi ve gözlemle oluşur, keşfedilir. İşin ilginç yanı, kediler aynı evde yaşadıkları aile üyelerine de farklı...
  5. Kedi ve Muhabbet Kuşu

Kedi ve Muhabbet Kuşu

Evimde kedi besliyorum muhabbet kuşu alsam sıkıntı olur mu

Sayfayı Paylaş