gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Keith Haring Hayatı

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Keith Haring hayatı hakkında detaylı bilgi verirmisiniz

2. Editör

Editör Administrator

Beğenilen Mesajlar:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    Keith Haring'in hayatı ile ilgili geniş bilgileri size sunuyorum...

4 Mayıs 1958 yılında Pennsylvania'da dört kardeşin en büyüğü olarak doğmuştur. Keith Haring çizimler ve çizgi filmler yapan bir babanın oğludur. Keith Haring bugün doğum günü..Keith Haring kendisi de kitaplar okuyarak ve sergilere giderek yeteneğini, genç yaştan itibaren yaptığı çizimlerle geliştirmiştir. Keith Haring modern sanatla ilgilenmiş ve liseden sonra animatör bir babadan bekleneceği üzere ailesinden tam destek alarak Pittsburgh'daki Ivy Profesyonel Sanat Okulu'na gitmiş.
    Ancak burada, grafiker olmak istemediğine karar vermiş; çizimi meslek olarak değil, insanların duygularına seslenen bir araç olarak kullanmak istiyormuş. 1976 yılında ülkeyi otostop yaparak dolaşmış ve diğer sanat programlarını incelemiş. Bir yıl sonra Pittsburgh'a dönmüş ve Pittsburgh Arts and Crafts Center'da ilk önemli şovunu gerçekleştirmiş. Keith Haring 1986 yılında Soho'da kendi dükkanını açmış ve orada üzerinde kendi çizimleri olan tişörtler, şapkalar, minik heykeller satmaya başlamış. Böylelikle sadece koleksiyoncuların değil, isteyen herkesin eserlerine sahip olmasını amaçlamış, özellikle de çocukların.

AIDS ile savaşı aktif olarak desteklemesine rağmen, Keith Haring 1990 yılında bu hastalık nedeniyle öldü. Çizimleriyse giderek daha da çok seviliyor..

Keith Haring Hayatı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Charles & Keith Bayan Ayakkabı Modelleri

Charles & Keith Bayan Ayakkabı Modelleri

charleskeith charles keith türkiye charles ayakkabı and keith türkiye çizme modelleri ''Günlük giyebileceğim bir topuklum olsa keşke'' diyorsanız Charles&Keith markası tam size göre. Ayakkabılarını az topuklu isteyenler ve markadan şaşmam diyenler için en iyi markalardan biris.. Topuklu ayakkabılar ayağınızı çok yormuyor yani ayak problemi çekenler için birebir. Bu ayakkabılarla çok şık...
  2. HaYaT ../..

HaYaT ../..

HaYaT ../.. Tebeşirle çizilmiş bir seksek oyunu kadar uçucu bir çizgisi var hayatın. Farkında olmadan basıyorsun çizgiye. Kızıyorlar anında. “ YANDIN! “ diye atılıyorsun oyun dışına… Elif ŞAFAK
  3. Hayattan...

Hayattan...

HAYATTAN... *Geniş ve rahat olmayı öğrendim... Ölümün dışında hiç bir şey göründüğü kadar önemli ve acil değil... *Coşkulu ve neşeli olmadığım zaman, bunun hiç kimsenin suçu olmadığını ve gülümsemem gerektiğini öğrendim... *Cesur olmayı; değilsem bile öyle davranmayı öğrendim... Nasıl olsa, aradaki farkı kimse anlamıyor... *Cazibemle 15 dakika idare edebildiğimi, ama ondan sonra...
  4. Charles & Keith Ayakkabı ve Çanta Koleksiyonu

Charles & Keith Ayakkabı ve Çanta Koleksiyonu

charles keith ayakkabı modelleri charles keith ayakkabı canta and çanta çanta fiyatları Charles & Keith Ayakkabı ve Çanta Koleksiyonu Charles & Keith Ayakkabı Katalogu 2010 Charles & Keith Çanta Katalogu 2010 Charles & Keith Çanta Modelleri
  5. hayat

hayat

“Rabbim sen olmasan Kimin aklına gelirim ben”

Sayfayı Paylaş