kelebeğin hikayesi.......

Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında meleklerin sultanı tarafından paylaşıldı.

1. tırtılın kelebek oluşu kelebeğin hikayesi kelebeğin ömrü hikayesi tırtılın ömrü tırtıl kelebek Bir kelebek ölüsü düşünün:bir kelebek ölüsü hakkında çok şeyler söylenebilir.herkes bilir kelebeklerin ömrü bir günlüktür.Tırtıllar olanca güçleriyle;kelebek olmak için çaba sarfederler onlar için inanılmaz bir düştür bu.renkler taşımak;uçmak herkesin imrenerek baktığı bir kelebek olmak.kelebeklerin bu olağanca güzelliği tırtılların kelebek olmak için gece gündüz çaba sarfetmelerine neden olur.A ancak yaşamları sadece 1 gün sürer. D değermi acaba bir tırtılın bir günlük dahi olsa kelebek olmak için kelebek olma çabası bir gün yaşamak adına.tüm renkleri üzerinde barındırmak ve uçmak değer bir çabamıdır?Bir tırtılın 1 gün yaşamasını kelebek olmayı arzu etmesi...herhalde değer...değmeli...Buna bir tırtılla bir kelebeği yanayana koyduğumuzda bunu değeceğini düşünüyorum...Uçmak adına bence değecektir.Üzerinde inanılmnaz renkler taşımak adına bu denli güzelleşmek adına tüm tırtıllar kelebek olmak için çabaq sarfetmeli bu çabayıı sarfetmeliyiz.Yaşamı anlamalı kılan süresi değildir.Hiçbir zaman insanlar uzun yaşamak adına birşey yapmazlar.Tırtıllar bu olağan üstü çabası 1 günlük ömür adına gösterdikleri çaba bence alkışlanması gereken bir çaba.1 günlükte olsa onlar artık kelebek olmuşlardır güzelleşmişlerdir. Bir düşünün bir gün yaşamak adına güzelleşmeyi tercih ediyorum.1gün yaşamak pahasına o renkleri taşımayı tercih ediyorum;bir gün yaşamak pahasına uçmayı tercih ediyorum ve kelebekleri güzelliği uğruna tırtılların çabasını selamlıyorum....................:melek:

2. sementha

sementha Yeni Üye

Ce: kelebeğin hikayesi.......
    emeğine sağlık .......

3. RoCCo

RoCCo Yeni Üye

emeğine sağlık ablacım

4. PaSikA

PaSikA Yeni Üye

ellerine sağlık :)

kelebeğin hikayesi....... konusuna benzer içeriklerimiz
  1. papatya ile kelebeğin hıkayesi

papatyayla kelebeğin hikayesi gül ve papatya hikayesi Günlerden bir gün, evrenin bir noktasında, küçük bir tırtıl gözlerini hayata açmış. Doğal içgüdüleri ile hemen beslenmeye başlamış.Ne bulursa yemiş. Bir süre sonra, yeterince büyüdüğünde,kendine güvenli bir yer bulup, bir koza örmeye başlamış.Bu kozanın içinde geçirdiği uzunca bir sürenin sonunda da,rengarenk kanatlı bir kelebek olup çıkmış.
  2. bir kelebegın ınsanlık dersı

BİR KELEBEĞİN İNSANLIK DERSİ... Bir gün kozada küçük bir delik belirdi; deliğin ucu kıpırdıyordu. Bu kıpırdamayı bir adam gördü. Merak etti ve oturup kelebeğin saatler boyunca bedenini bu küçük delikten çıkarmak için harcadığı çabayı ilgi dolu bakışlarla seyre daldı. Bir ara sanki kelebek delikten çıkmak için çaba harcamaktan vazgeçmiş gibi geldi adama. Sanki kelebek elinden gelen her...
  3. Hiç Bir Kelebeğin Doğuşunu Gördünüzmü.....!

[IMG] [IMG] [IMG] [IMG] [IMG] [IMG] [IMG] [IMG] [IMG] [IMG] benim çok ilgimi çekti paylaşmak istedim. sanki insan doğumu gibi aynı
  4. Bir kelebeğin hayatından çıkaracağımız ders

Bir gün, kozada küçük bir delik belirdi; bir adam oturup kelebeğin saatler boyunca bedenini bu küçük delikten çıkarmak için harcadığı çabayı izledi. Ardından sanki ilerlemek için çaba harcamaktan vazgeçmiş gibi geldi ona. Sanki elinden gelen her şeyi yapmış ve artık yapabileceği bir şey kalmamış gibiydi. Böylece adam, kelebeğe yardım etmeğe karar verdi; eline küçük bir makas alıp...
  5. Bir Kelebeğin Hikayesi

Bir gün, kirlarda gezintiye çikan bir adam, kenara oturdugu otlardan birinin dalinda , küçük bir kozanin varligini fark etti. Koza ha açildi ha açilacak gibiydi. Adam , bunun bir kelebek kozasi oldugunu tahmin ediyordu. Böyle bir firsat bir daha ele geçmez diye düsündü; ve bir kelebegin dünya yüzü gördügü ilk dakikalara sahit olmak istedi. Dakikalar dakikalari kovaladi , saatler geçmeye...
  6. "Kelebeğin Rüyası " Filminden İlk Kareler

Bu konu; kelebeğin rüyası filminden ilk kareler haberi hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, Yılmaz Erdoğan 'ın artık son rötuşlarını yaptığı son filmi Kelebeğin Rüyası 'nın çekimleri tamamlandı. Yılmaz Erdoğan 'ın, Kıvanç Tatlıtuğ, Belçim Bilgin, Mert Fırat ve Farah Zeynep Abdullah’la birlikte rol aldıkları film merakla bekleniyor. Fiklmden ilk kareler de basına yansıdı. İşte...
  7. Kelebeğin Rüyası Ne Zaman Vizyona Giriyor ?

Bu konu; Kelebeğin Rüyası Ne Zaman Vizyona Giriyor haberi hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, başrollerini Kıvanç Tatlıtuğ, Belçim Bilgin ve Mert Fırat 'ın paylaştıkları Kelebeğin Rüyası filmi yakında vizyona girecek. Yılmaz Erdoğan 'ın yazıp yönettiği filmin vizyon tarihi şöyle.. Genç yaşta veremden ölen şairler Rüştü Onur ve Muzaffer Tayyip Uslu'nun yaşam hikayelerinin...
  8. Türkiye'nin Oscar Adayı "Kelebeğin Rüyası"!

kelebeğin rüyası, türkiyenin oscar adayı, oscar adayı kelebeğin rüyası Sevgili melekler, her yıl düzenlenen Oscar Film Ödülleri için bu yıl ülkemizden aday olarak Kelebeğin Rüyası seçildi. Sanatsal Etkinlik Komisyonu üyeleri tarafından bugün seçilen ve Amerika’da yapılacak “86. Oscar Academy Ödülleri” için En İyi Yabancı Film Dalında ülkemizi temsil edecek olan Kelebeğin Rüyası filmini...
  9. "Kelebeğin Rüyası" Los Angeles'ta!

kelebeğin rüyası, kelebeğin rüyası filmi, kelebeğin rüyası oscar adayı Sevgili melekler, Türkiye'nin Oscar adayı filmi Kelebeğin Rüyası, tanıtım için önceki gün Los Angeles'taydı. Los Angeles Türkiye Başkonsolosluk konutunda verilen davetle tanıtımı yapılan filmin bu özel gecesine Yılmaz Erdoğan ve başrol oyuncusu eşi Belçim Bilgin Erdoğan ev sahipliği yaptı. Geceye ünlü oyuncu Maria...

Sayfayı Paylaş