gebe
  1. kaprisli

kaprisli Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

Kendini Tanı

Konu, 'Kişisel Gelişim' kısmında kaprisli tarafından paylaşıldı.

Bir ormanda iki kişi ağaç kesiyormuş. Birinci adam sabahları erkenden kalkıyor, ağaç kesmeye başlıyormuş; bir ağaç devrilirken hemen diğerine geçiyormuş. Gün boyu ne dinleniyor ne öğle yemeği için kendine vakit ayırıyormuş.
    Akşamları da arkadaşından birkaç saat sonra ağaç kesmeyi bırakıyormuş.
    İkinci adam ise arada bir dinleniyor ve hava kararmaya başladığında eve dönüyormuş.
    Bir hafta boyunca bu tempoda çalıştıktan sonra ne kadar ağaç kestiklerini
    saymaya başlamışlar. Sonuç: İkinci adam çok daha fazla ağac kesmiş.
    Birinci adam öfkelenmiş:
    "Bu nasıl olabilir? Ben daha çok çalıştım. Senden daha erken ise başladım,
    senden daha geç bitirdim. Ama sen daha fazla ağac kestin. Bu işin sırrı ne?"
    İkinci adam yüzünde tebessümle yanıt vermiş,
    "Ortada bir sır yok. Sen durmaksızın çalışırken ben arada bir dinlenip
    baltamı biliyordum. Keskin baltayla, daha az çabayla daha çok ağac kesilir.."
    Kendimizi geliştirmek, baltamızı bilemektir. Kendimize zaman ayırıp,
    yaşamımızı objektif bir bakışla gözden geçirmektir. Zayıf bulduğumuz
    planlarımızı geliştirmek için çaba göstermektir. Bu zihnimizin, ruhumuzun,
    karakterimizin güçlenmesi için olmazsa olmaz bir koşuldur.
    Delfi'deki ünlü tapınakta Sokrates'in şu sözü yer alır:"İnsan; Kendini Tanı".
    Kendini tanımak, şu anda olduğumuz noktayla olmak istediğimiz nokta
    arasındaki yoldur. Kendini tanımak, kendimizi nasıl gördüğümüz ile
    başkalarının bizi nasıl gördügü arasında açı olmaması anlamına gelir.
    Bireysel ve iş yaşamımızda başarılı, mutlu ve doyumlu olmak istiyorsak,
    baltamızı bilemek için kendimize zaman ayırmalıyız..

Kendini Tanı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kendini tanımak, kendini tanıtmak

Kendini tanımak, kendini tanıtmak

kendini tanıtan nickler kendini tanıtma sözleri tanıtan sözler yazılar insan nasıl tanıtır Eleman seçme ve işe alma görüşmeleri yapan insan kaynakları yöneticilerinin çok yaygın karşılaştıkları bir durum var. Adaya "kendinizden bahseder misiniz?.. Siz nasıl bir insansınız?.." tarzında bir soru sorduklarında genellikle aldıkları cevap, "vallahi ne desem bilmem ki..., yani nasıl...
  2. tandır lezzeti

tandır lezzeti

Profilo'nun tandır lezzeti Yemek yapmayı seviyorsanız Profilo Tandır tam size göre. Elektrikle çalışan ürün, tandırda sote, ızgara ve kızartma yapmanızı sağlıyor. Ayrıca besinleri buharda da pişirebilen ürün, özel yapışmaz malzemeden üretildiği için çok da pratik. Pratik ve usulüne uygun pişirme tekniği sunan Profilo Tandır yiyeceklerin besin değerlerini koruyarak sağlıklı menüler...
  3. komik sms mi arıyordunuz ? ta kendileri burda !

komik sms mi arıyordunuz ? ta kendileri burda !

komik sms 2011 komik smsler 2011 sms mesajları mesajlar Hey Garson; Bana Kalbim Kadar Yanık Bir Döner, Düşüncelerim Kadar Karışık Bir Salata, Ve Acılarım Kadar Koyu Bir Kahve Getir...Ask sözle baslar, dudak ile beslenir, dokuz ay sonra baba diye seslenir...Kaynanamı kaybettim görenlerin görmezlikten gelmeleri rica olur...Sabah kahvaltı edemiyorum çünkü seni düşünüyorum. Öğlen yemek yiyemiyorum...
  4. Doğuş - Kendini Kendinde Bul

Doğuş - Kendini Kendinde Bul

Sensizim yalnızım Çaresizlik ruhumu Bedenimi sarmış Ağlıyor gözlerim Bir su serp yüreğime Aksın bütün hüzûnlerim Kendini kendinde bul Ona buna şuna buna sorma Birisi gelir birisi gider Hikayesi yapma Oynama aşklarla Yanarsın çarpılırsın Bulursun belanı Alırsın cezanı
  5. Kemal Tanca

Kemal Tanca

kemal tanca kemal tanca kimdir 2011 yaz 2011 ilkbahar yaz Birbirinden güzel yeni sezon Kemal Tanca ayakkabı modelleri.. Şık ve güzeller bence ..

Sayfayı Paylaş