gebe
  1. HaYaL

HaYaL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    229
    Ödül Puanları:
    83

Kendinizin Farkına Varın!Geç Olmadan!!

Konu, 'Kişisel Gelişim' kısmında HaYaL tarafından paylaşıldı.

Çoğu insan ne olduğunun farkında değildir.Nerede hangi pozisyonda olursa olsun bunu kavramakta ,değerinin ,gücünün ne olduğunu anlamakta güçlük çekebilir.Bunu yaşamamak için hayatımızın hangi evresinde olursa olsun şöyle arada bir durup kendimize bakmalı,ne olduğumuzun,nerede olduğumuzun farkına varmalıyız.Yoksa iş işten geçebilir... Rivayet edilir ki...

Deniz kıyısında bir ihtiyar taşçı kayayı yontmaktadır.
    Güneş onu yakıp kavurur.
    O da Tanrıya yakarır keşke güneş olsaydım diye.
    "Ol" der Tanrı. Güneş oluverir.
    Fakat bulutlar gelir örter güneşi, hükmü kalmaz.
    Bulut olmak ister. "Ol" der Tanrı. Bulut olur.
    Rüzgâr alır götürür bulutu, rüzgârın oyuncağı olur.
    Rüzgâr olmak ister bu kez. Ona da "Ol" der Tanrı.
    Rüzgâr her yere egemen olur, fırtına olur, kasırga olur.
    Her şey karşısında eğilir.
    Tam keyfi yerindeyken koca bir kayaya rastlar.
    Ordan esen burdan eser, kaya bana mısın demez!
    Bildiniz, Tanrı kaya olmasına da izin verir.
    Dimdik ve güçlü durmaktadır artık dünyaya karşı...
    ama sırtında bir acı ile uyanır....
    Bir ihtiyar taşçı kayayı yontmaktadır. ..

İşte kendi gücünün farkında olmayan ve kendi kendine yenilen bir adam.Bu aamın yerinde olmak ister miydiniz??

Kendinizin Farkına Varın!Geç Olmadan!! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Farkında olmadan gidiyorum..!

Farkında olmadan gidiyorum..!

Farkında olmadan gidiyorum..! Ah, Sevgili Ah! Farkında değilsin sana olan sevgimin. Ya öyle görünmek zorundasın, ya da senin doğanda var "Sevmemek, acısını yaşatmak" Şimdi yüreğim mi sana hesap sorsun yoksa dökülen gözyaşlarım mı? Duygular sınır tanımıyor, sonu yok, yolu yok yordamı yok… Ben kim, sen kim... Sensizliğe ait kaçıncı acıyı yaşıyorum bir ben bilirim ama seni...
  2. fark var ıkı resım arasında fark var

fark var ıkı resım arasında fark var

http://www.katgames.com/5spots/5spots.swf Bakalım karşına çıkan resimler arasındaki 5 farkı bulabilecek misin? Her 5 farkı bulduğunda bir başka resme geçiyorsun, her yeni gelen resim daha karmaşık çıkıyor. Gözlerine güvenenler için çok zevkli bir oyun...
  3. 602. GECE: KENDİNİ FARK EDEN HİKÂYE (Murat Gülsoy) Özeti, Konusu ve Okur Yorumları

602. GECE: KENDİNİ FARK EDEN HİKÂYE (Murat Gülsoy) Özeti, Konusu ve Okur Yorumları

Kitap adı : 602. GECE: KENDİNİ FARK EDEN HİKÂYE Yazar : Murat Gülsoy Dizi : Türk Edebiyatı Özgün dili : Türkçe Kitap türü : İnceleme ISBN : 978-975-07-1089-6 Sayfa sayısı : 204 Yayın tarihi : 2009 “Hiçbiri, tüm o gecelerin içindeki büyülü 602. gece kadar altüst edici değildir.” Yazma eylemi üzerine düşünmeye devam eden Murat Gülsoy, bu kez Borges’in sözünü ettiği o büyülü gecenin izini...
  4. Güzelliğinizin Farkına Varın !

Güzelliğinizin Farkına Varın !

Bazı özelliklerini kabul ederek güzelliğinizi ön plana çıkarabilir kendinizle barışık bir hale dönüşebilirsiniz şimdi bu özellikler ve kendinizle barışık yaşama şekilleriyle ilgili bilgileri sizlere aktarıyorum ÇİLLERİNİZİ SAKLAMAYIN Yeni güzellik kavramı güçlü bir birikime de yer veriyor. Genellikle "hoşa giden, hayranlık uyandıran detaylar" olarak tanımlanan güzellik kavramı,...
  5. Farkında olmadan "görgüsüz" olmayın!

Farkında olmadan "görgüsüz" olmayın!

Çoğumuzun bildiğini düşündüğüm ama yine de paylaşmak istediğim, bazen önemsemediğimiz ama aslında çok önemli olan tavırlar, hal ve hareketler bunlar... Masada ne zaman kadeh kaldırılmalı? Kadın davette ne tarafta durmalı? Bunların da kuralı olur mu demeyin! İşte hala geçerli en önemli görgü kuralları! Büyüklerimizden sık duyduğumuz cümlelerden biridir; "Ah bu yeni nesil gençler de çok...

Sayfayı Paylaş