gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Kereviz Nasıl Temizlenir Nasıl Pişirilir ?

Konu, 'Yemek Tarifleri' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

kereviz nasıl temizlenir kereviz nasıl pişirilir kereviz yemekleri

Kereviz sebzeler içinde en faydalıların başında gelir melekler :) Bir kış sebzesi olan kerevizin zeytinyağlısı, etlisi, salatası yapılır. Çoğu kişinin kokusundan ve tadından rahatsız olduğu kereviz tam bir şifa kaynağıdır aslında. Kerevizin temizlenmesi de özen ister, doğru temizlenmezse hemen kararır, tadı acılaşır. Kerevizi temizlerken;

Önce saplarını kesin. Sonra kabuğunu etli kısmında hiç leke kalmayacak şekilde kalın soyun ve sıyar soymaz limonlo suya atın. Elme şeklinde böldüğünüz kerevizlerin iç kısımlarında yumuşaklık varsa onları da alın. Kerevizin yapraklarını atmayın, yapacağınız yemekte ya da çorbalarda kullanın.

Kereviz Nasıl Temizlenir Nasıl Pişirilir ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kereviz nasıl temizlenir?

Kereviz nasıl temizlenir?

Kereviz nasıl temizlenir Kereviz nasıl pişer Selam kızlar ilk defa kereviz pişirecem ama nasıl temizleyeceğimi ve pişireceğimi de bilmiyorum. Bu konuda bana öneri fikir ve bilgi vermenizi rica ediyorum :)
  2. papağan balığı nasıl pişirilir

papağan balığı nasıl pişirilir

papağan balığı nasıl pişirilir merhaba kızlar sizden acil yardım bekliyorum bu papağan balığı nasıl pişirilir
  3. Mangalda Et Nasıl Pişirilir?

Mangalda Et Nasıl Pişirilir?

Mangalda Et Nasıl Pişirilir? Selam arkadaşlar sizden mangalda et pişimi hakkında püf noktalar rica ediyorum lezzetini arttırmak için.
  4. Kurban eti nasıl pişirilir ?

Kurban eti nasıl pişirilir ?

kurban eti nasıl pişirilmeli,kurban eti nasıl pişirilir,kurban eti nasıl yapılır, kurban eti nasıl pişirilmelidir,kurban eti nasıl pişirilir hakkında bilgiler Kurban Bayramı’nda kesilen kurbandan misafire ikram etmek bir gelenektir. Ancak bu ikramın, ev sahibini mahcup etmeyecek kadar lezzetli olması önemlidir. Et pişirmek kolay gibi görünse de etin lezzeti ve besin değeri pişirme...
  5. Ahtapot Nasıl Temizlenir ve Nasıl Pişirilir?

Ahtapot Nasıl Temizlenir ve Nasıl Pişirilir?

ahtapot nasıl pişirilir, ahtapot nasıl ayıklanır, ahtapot nasıl temizlenir? Deniz canlılarından biri olan ahtapotun nasıl temizlenip pişirildiği hakkın da sizlere işinize yarayacak bilgileri sizler için bu yazımız da paylaşıyoruz. Ahtapot ülkemizde genellikle meze olarak pişirilip servis edilen bir deniz mahsulüdür. Zehirlilerinin de olduğu bilinen bu canlı türünün ayıklanması ve...

Sayfayı Paylaş