gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Kerpiç evlerin özellikleri

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

kerpiç evlerin özellikleri kerpiç evin özellikleri evler yeni evlerin eski Son Elazığ depremindeki yıkılan evlerin tamamı kerpiç evlerden.Peki insanlar neden kerpiç evlerde oturuyor kerpiç evlerin özellikleri nelerdir işte cevabı:
    Kerpiç;çamur, saman, ot ve saz karışımının kalıplara dökülerek; tuğla büyüklüğünde ve biçiminde, yapılan bir yapı malzemesidir. Dolayısıyla yıllık yağış miktarının az olduğu yörelere özgü bir yapı malzemesidir. Çok yağış alan bölgelerde kerpiç yapı eriyip bozulabilir. Güneydoğu ve İç Anadolu bölgelerinde yıllık yağış miktarı çok azdır. Bu nedenle bu bölgelerin kırsal kesimlerindeki yapılarda kerpiç yaygın olarak kullanılmaktadır.

2. orkide

orkide Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    38
    allah depreme maruz kalan herkese yardım etsin tabiki önumuzdeki buyuk marmara depremini düşündükçe bizede etsin ( afetlerinden sana sığındık yarabbim )

3. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83
    Allah yardımcıları olsun..Evet orkide sana katılıyorum marmara depremi bizi çok korkuyutor

4. çatlak

çatlak Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    aynen allah yardım etsin..evsiz yaşayanlara

5. LAMİYA

LAMİYA Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    8
    Ödül Puanları:
    38
    rabbim yardımcıları olsun bizleri de böyle felaketlerden korusun

6. Aysun_melek

Aysun_melek Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    benim babam yaşamış kerpiç evde ve kar yağdığında çatı damlıyormuş her seferinde

7. Misafir Melek

Misafir Melek Forum Okuru

....................................

8. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

alllh ın işi beyler olursa da onu bildigi bişey vardır

Kerpiç evlerin özellikleri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. EV

EV

Evler vardır; kaçıp canını kurtarmak istersin… Evler vardır; yalnız, soğuk, buz gibi… Evler vardır; her gece bir çift cesedin üstüne, bir mezar taşı gibi kapanır kapısı… Evler vardır; sofrası kurulmayan, yarım ısıtılmış bayat pilavdan ayaküstü birkaç kaşıkla hemen kahveye koşulan… Evler vardır; penceresinin kırık camına yastık tıkılmış… Evler vardır; “sobası tüten ve bir türlü yanmayan ve...
  2. fiskos + özellik..

fiskos + özellik..

Bacılarr bakın deişik bişi yapalım bi oyuna başlayalım.. mesela herhangi bir konuda son yorum yapan insan hakkında burda düşüncelerimizi yazalım ..
  3. Evlerinize....

Evlerinize....

Dekoratif ürünler denildiğinde ilk akla gelen markalardan Biev gold serisi 2011 2012 sezonunda da üretmiş oldukları birbirinden farklı tasarımlar ve son derece dekoratif tarzlarla evinizin dekorasyonlarına renk katmaya devam ediyor.. Çok şık duran bu üç modeli sizinle paylaşmak istedim.
  4. ev

ev

evim olacak mı ? toki ev verecek mi ? gül ablam çay vercekmi ? alperen sınıfta kalacak mı ? umut takdir alcakmı ?
  5. evinizin bir özelliğini anlatan şiir var mı

evinizin bir özelliğini anlatan şiir var mı

Evimizin bir özelliğini anlatan ve yansıtan bir tane şiir istiyorlar. Bana bu konuda yardımcı olun ya bi türlü yazamadım :)

Sayfayı Paylaş