gebe
  1. juju

juju Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    223
    Ödül Puanları:
    0

keşkenin panzehiri

Konu, 'Aşk Hikayeleri' kısmında juju tarafından paylaşıldı.

“Keşke”nin panzehiri “İyi ki”dir. İlki ne kadar pısırıksa, ikinci o denli yiğittir.

“Keşke”, çoğunlukla bir “ahh”la kopup gelir ciğerden… esefler, hayıflanmalar, yerinmeler sürükler peşinden…
    ...
    “İyi ki” ise, muzaffer bir “ohh”la büyür; cüretiyle öğünür.

“Keşke”li cümlelerde nasıl yaşanmamışlığın, yarım kalmışlığın o ezik tuzu kuruluğu varsa, “iyi ki”lilerde de göze alabilmişliğin, riske girebilmişliğin, tadına varabilmişliğin mağrur yaraları kanar.

Okulu hiç kırmamışsınızdır, sinemada öpüşmemişsinizdir; dokundurtmamışsınızdır kendinize, bir kez olsun gemileri yakmamışsınızdır.

Konuşmanız gerektiğinde susmuş, koşacağınız zaman durmuş, sarılacağınız yerde kopmuşsunuzdur.

Bir insana, bir işe, bir davaya ömrünüzü adamışsınızdır.

O insanın, o işin, o davanın, bunu hak etmediğini sezmenin hayal kırıklığındadır “keşke”...

“Şimdiki aklım olsaydı” dövünmesindedir.

Geriye dönüp baktığınızda, ayıplara, yasaklara, korkulara, tabulara feda edilmiş, “Ne derler” e kurban verilmiş, son kullanma tarihi geçmiş bir yığın haz, bilinçaltından el sallar.

“Keşke” cilerin hayatı, kasvetli bir pişmanlıklar mezarlığıdır.

“İyi ki” öyle mi ya…!

Onda, yara bere içinde de olsa, yana yana, ama doyasıya yaşamış olmanın iç huzuru ve haklı gururu haykırır.

* * *

“İyi ki”lerinizi toplayın bugün ve “keşke”lerinizden çıkartın.

Fazlaysa kardasınız demektir.

Aldırmayın yüreğinizdeki kramplara, mahzun hatıralara… Rüzgarlarla koştunuz ya…

“Keşke”leriniz, “İyi ki”lerden çoksa…

Telafi için elinizi çabuk tutun.

Tutun ki, yolunuzu gözlerken terk ettiğinizle bir gün yeniden karşılaştığınızda siz susarken, feri sönen gözleriniz “keşke” diye nemlenmesin...

Can Dündar

2. cadi_91

cadi_91 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    kolay olabilse keşkeeee

3. juju

juju Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    223
    Ödül Puanları:
    0
    yorumun için tşkler cadı

4. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    keşkeler olacaktır hayatta ....önemli olan keşkelerin az olabilmesi...sağol jujum harika bir paylaşımdı
    her zaman ki gibi

keşkenin panzehiri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Panzehir

Panzehir

Zehrin etkisini gideren ilacı görmek korkudan emin olmaya delalet eder.Rüyada panzehir görmek, korkudan emin olmaya isarettir. Rüyada bu ilaci görmek, korkudan emin olmaya delalet eder. Ibni Sirin (R.H.) hazretterine birisi gelip, Ya imam, rüyamda bir yilan elimin bas parmagindan isirdi ve elimin parmagi siserek aci ve istirap verdi ve bir ilaç alip agzima koyunca acisi durdu, deyince Ibni...
  2. keşkelerim

keşkelerim

arkadaşlar bugün efkarlı günlerimden birindeyim galiba yine eskiyi düşünüp keşke dediğim okadar çok şey varki keşke evlenmeseydim küçük yaşta keşke bukadar erken yaşamasaydım hayatın kötü yanlarını keşke bana yapılan haksızlıklara susmasaydım kendimi şimdiki gibi savunabilseydim keşke eşim beni yapboz gibi bozupta yeniden şekillendireceği zaman ona dur ben buyum diyebilseydim şuan kendimi...
  3. keşke..

keşke..

Şimdi üzgünüm hem de çok Keşke düne geri dönebilsem Yine kaçamak bakışlarla seni izlesem Gözlerime baksan yine Beni izlesen ...Yine ıslansak yağmurun altında Bu sefer ikimiz tutsak şemsiyeyi Üşüyen ellerimizi ısıtsak Daha çok üşümeden Üşüsek yine ama soğuk ayırmasa bizi Sarılsak soğuğa inat ısınsak Ellerine değmekten korkmasam Baksam gözlerine gözlerimi ayırmadan Söyleyeceklerimi unutmasam...
  4. Keşke...

Keşke...

KESKE Keske tanimasaydim seni Omuzlarima bu kadar yük binmezdi o zaman Gözlerim aglamayi bilmezdi O kadar sik kalbim çarpmazdi böyle delicesine, Benim de ellerim simsicak olurdu mutlaka Geceleri asla uykusuzluk çekmezdim sabaha kadar Rüyalarim hatta tatli hayallerim olurdu Duygusuzca düsünmezdim yoklugunda günlerimi, saatleri hep Hiç üsümezdim böylesine ölü soguklugunda Hirsim takip...

Sayfayı Paylaş