gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Kıbrıs'ın Kitabı

Konu, 'Kitap Kurdu' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

Kuzey'deki "Biz Türk değiliz, Kıprıslıyız diyen" hamam böcekleri Karen Fogg!dan maaşlı mitinglerde "Annan bizi kurtar" pankartları taşıdılar. Rum Cumhuriyeti bayrağı açtılar. Türk askerini "işgalci" olarak nitelediler.
    Kardeşleri de Kuzey Irak'ta boş durmadı
    ......................
    Erbil'de Saddam'ın, Amerika'nın İngiltere'nin değil, Türk'ün bayrağı yakılıyor; Lefkoşa'da Türk bayrağı değil Rum bayrağı taşınıyor.

Tam böyle durumda Türk tarafına eğri "referandum" kılığına girmiş Lawrence modeli Arap-Kürt-İngiliz hançeri sokuluyor.

Yazar: Hüseyin Mümtaz
    Yayınevi: IQ Kültür-Sanat Yayıncılık
    ISBN: 9756618507
    Basım tarihi: Mart 2003
    Kategori: Siyaset / Güncel

Kıbrıs'ın Kitabı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kıbrıs'ın Yunanitan'a Desteği

Kıbrıs'ın Yunanitan'a Desteği

4 Haziran, 1 Temmuz ve 14 Ağustos 1878 tarihlerinde imza olunan; “mukavelename, lâhike [ek] ve ittifakname”de belirtilen koşullar gereğince, Osmanlı Devleti’nin “işgal ve idare olunmak üzere [İngiltere’ye] terk ve tahsis” etmiş olduğu Kıbrıs, iki devlet arasında savaş ilan edilince, 5 Kasım 1914 tarihli bir kraliyet emirnamesi ile, İngiltere tarafından “ilhak” edilmişti. Yaklaşık bir yıl...
  2. kitap

kitap

Kitap Güç ve kuvvete, kendisiyle iyi anlaşılan dost ve arkadaşa, üzüntü ve kederden kurtulmaya, kalbi ve bedeni hastalıklardan kurtulmaya, aydınlık kafaya, bilgi ve hikmete; Sayfaları açık kitap yaygın habere, kapalı kitap gizli habere, Kimin elinde görülürse görülsün, kitap sevinçli habere ve güzel gelişmelere, Elinde dürülü bir kitap görülmesi vefat etmeye, Sağ elde yahut sağ tarafta...
  3. Çağla Şıkel, Kıbrıs'ta havuz başında üstsüz güneşlenirken yakalandı

Çağla Şıkel, Kıbrıs'ta havuz başında üstsüz güneşlenirken yakalandı

mankenler üstsüz Çağla Şıkel, eşi Emre Altuğ'un sahne programı için gittiği Kıbrıs'ta havuz başında üstsüz güneşlenirken Star TV Mega Magazin programının kameralarına yakalandı.
  4. Kitap okuyamıyorum!

Kitap okuyamıyorum!

kitap, kitap okumak, okumak, okuyamamak, hobi konularini incelemektesiniz Sevgili Melekler, Çok okumadığımız, belki hiç okumadığımız açık bir gerçek. Bunu çoğu kişi söylüyor ve bunu bir dert olarak anlatıyor. Ama çoğu zaman okuyamamayı dillendirirken, onu yapamadıklarımız için “iyi” bir mazeret sebebi olarak sıralıyoruz: “Neden şunları yapmıyorsun?” ya da ''sunlardan neden vazgeçemiyorsun?”...
  5. Kitap Kokusu

Kitap Kokusu

Bu başlık altında şuan okuduğumuz kitapları paylaşıp ; kitap tavsiyelerinde bulunabiliriz. Ben şuan 2. kez Cengiz Aytmatov '' Dişi Kurdun Rüyaları '' kitabını okuyorum. Ders zamanı okumaya fazla zaman ayıramasam da ; herkesin en azından günde 10 sayfa okumasından çok şey kazanacağını düşünüyorum. Katılımlarınız olursa birlikte kitap okuma günleri ve tablolarla , küçük yarışmalar...

Sayfayı Paylaş