gebe
  1. necla

necla Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0

Kımlerde sınuzıt gorulur

Konu, 'Hastalıklar ve Tedavileri' kısmında necla tarafından paylaşıldı.

KİMLER SİNÜS PROBLEMİYLE KARŞILAŞIRLAR? [SIZE=-1]Gerçekte herkes sinüs enfeksiyonu geçirebilir ancak bazı gruplar daha hassastırlar.[/SIZE]
    1. [SIZE=-1]Allerjisi olanlar : Bir allerji atağı soğuk algınlığı gibi mukozanın şişmesine, sinüs kanallarının kapanmasına, mukus akımının engellenmesine ve bakteri enfeksiyonuna neden olur.[/SIZE]
    2. [SIZE=-1]İyi nefes almayı ve mukus akışını engelleyecek yapısal burun bozuklukları olanlar : Örnek olarak kırık bir burun veya septum deviasyonu (septum burun delikleri arasında burnu sağ ve sol olmak üzere ikiye bölen kıkırdak bir yapıdır. Bunun bir tarafa doğru eğilmesine deviasyon denir.)[/SIZE]
    3. [SIZE=-1]Sık sık enfeksiyona maruz kalanlar: Okul öğretmenleri ve sağlık personeli hassastır.[/SIZE]
    4. [SIZE=-1]Sigara içenler: Tütün dumanı, nikotin doğal direnç mekanizmasını bozarlar.[/SIZE]

2. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Kımlerde sınuzıt gorulur
    bilgi için teşekkürler canım emeğine sağlık

Kımlerde sınuzıt gorulur konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Dıkkat! Sınuzıt tedavısı kor edebılır

Dıkkat! Sınuzıt tedavısı kor edebılır

Sakarya’da sinüzit hastalığı nedeniyle burnuna acı kavun (yaban hıyarı) suyu damlatan Hülya Bostan (43), fenalaşarak hastaneye kaldırıldı. Acı kavunun bir tanesinin suyunu sıkarak burnuna damlattığını kaydeden Bostan, "Acı kavunun suyunu burnuma damlattım. Burnumdan hep iltihap aktı. Rahatladım ama fenalaştım.'' dedi. Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kulak Burun Boğaz Uzmanı Op....
  2. Sınuzıt tedavısı

Sınuzıt tedavısı

hamilelikte sinüzit kanlı geniz akıntısı burundan kanlı sümük gelmesi sümük gelmesi SİNÜS - AĞRl, BASINÇ, AKINTI Yardım edin sinüslerim beni öldürüyor! Bunu daha önce hiç söylediniz mi?. Eğer cevabınız hayır ise siz çok şanslısınız demektir. Çünkü her yıl milyonlarca lira sinüs problemleri için harcanmaktadır (Burunda dolgunluk, baş ağrısı ve burun akıntısı). HERKESİN SİNÜSÜ VAR MIDIR?...
  3. kımler war

kımler war

ben yenıyım bırılerı warmı?:tik:

Sayfayı Paylaş