gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Kıran Nedir

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

kıran nedir, ne demek buyrun bu yazımızda öğrenelim arkadaşlar. [​IMG]

Aslında cümle içersinde bir çok anlam taşıyan bir sözcüktür "kıran"...

Örnek; Saçkıran - sakalkıran. Cam kıran - kalp kıran vs vs...

Dediğim gibi zengin anlamalr taşıyor.

Lakin, bir de sözlük açıklamasının öğrenmek gerekir kıranın, değil mi Melek'lerim:)

kıran; kırmak eylemini yapan (kimse); dağ sırtı, tepe, bayır. bir topluluğun ve özellikle hayvanların büyük bir bölümünü yok eden hastalık ya da başka neden, ölet afet; kıraç toprak. kıyı, kenar, çevre, uç; birbirine koşut olarak uzanan iki akarsu arasında kalmış dağ sırtı.

Kıran Nedir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sezen Aksu - Kıran Kırana

Sezen Aksu - Kıran Kırana

sezen aksu bağ bozumu Unutma, unutma Sen yine sardunyalara su ver ben yokken Unutma, unutma Gazeteleri oku kahvaltı ederken Unutma, unutma Haberleri dinle her saat başı lütfen Sen ki acı çekmenin en kibarını bilirsin Sen ki mum gibi içine içine erirsin Sen ki acı çekmenin en kibarını bilirsin Sen ki mum gibi içine içine erirsin Dayan gözümün nuru Kavuşacağız elbet bir bağ bozumu Kıran kırana...
  2. Kıran kırana mücadele

Kıran kırana mücadele

Önceki gün bir tanıtım için maç yapan Tuğba Özay ile Ece Gürsel'in 'Futbolculuğu' görülmeye değerdi! Birbirlerine rakip olan iki güzel manken arasında Tuğba'nın hareketleri alkış aldı. Bu arada 5 dakikalık maç sonrasında yorgun düşen Ece ile Tuğba, "Biz 5 dakikada bu hale geldik. Allah futbolculara kolaylık versin" diye konuştu. habertürk
  3. Haftanın Rekor Kıran Fotoğrafı..:(

Haftanın Rekor Kıran Fotoğrafı..:(

Offf...Kıyamam.. S: ALLAH'im Sen yardim bu gibi insanLara... Ne kadar Zor bir durum.. ALLAHim aiLeLerinede sabir ve güc versin insALLAH Şükür nimeti değil nimeti vereni görmektir..
  4. Reyting rekoru kıran Muhteşem Yüzyılda bu hafta neler olacak?

Reyting rekoru kıran Muhteşem Yüzyılda bu hafta neler olacak?

muhteşem yüzyıl bu hafta muhteşem yüzyılda bu hafta yüzyılda neler olacak neler olacak ne Yayınlanmaya başladığı andan itibaren herkesin dikkatini çeken Muhteşem Yüzyıl bir çok olumsuz eleştiri aldığı gibi olumlu eleştiriler de almakta.Filmin herkesimden insanlarca izlendiği ve merakla yeni bölümlerinin beklendiği bilinmekte.Ben de sizlere bu diziden minik haberler vermek istiyorum....
  5. Kıran haccı nasıl yapılır ?

Kıran haccı nasıl yapılır ?

Kıran hac yapacak olan kimse, mikatta veya mikat yerinden önce hac ile Umre'ye birlikte niyet eder. Yine iki rekât namaz kılar. Sonra: "Ey Allah'ım! Ben hac ve umre yapmayı istiyorum. Bunları bana kolaylaştır ve benden bunları kabul buyur," diye dua eder ve Telbiyede bulunur. İhrama girmiş olan kimseye yasak olan şeyler aynen buna da yasaktır. Bunları gözetmeye çalışır.Bu kimse...

Sayfayı Paylaş