gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Kişi başına 199.6 kilogram

Konu, 'Guinnes Rekorları' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Kişi başına ekmek tüketiminde dünya birinciliği (Kişi başına 199.6 kilogram) * Hakan Şükür'ün,t Dünya Kupası'nda 11'nci saniyede attığı en hızlı gol (29 Haziran 2002)

* 81 sessiz harften oluşan bir Kafkas dilini dünyada tek konuşan kişi, Tevfik Esenç (1992 yılında öldü.)

* Selçuk- Efes'te 20 bin kişinin deve güreşi izlemesi.

* 150 mm boyutunda dünyanın en büyük mikrop fosilinin (foraminiferida) yaşlı bir kayada Türkiye'de bulunması.

* En değersiz paranın Türk Lirası olması (Şubat 2003, 1 USD = 1.672.449 TL)

* 8.8 cm ile Artvin'li Mehmet Özyürek'in en uzun burun rekoru.

* Naim Süleymanoğlu ve Halil Mutlu'nun halterde kırdığı 2'şer rekor.

* Bilkent Üniversitesi'nce dünyanın en küçük mikrofonunun yapılması (Ortalama saç kalınlığı 50 mikron iken bu mikrofunun çapı 40 mikron idi.)

* Adana Rotary Kulübü'ne ait en uzun çamaşır ipi (33081 metre) ve üzerine asılı 42.300 parça çamaşır

* Kırkpınar Güreşleri, 1460'dan beri aralıksız devam eden en eski güreş organizasyonu.

* Hakan Zengin, 433 metrekarelik dünyanın en büyük bayrağı ile paraşütle Eskişehir'de atladı. (17 Haziran 2004)

* İlker Yılmaz, burnundan aldığı sütü 2 metre 795 mm ileriye gözünden fışkırtması. (1 Eylül 2004)

* Akdeniz Üniversitesi'nde 1983 öğrenci aynı anda balon patlatarak rekor kırdı. (12 Mayıs 2004).

2. esma-yurtkul

esma-yurtkul Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
  3. ayahel

ayahel Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ne rekorlar kirilmis vay be

4. HaLLoWeeN*

HaLLoWeeN* Forum Okuru

Kişi başına 199.6 kilogram konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Tekel'de kişi başı 43 milyon YTL şaşırttı

Tekel'de kişi başı 43 milyon YTL şaşırttı

Tekel'in, 2004 yılında İspanya'dan ithal ettiği Hard Box (sert kutu) makinelerin alımı sırasında usulsüzlük yapıldığı iddiasıyla açılan davadan beraat eden ve aralarında dönemin Tekel Yönetim Kurulu Başkanı olan Özelleştirme İdaresi Başkanı Metin Kilci ile kurumun eski ve yeni genel müdürlerinin de bulunduğu yöneticilerin her biri, idari para cezasına çarptırıldı. İdari para cezasına konu 10...
  2. Baş

Baş

Normalden büyük görülen baş ziyade şerefe, küçük baş naksanlığa, Birden fazla başı olduğunu gören bekarsa evlenmeye, değilse düşmana galip gelmeye, Açık görülen baş günah ve masiyete, Başın kesilmesi emekli olmaya, maddi bağımsızlığa, Baş aşağı asılmak sserzenişlerle dolu ömre, Topluluk içinde başını öne eğmek bir günah işlemeye, Elinde bir ya da daha çok kesik adam başı olduğunu görmek...
  3. Kocaeli'de 44 Kilogram Eroin Ele Geçirildi

Kocaeli'de 44 Kilogram Eroin Ele Geçirildi

Kocaeli'de Polis Tarafından Yapılan Operasyonda 44.5 Kilogram Eroin Ele Geçirilirken, 3 Kişi Gözaltına Alındı. Kocaeli'de polis tarafından yapılan operasyonda 44.5 kilogram eroin ele geçirilirken, 3 kişi gözaltına alındı. İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, alınan bir istihbaratı değerlendirerek alıcı kılığına giren sivil...
  4. (başımız sağolsun)Düzce'de, ambulans şoförü 45 yaşındaki bir kişi intihar etti.

(başımız sağolsun)Düzce'de, ambulans şoförü 45 yaşındaki bir kişi intihar etti.

Morgun önünde kendini astı Düzce'de, ambulans şoförü 45 yaşındaki bir kişi intihar etti. Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde ambulans şoförü olarak çalışan 45 yaşındaki Ziya Yılmaz, morgun önünde kendini iple asarak intihar etti. Olay dün saat 22.30 sıralarında, Düzce’nin Konuralp Beldesi’ndeki Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi morgunun önünde...
  5. sensizlikle baş başayım

sensizlikle baş başayım

bugulu bir camın arkasındayım gözlerimde yine senin hayalin yine dalmışım uzaklara aklımda sadece sen varsın zihnimi kapattım dünyaya sensizlikle başbaşa kaldım bu gece bu gece tüm gecelere inat gülümsüyorum. senin olduğun bir anı düşlüyorum çünkü gerçek gibi sanki yanımdaymışsın gibi yudumluyorum kahvemi. radyoda çalan müziği birlikte mırıldanıyoruz gözlerim açıkken bile...

Sayfayı Paylaş