gebe
  1. ahueda

ahueda Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    74
    Ödül Puanları:
    28

kizlar acil bi soru??? antibiyotik hap hakkinda

Konu, 'Tüm Sağlık Konuları' kısmında ahueda tarafından paylaşıldı.

12 saat arayla alinan antibiyotik hapi aldiktan sonra yaklasik 2 saat arayla paracetamol (ates ve agri kesici ) hapi yutulabilinirmi???

(esim grip olduda halsiz ve atesi var
    bitkisel cözümleriniz varsa yazarsaniz sevinirim
    simiden tesekkürler....
    )

CeMoŞ bunu beğendi.
  2. CeMoŞ

CeMoŞ Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.110
    Ödül Puanları:
    113
    ahueda bunu beğendi.
  3. ahueda

ahueda Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    74
    Ödül Puanları:
    28
    tesekkürler canim bi deniyim....

4. jican

jican Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    tabiki yutulur.zaten antibiyotikle beraber verilir gnelde bu haplar.yni biri antibiyotik biri ağrı kesici oluyor.almanya bu konuda biraz katı biliyorum ama türkiyede verilir.

CeMoŞ ve ahueda bunu beğendi.
  5. ahueda

ahueda Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    74
    Ödül Puanları:
    28
    tesekkürler canim zaten hap türkiyenin tatildeyken sesim kisilmisti
    ordan almistim esimde isten geldi hasta antibiyotik verdim

(amoksilav) (biliyorum doktor tavsiyesiz kullanmak iyi degil ama gec geldi doktora gitmedi)

6. ahueda

ahueda Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    74
    Ödül Puanları:
    28
    (((Sifloks, duyarlı mikroorganizmaların neden olduğu aşağıdaki enfeksiyonlarda endikedir: •Solunum yolu enfeksiyonları •Kulak-Burun-Boğaz enfeksiyonları •Böbrek ve idrar yolu enfeksiyonları, •Gonore dahil olmak üzere genital enfeksiyonlar, jinekolojik ve doğum sonrası enfeksiyonları •Sindirim sistemi enfeksiyonları (ağız, diş ve çene enfeksiyonları dahil) •Safra kesesi ve kanalı enfeksiyonları •Deri ve yumuşak doku enfeksiyonları •Kemik ve eklem enfeksiyonları •Sepsis •Abdominal enfeksiyonlar (peritonit vd.) •Bağışıklığın azaldığı durumlarda (immünosüpresif tedavi sırasında) enfeksiyon profilaksisi)

Amoksilav BID, aşağıda belirtilen enfeksiyonların tedavisinde kullanılmaktadır; Akut ve kronik sinüzit, Akut ve kronik otitis media, Tonsillit, Alt solunum yolu enfeksiyonları (kronik bronşit, pnömoni), Üriner sistem enfeksiyonları, Cilt ve yumuşak doku enfeksiyonları, Kemik ve eklem enfeksiyonları ))))))

sagol gülcan abla;)

kizlar acil bi soru??? antibiyotik hap hakkinda konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kizlar Sİze Soru Bİ ErkeĞe ilk Baktiğinizda Neye Dİkkat Edersİnİz

Kizlar Sİze Soru Bİ ErkeĞe ilk Baktiğinizda Neye Dİkkat Edersİnİz

kızlar ilk neye dikkat ederler erkek Kızlar size soru bi erkeğe ilk baktığınızda neye dikkat edersiniz Ben göslerine ve gülüşüne bakarım sizzzzzzz
  2. Çok acil bi soru arkadaşlar .sınava giricem stres yaptım :(

Çok acil bi soru arkadaşlar .sınava giricem stres yaptım :(

Arkadaşlar 1buçuk senelik erkek arkadaşımla aktif cinsel yaşamımız var.ve geri çekilme yöntemi ile ilişkiye giriyoruz.geçen ay 23 mayısta adet görmüştüm.ancak bugün ayın 24ü ve ben hala görmedim.sadece dün şiddetli bir ağrı oldu karnımda.adet sancısına çok benzemiyodu.birde geçen hafta sonu ve bu cumartesi üniversite sınavlarım var.çok stresli geçiyor hedeflerim büyük olduğu için.stresten...
  3. Kizlar bi bakarmisiniz ...!!

Kizlar bi bakarmisiniz ...!!

Selam Aleykum kizlar.. Sizden bir ricam olcak esim persembe gunu is gorusmesi var Allah rizasi icin bana bize dua edermisiniz belki kabul olur .. Aranizda bazi arkadaslar benim durumumu biliyor lutfen sizden dualarinizi bekliyorum ben kuran okuycam ama musait degilim inslh bu isi alirsa esim biraz rahatlaycaz inslh dua edende edmeyende Allah razi olsun .. Ve size ruyami anlatmak istiyorum ....
  4. Antibiyotik kullanılırken doğum kontrol hapı kullanılırmı?

Antibiyotik kullanılırken doğum kontrol hapı kullanılırmı?

Doğum yöntemleri İlaç kullanımları Selam kızlar hamıle kalmak ıstemeyen bırcok kısı korunsada aklında hep bırsuru sorular olur tabıkı ve birsürü şüpheler sizin için antibiyotiğin bir zararı olup olmadığını araştırdım Antibiyotikler rifampin hariç doğum kontrol haplarının etkisini azaltmazlar ve etkilemezler. Rifampin doğum kontrol hapının etkisini azalttığı için bu antibiyotiği kullanan...

Sayfayı Paylaş