Kızlar Ben Bu hipp mama 2 numaraya ne zaman geçmeliyim

• Konbuyu başlatan arasın anesi
  • Başlangıç tarihi
A

arasın anesi

Forum Okuru
Kızlar Ben Bu hipp mama 2 numaraya ne zaman geçmeliyim
hipp mama 2 numaraya ne zaman geçmeliyim yardımınıza ihtiyacım var.
selam güzel anneler 5.5 aylık bebişim var ve hipp mama kullanıyorum yanlız 6 aydan sonra 2 numaraya geçmelimiyiz siz ne zaman geçtiniz ve bebeğiniz 2 numaranın tadını beğendi mi yardımlrınızı bekliyorum

merhaba canım öncelikle sağlıklı birşekilde inşaallah büyütürsün bebeğini bebeklerde ilk 6 ay 1 6 aydan sonra 2 numaraya geçilmelidir bebeklerin 6 aydan sonra ek gıdaya geçiş dönemi ayriyeten doktorun tavsiyesiylede ufak ufak öğünlerle ek gıdaya geçebilirsin yani devam sütlerinde 0-6 a arası 1 numara kullanılmalıdır daha sonra 2 numara geçebilirsin
6-9 aylık dönemde bebeğiniz kendi beslenme miktarına göre her bir öğün için ortalama 180 ml kadar devam sütü içebilir. Günlük öğün sayısı 4-5 öğün kadar olabilir.
sağlıklı bir şeklde bebeğini büyüt canım istersen aşağıdaki linkten daha detaylı bilgi alabilirsin

Bu arada geçişle ilgili biz anneler sizlere yazıyoruz ama çocuklarınızı kontrol eden doktorlar da sizleri doğru şekilde yönlendirecektir. Ya da sağlık ocaklarında sizi ve bebeğinizi takip eden ebe hemşireler de doğru şekilde yönlendirebilir. Sağlıkla büyütmeniz dileğiyle....

Geri