Kizlar Fikirlerinizi Paylasirmisiniz benimle

melegimsin

Hamiş Melek
Üye
Kizlar Fikirlerinizi Paylasirmisiniz benimle
Selam Sevgili melekler.6 mayis hidirellez gunu.Ben boyle bir gun oldugunu arkadasdan ogrendim.Ise girmek cok istiyordum resmini cizdim bi agacin altina attim.ve o yil ise girdim.Hic ummuyordum bu ise girmeyi ama oldu dedi.Bu senede cocuk istiyorum bakalim bu yil olacakmi sende dene dedi.Ben sasirdim acikcasi. :D Hic duymadim ve denemedim.Bende yapicam bu yil insallah dilegim gerceklesir.:)Meleklerim siz hic denedinizmi boyle biseyi .Her yil bu dilek gerceklestirme isini yapan varmi merak ettim kim nasil yapti ?kabul oldumu? ve gunnahmi bole bisey yapmak ? Paylasmak istermisiniz.?Tessekurler :kiss:

annemler her yıl yaparlar canım. hızır ile ilyas alayhisselamın gökyüzünde buluştuğuna inanılarak yapılır bu durum. o gün de gül ağacına dilekler yazılıp bağlanır sonradaki günde toplanır onun belli saatleri falan var mı bilmiyorum kağıtta saklanır bizim birkaç tane dileğimiz olmuştu babam araba almıştı birtakım para gelmişti benim üniversite felan. dua felan okunuyor zaten günah oldğunu düşünmüyorum ama bu konuda kesin bir yargı vermek veya söylemekte bana düşmez zaten ama kötü düşünce yok yani burada dilek havasında kavuşamayan kişilerin gününde biz de dilekelrimizi istiyoruz yine kapımızı dileğimiz Allahu tealaya ulaşıyor sonuçta

bende buna ınanırım melegım ole olduguna bıde evde olmuycakmıssın ole dıyolar hızır aleyhıselam evıne gelıyomus
dılegını yap bak bahcelıyseevın sole de yapıyolar bı tas koyular nıyet edıp nıyetın gerceklesıcek ıse sabah kalkıp bakıyosun altında bocek varmı dıye varsa o olucak anlamına gelıyo tabı hıdralez sabahı kalkıp bakıcan ben bı kac kez denedım oldu sanırım

Geri