gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Kızlar Tüp Bebek Ücretini Devlet Karşılıyor Mu

Konu, 'Çöplük' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Tüp Bebek Ücretini Devlet Karşılıyor Mu bu konuda bana acil bilgi lazım. Bebeğim olmuyor tüp bebek düşünüyorum ama maddi durumumuz pek iyi değil acaba Tüp Bebek Ücretini Devlet Karşılıyor Mu bilen var mı?

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Sayın misafirimiz,

Türkiye'de tüp bebek uygulaması diğer ülkelere oranla daha hesaplı ancak buna rağmen maddi durumu iyi olmayan pek çok aile devletin yardımıyla tüp bebek sahibi olabiliyor. Sosyal güvenceniz varsa tedavi masraflarının bir kısmını devlet karşılıyor.

Emekli sandığına bağlı iseniz, kumrunuzun sağladığı haklardan yaralanabilmek için, Üniversite hastaneleri veya Sağlık Bakanlığı’na bağlı Eğitim ve Araştırma hastanelerinden tüp bebek uygunluk raporu almanız gerekmektedir. Raporu almaya hak kazandığınız taktirde, tedavinizin bir kısmını kurumunuzdan alma hakkı doğmaktadır. Yapılan tüp bebek işlemlerinden sonra, tüp bebek uygunluk raporu merkezlerde tedavi gördüğünüze dair epikriz ve sevkinizle kurumunuza başvurduğunuzda, Belli bir miktar size belirli bir zaman sonra, kabul edildiği taktirde, geri ödenecektir.

Kızlar Tüp Bebek Ücretini Devlet Karşılıyor Mu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kızlar Tüp Bebek Dinen Uygun mudur Tartışma Konusu Buyrun Buraya...

Kızlar Tüp Bebek Dinen Uygun mudur Tartışma Konusu Buyrun Buraya...

tüp bebek,tüp bebek caizmi, Melekler Tüp bebek artık günümüzde çok yaygınlaştı.Fakat yinede bu yöntemden şikayet eden ve dinen uygun olmadığını düşünen insanlarda çok.Çünkü çevremden bazı kişiler şunu iddia etmekte bazı hastaneler tüp bebek tedavisi uygulanacak eşlere kadının kendi kocasının spermini değilde başkalarının spermlerini enjekte ediyorlarmış.. Yani durum şöle kadının...
  2. Tüp Bebek Masraflarını Devlet Karşılıyor mu 2013

Tüp Bebek Masraflarını Devlet Karşılıyor mu 2013

Bu konu; tüp bebek masraflarını devlet karşılıyor mu 2013 hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, bebek sahibi olmak isteyip doğal yollardan bebek sahibi olamayan çiftlerin imdadına önce aşılama , eğer o da olmazsa tüp bebek yetişiyor. Ancak bu sürecin hem psikoljik hem de maddi olarak yıpratıcı olduğu gerçeğini de unutmamak gerekiyor. Özellikle tüp bebek uygulaması hakkında merak...
  3. devlet hastanesinde tüp bebek yaptıranlar

devlet hastanesinde tüp bebek yaptıranlar

arkadaşlar merhaba uzun zamn sonra geldim en son aşılama yaptık tutmayınca doktoru tedaviyi bıraktık 9 aydır.bugün birde devlet hastanesine gitmeye karar verdim.hormon tahlilleri istedi eşimden spermiyogram istedi.tahlillere göre değerlendirme yapıcak ama eşimdede bendede bi sorun yok 2 yıldır olmadığı için aşılama değil tüp bebek şansınız daha yüksek olur ondan direk tüp bebek yapalım...
  4. Tüp bebek tedavisinde devlet katkısı nekadar?

Tüp bebek tedavisinde devlet katkısı nekadar?

Çiftin hem aşılama hem de tüp bebek tedavisi amacıyla devlet yardımından faydalanabilmesi için Heyet Raporu alması gerekmektedir. Ancak bu raporu verme yetkisi olan kurumlar belirlidir. Aşılama veya yumurtlama tedavisi (ovülasyon indüksiyonu) için SGK anlaşması olan özel hastaneler de rapor verebilirken tüp bebek Tedavisinde devlet yardımı için sadece Üniversite Hastaneleri ve eğitim veren...
  5. SGK Hangi Durumlarda Tüp Bebek Tedavisini Karşılıyor?

SGK Hangi Durumlarda Tüp Bebek Tedavisini Karşılıyor?

Uzun bekleyişin ardından,bebek sahibi olamayan çiftler için artık tüp bebek yöntemi var.Tüp bebek tedavi yöntemine başvuran çiftlerin anne baba olma şansları oldukça yüksek.Ülkemizde,yaklaşık yirmi yıl önce tüp bebek tedavisi yapılmaya başlanmıştır.Tüp bebek yönteminin uygulanabilmesi için,bazı testler yapılır.Kısırlık başta olmak üzere,başka sebeplerden dolayı anne baba olamayan çiftler için...

Sayfayı Paylaş