gebe
  1. AuSSie-AnGeL

AuSSie-AnGeL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    780
    Ödül Puanları:
    113

Kolanın asidinin kaçmasını önlemek

Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında AuSSie-AnGeL tarafından paylaşıldı.

kolanın asidinin kaçmaması için Kolanın asidinin kaçmasını hiç kimse istemez ama ne yazikki açıldıktan kısa bir süre sonra kaçıyor.. Bunu önlemek için küçük bir bilgi... :ang:

Kolanın asidinin kaçmasını istemiyorsanız ilk seçenek olarak sıcaktan koruyun. Bu basitti herkes bilir.
    Şişeye çok baskı uygulamadan bastırın içindeki havaıyı çıkartın ve dolapta yan yatırın bu aradada kapağı iyice sıkmayı unutmayın.

2. NaZMeLeK

NaZMeLeK Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkürler tatlım....

3. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    güzel bilgi teşekkürler

4. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    970
    Ödül Puanları:
    113
    Bir bilgide ben vereyim, asidi kaçmasın istiyorsanız alayını için :D:D

5. »| HeRCai |«

»| HeRCai |« Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    38
    Tskler bilgi icin :))
    Sadmine katiliyorum :D:D

okadar ugrasiya yazik, hepsini icecen bi icmeye :D:D:D

6. AuSSie-AnGeL

AuSSie-AnGeL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    780
    Ödül Puanları:
    113
    Yeni tavsiyem sizlerden esinlenrek:D litrelik kolalar yerine toptancıdan teneke kolalar alın tek içimlik sek şeklinde götürün :D

Kolanın asidinin kaçmasını önlemek konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kızların İşten Kaçma Bahaneleri..?

Kızların İşten Kaçma Bahaneleri..?

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  2. Soner Arıca - Benden Kaçma

Soner Arıca - Benden Kaçma

Üstümüze doğar her gün güneş Dedin de kandım yar Mahçup oldum ele güne karşı Durumum aşikar Son kere girdim bu yola seninle Yanımda olsana ah Tez atıp kendini meçhule Amansız kaçma Gaflete düştüm ah Düştüm yollarına Alsana koynuna benden kaçma Dostum ben sana düşman sanma Gitsen bile sen hep bileceksin Güneşin doğduğu yer benim İnat etme yine geleceksin Bir oyun bu huyun bu senin Özledim...
  3. asidin suda çözülmesi

asidin suda çözülmesi

Asitlerin suda çözünmesi "ekzotermik" yani ısı veren bir olaydır. Derişik asit üzerine az miktarda su eklendiğinde reaksiyon sonucu açığa çıkan ısı eklenen az miktardaki suyu buharlaştırır. Ani bir şekilde yoğun asit ortamında oluşan ve dışarı çıkmaya çalışan su buharı asitin etrafa saçılmasına neden olur.Ayrıca, asit üzerine eklenen su fazla olduğunda bu sıçrama ilk bir kaç damla...
  4. kolan kaplıcası

kolan kaplıcası

Kolan kaplıcası ve kaplıca özelliklerini sizler için paylaşıyorum Bulunduğu yer : elazığ Su sıcaklığı :42°C Karakoçon ilçesi’ne 27 km. uzaklıktadır. Sular, etrafı fundalıkla çevrili birkaç yerden çıkar. Sodyum ve kalsiyum bikarbonatlı sulardandır. İçimi pek hoştur. Aç karnına içme iyi gelir. Banyosundan romatizma, kadın hastalıklarından şikayetçi hastalar fayda görür. Damar genişletici etkisi...
  5. Kolanın zararları neler ?

Kolanın zararları neler ?

Kızlar istemeden de olsa çok fazla kola içiyorum ve zararları nelerdir öğrenmek istiyorum, belki okuyunca bırakabilirim bu kadar içmeyi :S

Sayfayı Paylaş