gebe
  1. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    0

Kolay kaplumbağa yapımı

Konu, 'Özel Yetenekler' kısmında mislinay tarafından paylaşıldı.

kartondan kaplumbağa yapımı kaplumbağa yapımı grafon kağıdından süs kağıttan gramafon kağıdından süs
    Anneler çocuklarınızla beraber yapabileceğiniz,onların gelişimlerini ve el becerilerini geliştirmesine ve bunun yanında eğlenmelerini sağlamak istiyorsanız,gelin hep beraber,çocuklarımızla beraber basit,keyifli bir faaliyet yapalım.Unutmayalım onlar için ayırdığımız her 5-10 dakika kadar kısa zaman onların gelişmelerine ve beceri kazanmalarına yol açacaktır Modelimiz bir kaplumbağa:)

Gerekli malzeme:

Renkli karton grafon kağıdı
    kalem
    yuvarlak aliminyum fırın kapları.

Yapılışı:

Fırın kaplarına uygun boyutta kaplumbağa üstten görüntüsünü çizdik çocuklar kendileri kestiler.
    Kaplumbağa üstten görüntüsünü kapların altına yapıştırdıktan sonra ; üst kısmına yuvarlak kesilen karton yapıştırıldı.
    Yan kısımları ise grafon kağıdı ile kaplandı.
    Yuvarlak kesilen daha küçük boyuttaki renkli kartonlar ile de kaplumbağanın üzeri kaplandı. Gözleri ağızı çizildi.
    Bu tip faaliyetlerden çok zevk alıyor bizimkiler çocuğu olanlara tavsiye edilir.
    alıntı

Kolay kaplumbağa yapımı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. yapımı kolay bir şalvar

yapımı kolay bir şalvar

şalvar kalıpları şalvar kalıbı salvar dikimi dikimi nasıl dikilir yapımı kolay bir şalvar
  2. Kolay Su  Çantası Yapımı

Kolay Su Çantası Yapımı

çanta süsü yapımı 1 2 3 4 5 6 7 8 alıntı
  3. Kaplumbağa

Kaplumbağa

Kullanılacak Malzemeler 1 su bardağı ince bulgur 1 su bardağı et suyu 3 orta boy domates 2 orta boy soğan 10 çorba kaşığı tereyağ 1 kg bostan patlıcanı 2 adet yumurta Hazırlanma Şekli Patlıcanları sapları kalacak şekilde temizleyin. Kabuklarını soymayın. Ortadan boyuna kesin. İçini oyarak çıkarın. Kararması için tuzlayın. İçinden çıkan parçaları doğrayın. Kızan yağa soğanları atıp...
  4. Kolayca Saçlarınızı Dalgalı Yapın

Kolayca Saçlarınızı Dalgalı Yapın

gazete kağıdı ile saç sarma video gazete ile saç sarma gazeteyle videolu anlatım gazeteyle video Genel de düz saçlılar kıvırcık saça özenir,kıvırcık saçlılar da düz saçlılara özenir.Bu böyle gider.Saçı kıvırcık olan bir bayan saçını düzleştirmek için sürekli kuaförün yolunu tutarlar.Bir fön ile saçalr dümdüz.Peki ya düz saçlılar ne yapmalı kıvırcık saç için???Hadi fönlü saç bir kaç günden...
  5. Kolay bamya konservesi yapımı

Kolay bamya konservesi yapımı

Bu konu; kolay bamya konservesi ile ilgili bilgi vermektedir. Her sene bamyayı kurutmaktan yana olurdum ancak bu sene kışlıklarıma bir de bamya konservesini eklemeyi düşünüyorum. Aslında çok fazla tüketmeyiz ama misafir gelince imdadıma yetişiyor güzel şöyle domatesli bir bamya yemeğini herkes beğenerek tüketiyor. Şimdi kendim için aradığım bu tarifi yapmak isteyen meleklerim için sitemizde...

Sayfayı Paylaş