gebe
  1. gullu_23

gullu_23 Forum Okuru

Kolay mozaik pasta

Konu, 'Kekler - Pastalar' kısmında gullu_23 tarafından paylaşıldı.

bisküvili pasta tarifleri mozaik pasta kolay tarifleri kolay mozaik tarifi [​IMG]
    BİSKÜVİLİ MOZAİK PASTA

Kek İçin Malzemeler

100 gr tereyağı
    1.5 çay bardağı toz şeker
    1.5 çay bardağı süt
    4 yemek kaşığı kakao
    350 gr pötibör bisküvi

Üzeri için
    İri dövülmüş antep fıstığı

BİSKÜVİLİ PASTA TARİFİ
    Tereyağını eritin. Şeker, süt ve kakaoyu ekleyip karıştırın. Bisküvileri küçük parçalara ayırıp karışıma ilave edin ve iyice harmanlayın. Dikdörtgen bir servis tabağına streç folyoyu serin. Üzerine dikdörtgen olacak şekilde karışımı aktarıp folyoyu karışımın üzerine kapatın. Elinizle üçgen şekil verin. Derin dondurucuda 3 saat bekletin. Buzdolabından çıkarıp üzerini bol miktarda iri çekilmiş antep fıstığı ile süsleyin. Pasta servis tabağına alın.

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

Paylaşım için tşkler canım :)

3. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113
    Canım güzel ve lezzetli bir tarf vermişsin emeğine sağlık olsun tarifin görsel olması sitemiz ve konun için önemli olduğudan bende bir katkıda bulunarak mozaik pastanın görselini ekledim:)

4. ebru58

ebru58 Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    33
    Ödül Puanları:
    28
    bunu denemiştim ve çok lezzetli oluyor, teşekkürler canım

5. gullu_23

gullu_23 Forum Okuru

fiyet olsun arkadaşlar

6. tavuk_kavurma

tavuk_kavurma Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    öff hafta sonu mozaik pasta yap pazartesi getir diolardı o aklıma geldi bu konuyu görünce amannn yaptığın güzle olunca hep istiolar napcam ben yaa :D:D:D:D ama mozaik de güzel yaparım hee :D:D:D:D

7. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113
    çokda mütavaziyiz canımmmhahaha Yani sen şimdi mozaik pastayı güzel yaptığını söylemedindee yaparken yorulacağın için sıkıntını dile getirdin demi ben yanlış anladım:D:D banane bende istiyorum hemencicik yap banada gönder:D

8. gullu_23

gullu_23 Forum Okuru

bende geliyom kız aç kapıyı sonuna kadar

9. tavuk_kavurma

tavuk_kavurma Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    ahahaha tam demek istediğimi nasılda anlarmışşş amanda amannn :D:D:D:D yapar yollarım hee kargoyla :D:D:D:D

10. Cennet-ul Meva

Cennet-ul Meva Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    159
    Ödül Puanları:
    63
    nefisss..
    Canim cekdi :D
    Paylasim icin tesekkürler.

11. Maria Puder

Maria Puder Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Çok lezzetli bir tatlı ama ne yazık ki bir türlü tutturamıyorum ayarını :/
    Ya bisküvisi fazla oluyor ya kakaosu...

12. gullu_23

gullu_23 Forum Okuru

denemeye devam canım elbet bi gün tutturacan :)

Kolay mozaik pasta konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kolay Pasta

Kolay Pasta

Malzemeler Savoyer bisküvi Vanilyalı puding Çikolata sosu Yapilis Tarifi Savoyer bisküvilerini kilitli kek kalıbının dibine ve kenarlarına da dikine olarak dizin. Hazır paketlerde aldığınız vanilyalı pudingi hazırlayın. Dizilmiş olan savoyerlerin üzerine pudingi bir kat dökün. Tekrar bir sıra daha savoyer döşeyin ve tekrar puding dökün. Kalıbın derinliğine ve isteğe göre kat sayısını...
  2. cevizli mozaik pasta..

cevizli mozaik pasta..

mozaik pasta cevizli mozaik pasta tarifi cevizli video malzeme 500gr pötibör bisküvi 150gr tereyağı 4 yemek kaşığı kakao 1 su bardağı süt yarımşar su bardağı ceviz kayısı 2-3 yemek kaşığı hindistan cevizi yapılışı Tereyağını eritip süt ve kakao ile karıştırın. Bisküvileri kırıp kayısı ve cevizle beraber sütlü karışıma...
  3. havuçlu mozaik pasta tarifii

havuçlu mozaik pasta tarifii

havuçlu mozaik pasta Malzemeler : 1 paket petit beurre 5 su bardağı rendelenmiş havuç2.5 su bardağı toz şeker125.gr margarin1 paket vanilya1 çay bardağı dövülmüş ceviz Yapılışı : havuç şekerle karıştırılarak pişirilir.ufak ufak kırılmış bisküiler eritilmiş margarin ,ceviz,vanilya eklenip iyice karıştırılır.folyo üzerine dökülüp rulo halinde sarılır.1 gece buzdolabında bekletilir ve kesilerek...
  4. Mozaik Pasta Tarifi [Video]

Mozaik Pasta Tarifi [Video]

Malzeme Listesi 2 su bardağı toz şeker 2 su bardağı pastorize süt 1 paket katı margarin 1 paket vanilya 5 paket bisküvi 1 paket kakao(50 gr.) [MEDIA]
  5. MOZAİK PASTA

MOZAİK PASTA

MOZAİK PASTA Mozaik pastalar, pastaların arasında kendilerine yer etmelerini kolay hazırlanmaları ve lezzetli olmalarına borçludurlar. Mozaik pastalar çok kolay hazırlanabilir ve kolayca servis edilebilmektedirler. Mozaik pastalar, misafirler tarafından çok da beğenilmekte ve tercih edilmektedir. Mozaik pasta hazırlamak ne kadar kolay olsa da azda olsa beceri gerektirdiği için herkesin aynı...

Sayfayı Paylaş