Kolera - Ne Bilirsin

M

Monera

Forum Okuru
Kolera - Ne Bilirsin
(Sagopa Kajmer & Kolera)KOLERA VERSEDik bir yokuş hayat,başında azrailiyle bekleyenAzrail melekten korkma!O bir emri yerine getirenterbiyelen ahdini hatırla,kıyametten önce birkıyamet kopsa Allah'ım şükür sana,kavuş banaHer gün korkuyu tanıdığım ilk günümHer dün sana yaklaştığım bir bölümher hüzün sorularıma bir çözümSana yürüdüm Hak sürüm sürümKalbim saklı kalmış bir cürümEy benim başımı alıp duvarlara vuran gönülümSen her böyle yaptığında bin parçaya bölündümdüşünmezmi kimse,kim kendini küçük düşürdü?küçüğüm çünkü kalbim büyüdükçe beden küçüldüEstir yelleri,hüznün bitsin dertleriSen dağıtmazsan gitmez acının küçük fertlericümle cümle anlatmakla bitmez sabır hallerisanma tabiat ana, bunlar Rabbin kızgın selleriHer gördüğünü hayra yorma,şükret yaz ayında donmaburuk açlık düştü karna,bomboş iş üstünde durmavurana kadar kaçar turna,harcanmamalı zaman boynakara hain girer koyna,söylediğine uymaBunu masal mı sandın?Etkilemez ölüm beni inan hiçBeni inan hiç omuzumdaki yükleri sal dünyaYan gönül yanKalpten düştü yaşama sevincim inanSevincim inan kalpten düştü kıyım yakın artıkBunu oyun mu sandın?Hileni ancak kendine yedirirsin senYedirirsin,yedirirsin ye de bitir git artıkPes ettim mi sandın?Taarruzumun yönünü sen ne bilirsin?Sen ne bilirsin sen neyi bildin ki,yönümü bileceksin?SAGOPA VERSESahte tüfeği kafama dayamış korkmamı bekliyorsunDüşüncemin geldiği yere git!...Kendine yer kap!...Burası benim ilim yerim,kendimle ilgili sorunum varsaBırak doktorum olan "ben" uğraşayım.Şeytan yoluna girişleri annem keserdi,giremezdim.Babam için cennet gerekli,ben hep bunu bildim.İçimdeki ateşle oynamaktan yanıyor içim.Ve birgün memleketten 750 km ileri gittim.Yarın için bir defans taktiği bulmalıyım.Çok kişiyi öldürdüm,cesetlerinde parmak izim yoktu.Soğukluk içimi ürpertti,damar kanım dondu.Bu yeniden başlamasından korktuğum kaçıncı sondu?Canım yandığında birkaç hafta bağırdım!...Fırçayı elime aldığımda ilkin anılarımı boyarım.Gelecek adına hiçbir hayali resme dökemez parmaklarım.İçimde iyiliklerimin dedikodusunu yapan şeytanlarım.Zaman akıp gittikçe gözlerim daha çok doluyor.Vakit gider gelmez,işte bu canımı çok sıkıyor.Hata ve yanlışlarım çırılçıplak,o kadar utanç vericiki!..Benim böyle olmamam gerekirdi.KOLERA VERSEBunu masal mı sandın?Etkilemez ölüm beni inan hiçBeni inan hiç omuzumdaki yükleri sal dünyaYan gönül yanKalpten düştü yaşama sevincim inanSevincim inan kalpten düştü kıyım yakın artıkBunu oyun mu sandın?Hileni ancak kendine yedirirsin senYedirirsin,yedirirsin ye de bitir git artıkPes ettim mi sandın?Taarruzumun yönünü sen ne bilirsin?Sen ne bilirsin sen neyi bildin ki,yönümü bileceksin?​

Geri