gebe
  1. nisan

nisan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0

komsu sikayeti

Konu, 'Dini Hikayeler ve Şiirler' kısmında nisan tarafından paylaşıldı.

KOMŞUNUN ŞİKAYETİ Biri, Resul-i Ekrem (s.a.v)'ın huzuruna geldi ve:
    - Bana eziyet ederek huzurumu bozuyor' diye komşusunu şikayet etti.
    Resul-i Ekrem (s.a.v):
    - Tahammül et ve komşunun gürültü patırtısına aldırma, belki gidişatını değiştirir, buyurdu.
    Bir müddet sonra ikinci defa gelerek şikayet etti. Resul-i Ekrem (s.a.v) bu kez de tahammül et buyurdu.
    Üçüncü defa geldi. ve
    - Ya Resulallah, benim bu komşum gidişatını düzeltmiyor, beni ve ailemi rahatsız etmek için gerekenlerin hepsini yapıyor' dedi.
    Resul-i Ekrem (s.a.v) bu defa ona
    - Cuma günü, ev eşyalarını dışarı çıkar, yoldan gelip geçen halk görsün. Halk, sana 'niçin ev eşyalarını buraya döktün?' diye soracaktır. 'Kötü komşunun elinden' diyerek şikayetini bütün halka söyle.

Şikayetçi aynısını yaptı, eziyet eden komşu ise peygamber daima tahammül et diyecek diye, hayal ediyordu. Halbuki zülmün def edilmesi hukukun müdafaası hususunda İslamiyetin, mütecavize saygı göstermeyeceğini bilmiyordu. Böylelikle herkesin huzurunda rezil olacağını sezen eziyetçi komşu, konuyu öğrenince yalvarıp yakarmaya başladı ve adamın, eşyasını evine taşımasını rica etti. Aynı zamanda komşusunu incitecek şekilde bir şey yapmamaya söz verdi

2. esena

esena Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    38
    Ce: komsu sikayeti
    ellerine sağlık canım seni seviyom paylaşımın için saol

3. nisan

nisan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: komsu sikayeti

sagol canim bende seni seviyorumm

4. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: komsu sikayeti

emeğine sağlık

komsu sikayeti konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kocasini Sikayet Eden Kadin

Kocasini Sikayet Eden Kadin

Kocasını Şikayet Eden Kadın Kadının biri, bir gün Halife Ömer r.a.'a gelerek dedi ki: - Ey müminlerin emiri sana insanların en iyisini şikayete geldim. Öyle birisi ki, amelde onu geçen veya onun kadar amel eden kimse pek azdır. Geceleri sabaha kadar namaz kılar, gündüzleri de hep oruçla geçirir… Bu sözlerden sonra utancından asıl demek istediğini diyemedi ve: - Ey müminlerin emiri , beni...
  2. Komsunun Sikayeti

Komsunun Sikayeti

KOMŞUNUN ŞİKAYETİ Biri, Resul-i Ekrem (s.a.v)'ın huzuruna geldi ve: - Bana eziyet ederek huzurumu bozuyor' diye komşusunu şikayet etti. Resul-i Ekrem (s.a.v): - Tahammül et ve komşunun gürültü patırtısına aldırma, belki gidişatını değiştirir, buyurdu. Bir müddet sonra ikinci defa gelerek şikayet etti. Resul-i Ekrem (s.a.v) bu kez de tahammül et buyurdu. Üçüncü defa geldi. ve - Ya...
  3. komsu

komsu

Komşu Rüyasında komşu görmek birtakım dedikodulara uğrayacağınız anlamındadır. Mücadeleli ve tartışmalarla dolu bir döneme girdiğinizi işaret eder. Rüyasında komşu görmek birtakım dedikodulara uğrayacağınız anlamındadır. Mücadeleli ve tartışmalarla dolu bir döneme girdiğinizi işaret eder. Rüyada komşunuzu gördüyseniz, birtakım dedikodulara maruz kalacağınız anlamına gelir. Mücadele verecek...
  4. Facebook kullanicilar...sikayet etme vakti!!

Facebook kullanicilar...sikayet etme vakti!!

facebook şikayet etme facebook ta şikayet etme bildirme facebookta facebookda Facebook kullanici arkadaslar, PKK sempatizanlığı için grup kurmuş bu gruba, girip şikayet edin lütfen kapattıralım bu grubu.Sol alt köşesinde şikayet edin var oraya yazın lütfen.... Tskler http://www.facebook.com/home.php#/group.php?gid=101311754101
  5. Karinda yaglanma sikayeti olanlar buraya!

Karinda yaglanma sikayeti olanlar buraya!

karinda yaglanma karin bolgesi kilolar karin bolgesinde yaglanma karin bolgesini eritmek icin karin yaglari eritmek icin neler yapabiliriz konulari burada melekler Merhaba Melekler, Neredeyse butun meleklerin sorunu bolgesel kilolardir, kimimizin vucudu musaittir kilo alimina, kimimiz dogumdan sonra veremeyiz kilolarimizi, kimimizin hormonal bozuklugundan ileri gelir,kimimiz kilo vermek...

Sayfayı Paylaş