gebe
  1. CaRiZmA

CaRiZmA Vip Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    43
    Ödül Puanları:
    0

Korku ve endiselere karsi neler yapabilirsiniz?

Konu, 'Herşeyin başı sağlık !' kısmında CaRiZmA tarafından paylaşıldı.

Korku Ve Endişelerin Tedavisi için Şifalı Bitkiler: Çiğdem çiçeği, Ballıbaba, Gül, Lavanta çiçeği, Nane, Biberiye, İncir çiçeği, Bal Hazırlanış Şekli:
    * Çiğdemin yumruları ballıbaba bitkisinin yaprakları ile birlikte sirkenin içinde iki gün dinlendirilir. Süzüldük­ten sonra gül suyu ilave edilerek şerbet kıvamına gelince­ye kadar karıştırılarak bal ile tatlandırılır. Hazırlanan bu şerbetten yatmadan önce bir fincan içilir.
    * Lavanta çiçeği, tarçın ile birlikte demlenir. Süzülerek elde edilen karışıma nane özü katılarak losyon kıvamına gelinceye kadar çalkalanır. Hazırlanan bu losyona batırı­lan bir bezle göğüs ve yüz kısmına masaj yapılır.
    * Biberiye, inci çiçeği, tarçın kabuğu ve lavanta çiçeği eşit miktarda bir kaba konarak kaynatılır. Süzüldükten sonra elde edilen karışım bir süre bekletildikten sonra bal ile tatlandırılarak şurup kıvamına gelinceye kadar karıştı­rılır. Hazırlanan bu şuruptan yatmadan önce ısıtılarak bir fincan içilir.

alinti

Korku ve endiselere karsi neler yapabilirsiniz? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Astımınız İçin Siz ve Aileniz Neler Yapabilirsiniz

Astımınız İçin Siz ve Aileniz Neler Yapabilirsiniz

astımlılar için süpürge Astımınız İçin Siz ve Aileniz Neler Yapabilirsiniz Astımı tamamen iyileştiremezsiniz, fakat kontrol altında tutabilirsiniz. Kişiler astımlarını kontrol etmeyi öğrendiklerinde normal ve aktif bir hayat sürdürebilirler. Çalışabilirler, oyun oynayabilirler ve okula gidebilirler. Geceleri rahat bir şekilde uyuyabilirler. Astım utanılacak bir durum değildir. Tüm dünyada...
  2. Anne ve Babaya karsi görevlerimiz!

Anne ve Babaya karsi görevlerimiz!

anne ve baba, nasihat, hadis-i serif, vazifelerimiz, kuran-i kerim, ile ilgili tüm bilgileri burada bulabilirsiniz Anne ve Babaya karsi görevlerimiz! Kuran-ı Kerim de anne-babaya yüce bir makam verilmiştir değerli dostlar. Günahı gerektiren emir ve arzuları dışında her hususta anne-babaya itaatle emredilmiş dünyaya getirdikleri evlatları. Allahu Teâlâ‘nın rızası, anne-babanın...
  3. Melekler sizi en çok korkutan ve etkileyen korku filmi nedir ????

Melekler sizi en çok korkutan ve etkileyen korku filmi nedir ????

kızlar yorumlarınızı bekliyorum ?????benim en etkilendiğim korku kapanı serileri.....
  4. Hamileyim ve kabızlık sorunum var ne yapabilirim?

Hamileyim ve kabızlık sorunum var ne yapabilirim?

gebelikte kabızlık ,gebelikte kabızlığa ne iyi gelir,hamilelikte kabızlık nasıl geçer,hamilelikte şişkinlik,gebelikte kabızlığa iyi gelen besinler hakkında bilgiler Gebelikte kabızlık çok sık rastlanılan bir şikayettir.Gebe kadınların yarısına yakınında görülür.Kabızlığa yol açan bir çok neden vardır. gebelik sırasında kabızlık neden olur Gebelikte hormon düzeylerindeki artışa bağlı...
  5. Ne yapabilirim ?

Ne yapabilirim ?

Kızlar merhaba beni tanıyorsunuz çoğunuz ben 52 gün önce doğum yaptım… Kontrol herşey sorunsuz dedi çok iyi dedi… Doktrum iğneler süte geçiyormuş dedi,haplarda aynen öyle tek çare spiral dedi ama kayma yapınca kanama yapıyormuş,adetler daha yoğun ve ağrılı geçiyormuş bize de tek çare prez.düşüyor ondada belli bir süre sonra "bana güvenmiyormusun?" Diyoloğu başlıycak napabilirim :( ??

Sayfayı Paylaş