gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

kötülükle ilgili sözler 2012

Konu, 'Güzel Sözler & Mesajlar' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

kötülükle ilgili atasözleri kötülükle ilgili özlü sözler

Biri size kötülük mü yaptı? Üzülmeyin herkes er ya da geç, gün gelecek ektiğini biçecek ama ona kötü olduğuna dair sözler mi söylemek istiyor sunuz? Evet bu belki içinizi rahatlatabilir diyor ve size kötülükle ilgili sözler sunuyoruz Melek'ler.

Bir kötülüğü beğenen, onu işleyenden daha kötüdür. ( Şemseddin Sami )

Hiç kimse, kendi isteğiyle kötü değildir. ( Socrates )

İyilikle kötülük bir olmaz, Sen ( kötülügü ) en güzel bir şekilde önle. O zaman seninle arasında düşmanlık bulunan kimse, sanki candan bir dost olur.

İyiliğe gücün yetmezse, bari kötülük yapma. ( Feridüddin-i Attar )

Kendimden başka kimseye kötülük etmeden yaşamak istiyorum. ( Tolstoy )

Kötüler, kendilerine tahammül edildikçe, daha çok azarlar. ( Sadi )

Kötülük edebilmek ellerinde iken bütün ömrünü doğrulukla geçirmek çok güç ve övmeye değer bir şeydir. ( Eflatun )

Kötü kimselerle arkadaşlık etme, sonrahaberin olmadan senin huyun, onların huyundan kötülük çalar. ( Eflatun )

Kötülüğe kolayca girilir, ama güç çıkılır. ( Madame de Maintenon )

Kötülüğü öğrenmenin yaşı yoktur. ( Lessing )

Kötülük kapısını aralık etmeye gelmez, ardına kadar açılır. ( Cenap Şehabettin )

Önüne kötülük etmek fırsatı çıkmamış kişiye, iyiliğinden ötürü teşekkür edilebilir mi? ( Cervantes )

Sizden biriniz bir kötülüğü gördüğü zaman, onu eli ile değiştirsin, gücü yetmezse dili ile değiştirsin. Buna da gücüyetmezse kalbi ile buğzetsin. Bu imanın en zayıfıdır. ( Hadis-i Şerif )

Sevdiklerinizden gelen kötülük, sevmediklerimizden gelen iyilik kadar acıdır. ( Cemil Sena Olgun )

Şayet iyilik etmeye gücün yetmiyorsa, hiç olmazsa kötülük etme. Kötülük etmemek de, nefsin için verilmiş bir sadakadır. ( Hadis-i Şerif )

kötülükle ilgili sözler 2012 konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bilgisayarla İlgili Sözler 2012

Bilgisayarla İlgili Sözler 2012

Bilgisayar Sözleri 2012 Bilgisayar Sözleri Valla melekler, ben okuduğumda çok güldüm, umarım siz de beğenirsiniz. Bilgisayarlarla ilgili olarak söylenmiş matrak sözler, buyrun hahaha laptopun var diye sevinme masa üstüne geçersen üzülme Yazılımsız donanım, donanımsız yazılım olmaz. Eceli gelen windows mavi ekrana düşer. Pc'ye mac vermişler, hani benim akvaryumum demiş. Windows'a...
  2. Yaşamla İlgili Sözler 2012

Yaşamla İlgili Sözler 2012

yaşamla ilgili sözler yaşamla ilgili güzel sözler hayatla ilgili sözler Facebook, msn için kullanabileceğiniz birbirinden anlamlı yaşamla ilgili sözler paylaşmak istiyoruz sizlerle melekler :) Yaşamak rüyadır, gerçekleştirmeyi bil. Yaşamak görevdir, tamamlamayı bil.Yaşamak şanstır, kullanmayı bil. Nasıl yaşamam gerektiğini anlamaya başladığımda,nasıl ölmekte olduğumu gördüm. Yaşamak...
  3. Eğitimle İlgili Sözler 2012

Eğitimle İlgili Sözler 2012

Eğitimle İlgili Sözler 2012 Selam kızlar Eğitimle İlgili Sözler arıyorum ben baktım hep eskiydi sizden yeni sözler bekliyorum.
  4. Cehennemle İlgili Sözler 2012

Cehennemle İlgili Sözler 2012

Cehennemle İlgili Sözler 2012 2012 Cehennemle İlgili Sözler Birbirinden çarpıcı ayetler, hadisler ve atasözlerinden oluşan cehennemle ilgili sözler 2012 için listemize geçelim melekler :) - Cehenneme kalplerini günahlarla üşütenler girer. (Abdulkadir Geylani) - Kâfirler, gerek kitap ehlinden olsun gerek puta tapanlardan olsun muhakkak, cehennem ateşindedirler. Orada ebedî olarak...
  5. Alkolle ilgili güzel sözler ( alkolün kötülüğünü anlatan )

Alkolle ilgili güzel sözler ( alkolün kötülüğünü anlatan )

İçki bütün kötülükleri anasıdır İçki güldürür, süründürür, öldürür İçki sağlığın düşmanıdır İçki kötülükler doğurur İçki aile bütçesini eritir İçki öldürür, kumar süründürür, spor güldürür İçki ve sigara sinir ve sindirim sistemlerini bozar Alkol almak, gönüllü çılgınlıktır Alkol veremin en önemli dostudur İçkinin girdiği yerden akıl, ahlak ve utanma kaçar İçki insanı...

Sayfayı Paylaş