gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Koyu Bir Gölge Yalnızlık - NeMeSiS

Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

Tek başınalık bir tercihken yalnızlık seçim dışıdır... Kimileri bunu da bir seçim olarak görse de, insanı üzen, yoran ve kendini sorgulatan bir sessizlik konumudur; yüreğinde çağlayan çığlık çığlığa bir şelale dururken...

Güneşin en can alıcı renklerini duyumsamayı bilirken, gecenin en koyu rengini iliklerinde hissetmektir yalnızlık. Varlığın ağırlığı altındayken yokluğu ezberlemektir kendince, en ilgisiz kelimeleri bile bu kavrama sığdırabilmektir gizlice...

Koyu bir gölge yalnızlık, ışığın bir adım ötede olduğunu bile bile kalmak gibi o gölgede, bakmak gibi, üşümek gibi, görememek gibi gölge. Gölgenin de bir gün geçeceğini bile bile...

Kimselere bu koyuluğu anlatamamaktır yalnızlık, yüreğinde onu tarif eden binlerce cümle içini paramparça etse de.. Tek bir kelime edememek, zaten bunu da istememektir.

Yıldızın güne, güneşin geceye küsmesindeki gizemdedir yalnızlık. Bazen vuslatı gökkubbedeki yıldızların mesafesiyle ölçmeye çalışmaktır, hiçbir hesaba sığmayan bir mücadeleye girmek gibi. Ama hiç vazgeçmemektir uğraşmaktan, sevileni beklemekten vazgeçmediğim gibi...

Dinginliğin içerisinden her şeyi yırtıp ortaya çıkarcasına gelen bir hırçınlığın kardeşidir yalnızlık. Huzursuzluk akar sanki atar damarlarda, namemnun bakışları çağırır günün ortasına, hiç olmayacak bir yerde damlalar süzülür aşağılara..

Ağlayışların adının farklı konulduğu bir konumdur yalnızlık; herkes için ayrı bir anlamla...

Manasızlıkların en çok biriktiği yerdir yalnızlık... Kelimelerdeki anlam bilgisinin hiç bir bilim dalına sığmayacak şekilde boyut değiştirdiği bir mekan. İnsanın içi çok dolu iken, ne desem boş dedirten bir ikilemi yaratan kavramdır, yaşattığı onca ikilem yetmiyorken...

Yalnızlık...

Sorgulatan, acıtan, üşüten bir duvar, yalnız duran bir ağaç, sessiz kalmış bir serçe, yıkık duvarlı bir ev, gruptan ayrı duran bir yıldız, uzaklarda kalmış bir ışık, kullanılmayan bir eşya, yarım kalmış bir sigara, tek başına uçan bir martı, uzaklara dalmış bir kadın,

koyu bir gölge

yalnızlık...

NeMeSiS

Not: Yazı şahsıma aittir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

2. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113
    Her ne kadar yalnızlık Allaha mahsus olsada bilmiyorum ya ben seviyorum yalnızlığı belkide çok uzun zamandan beridir tek dostum olmuş yalnızlık birlikte yaşamaya alışmışız:)
    Yalnızlık alıp götürüyor insanı bazen ... Kendini dinlersin sadece yalnızlıkta...sessizliği dinlersin iç hesaplaşmaların savaşların olur yalnızlıkta...

Ama yine de kimsenin yalnız kalmaması dileklerimle Nemesis adminimin ellerine yüreğine klavyesine sağlık diyorum mükemmel duygu yüklü bir yazı okudum ve okurkan ben de yalnızlığımla birlikte dalıp gittim uzaklara böyle güzel yazılarının devamını bekleriz canım bizi böyle yürekten yazdığın duygu yüklü yazılarından mahrum etme:)

3. aSqimSin

aSqimSin Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    Güneşin en can alıcı renklerini duyumsamayı bilirken, gecenin en koyu rengini iliklerinde hissetmektir yalnızlık

:18: Çok güzel adminim yaa :18: Yalnızlığı ben de severim. ,, ama insan zor anlarında hep bi insana ihtiyaç duyuyor. Bulamayınca çok üzülüyor :18:
    Bazen söylediği şeyler herkese farklı geliyor,kimseye anlatamıyor derdini insan.. işte o zaman daha çok yalnız kalıyor..

4. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0
    "Yalnızlık büyük bir zindan,

dünyanın en kalabalık zindanı

Dinden imandan çıkarır ama öyle bir adam eder ki insanı"

sözleri yankılanıyor beynimde. Tek başınayken tarif edilen en derin kelimelerden yalnızlık...

Teşekkür ederim Mawişim, aSqimSin, yüreğim dolu dolu yine dökülür kelimeler...

Sevgiler..

Koyu Bir Gölge Yalnızlık - NeMeSiS konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bir çığlıktı yalnızlığım

Bir çığlıktı yalnızlığım

Konuşmak gerekir bazen,susmak artık çare değilse… Anlatmaya başlamalı bi yerden,en başta kendinden, Başlıyorum öyleyse dur ve dinle; Ardından değişti hayatım,bütün değişime mahkum hayatlar gibi,geceler değişti kara kuru oldu biraz daha çok acı verir oldu…mevsimim yıllardır sonbahar rengi soluk,yüreğim yorgun ayazda kalmış bi-çare donuk. Aynı şarkılar farklı anlamlar kazandı,oysa şarkılar bu...
  2. Bir Düşün Gölgesinde Suskunluklarım

Bir Düşün Gölgesinde Suskunluklarım

Suskunluk artarak devam ediyor... Yazılmayan kelimeleri düşlüyorum, kimse için hiçbir anlam ifade etmeyen şeyler. Gözlerimin önünde fışkıran aydınlığın içinde hayal meyal seni görüyorum. Yüzünde yüzyıllardan arınıp gelmiş olgun bir meyva tadında bir tebessüm. Gülümsüyorsun... Ben uzun süredir uykulara kapılmadan yaşıyorum hayatı. Bir sürü yalnızlığın içinde birde senin yalnızlığının...
  3. Bir " Umut " Yalnızlığı Sadece

Bir " Umut " Yalnızlığı Sadece

“ Cümleleri yine sana yordum.. Kabul eyle..” Ağlama sakın Yıkılırım… Sakın bir damla gözyaşı dökme kirpiklerinden. Yıkılır ölüme kurduğum barikatlar. Bağlanır dilim. Sakın akmasın yüreğin ayak uçlarına. Sarılır dudaklarım senden önce saklambaç oynadığım gecelere. Susuzluğuma bakıp da sakın nehirleri giyinme üzerine...Tel tel kızarmasın gözbebeklerin. Sancılanır yine umutla sardığın...
  4. Bir yalnızlık bir özlem

Bir yalnızlık bir özlem

İnsanım ben! Kimi zaman hüzünlenir,duvar gibi... Çiçeğindeki yalnızlığımı haykırırım etrafa... Geceler boyu ağlarım! Belki de kimi zaman senden uzak oluşumdan kahrolurum. Adını haykırırım etrafa.. Bazen de dolaştığımız o uzun yollar da doaşır geçmişi anarım... Yalnızlığımı hiç kimseye anlatamam! Bir gün SENSİZLİKTEN bıkıp Karşına çıkıverir boynuna sarılırım, Ve doyasıya ağlarım...
  5. Sıradan Bir Yalnızlık Benimkisi...

Sıradan Bir Yalnızlık Benimkisi...

Sevgili melekler ben bu yazıyı çok beğendim ve sizinle paylaşmak istedim umarım sizlerde beğenirsiniz (: Nasıl da çabucak bitiyor gün…Günler… Bir şey anlamadan, Hissetmeden…Uyanıyorum;Beyaz bir gün…Yatıyorum; Alacakaranlık... Sabah olsun diye uyuyorum…Yatayım diye geceyi bekliyorum… Dahası yok… Hep aynı… Ne istediğimi,ne düşlediğimi,neye küstüğümü ben de bilmiyorum… Ama küstüm…hemde fena...

Sayfayı Paylaş