gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Kozmetik alerjisi nasıl belli olur acaba?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Yüzüm fisir fisir oldu ve kızardı.Eczacıma sordum kozmetik alerjisi dedi.Cildiyeye gitme vakltim de olmadı. çalışıyorum.Bir arkadaşım burayı önerdi sizlere sormak istedim..Bilen var mı?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Deriye uygulanan bir kozmetik, bazen güneş ışığını emerek, toksik maddeye dönüşür..Acıbadem Bursa Hastanesi Deri Hastalıkları Uzmanı Dr. Tuğba Türker kozmetik alerjisinin belirtileri hakkında şu bilgileri veriyor…
    Kozmetik alerjisinin belirtileri olan yanma, batma, karıncalanma ve deride gerilme hissi çoğunlukla, kozmetiğin kullanıldığı bölgede hissedilir. Kaşıntı daha az görülürken, yanma ve batma hissi daha belirgin olur. Deride kuruluk, ince ince pullanma, soyulma, kızarıklık ve şişlik görülür. Aynı kozmetiğin kullanımı sürdürüldükçe belirtiler kalıcı hale gelebilir

Kozmetik allerjisi gelişimini kolaylaştıran veya tetikleten bazı durumlar;

Mevsim değişiklikleri
    Ani sıcaklık değişimleri
    Hava kirliliği
    Sigara, alkollü - asitli içecek, baharat tüketimi,
    Deriye yönelik bazı tıbbi tedaviler esnasında kozmetik kullanımına devam edilmesi
    Altta yatan farklı bir deri hastalığının bulunması

Deriye uygulanan bir kozmetik, bazen güneş ışığını emerek, toksik maddeye dönüşür ve deride güneşe açık bölgelerde bir takım değişikliklere yol açar. Bu da leke oluşumu veya deri renginde açılmaya sebep olur.
    Bazı tırnak cilaları, sık aseton kullanımı veya sentetik tırnaklar, tırnaklarda renk, şekil ve kıvam bozuklukları yapabilmektedir.

Deri tipine uygun olmayan kozmetiklerin kullanımı, bazen siyah noktaları oluşturabilmekte, akne benzeri döküntülere yol açabilmekte veya akneyi alevlendirebilmektedir.

Kozmetik alerjisi nasıl belli olur acaba? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Nasıl İnce Belli Olursunuz?

Nasıl İnce Belli Olursunuz?

İnce belli, kalın kalçalı olmak hem kalbinizi hem de verdiği mutsuzluk sebebiyle ruhunuzu yorar. Beliniz bir türlü incelmiyor mu? Bu bölgeler ilk yağ depolanan ve en son yakılabilen yağlardır. Bu kısımdaki yağların erimesi bilinçli bir diyet ve hızlandırılmış spor programı gerektirir. Diyet yaparken sadece karbonhidrat alımını düşürmek yetmez. Meyvelerden ve sebzelerden basit şeker alımı...
  2. Kozmetik Alerjisi

Kozmetik Alerjisi

kozmetik alerjisi Eğer kozmetik ürünlere karşı alerjiniz varsa sizler için bazı önerilerde bulunmak istiyorum alerji karşısında neler yapabilirsiniz ve çok daha fazlası buyrun arkadaşlar Kozmetikler kolay kolay alerji yapmaz. Ama satın aldıklarını saklarken de özen göstermelidirler. Kutu ve tüpleri sıkıca kapattığınızdan emin olun. Kozmetiklerinizi aşırı sıcaklık farklarından koruyun....
  3. Sperm alerjisi Nedir? Tedavisi nasıl olur?

Sperm alerjisi Nedir? Tedavisi nasıl olur?

sperm alerjisi belirtileri sperm alerjisi tedavisi antisperm antikor tedavisi sperme alerji Sizi bilmem ama ben ilk defa duyuyorum. Önemli bir konu olduğunuda anladıktan sonra sizle paylaşıyorum. Halk arasında ‘balayı hastalığı’ olarak bilinen cinsel ilişkiyi çoğu zaman bir ızdıraba dönüştüren alerjinin adı aslında “sperm alerjisi.” Birçok çift tarafından bilinmeyen bu hastalığın en önemli...
  4. Kozmetik Alerjisi Nedir ?

Kozmetik Alerjisi Nedir ?

kozmetik alerjisi kozmetik alerjisi nedir Kozmetikler kolay kolay alerji yapmaz melekler :) Ama normalde zararsız olduğu halde sizin cildinizin hassasiyet gösterdiği bir madde (renklendirici koku verici koruyucu katkı maddeleri) içeriyor olabilirler. Bu yüzden de cildiniz buna tepki verebilir. Dermatolojik olarak test edilmiş de olsa hiçbir kozmetik malzeme bu riski tamamen önleyemez....
  5. Demir Eksikliği Nasıl Belli Olur?

Demir Eksikliği Nasıl Belli Olur?

demir eksikliği, demir eksikliği belirtileri, demir eksikliği nasıl anlaşılır Sevgili melekler, vücut için son derece önemli bir mineral olan demir eksikliği durumunda bazı tedavilerin yaptırılması şarttır. Sağlık açısından son derece önemli olan demirin eksikliği durumunda bakın insan vücudunda ne gibi belirtiler ortaya çıkıyor?.. Kronik yorgunluk, halsizlik, nefes darlığı ve baş...

Sayfayı Paylaş