gebe
  1. kaprisli

kaprisli Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

Kozmetiklerin tedavi edici özelliği yok

Konu, 'Güzellik ve Bakım Önerileri' kısmında kaprisli tarafından paylaşıldı.

Kozmetikleri; vücudun dış kısmına uygulanan, herhangi bir etken madde içermeyen temizlik ya da koruma amaçlı kullanılan ürünler olarak tanımlayan Yrd. Doç. Dr. Altan Yüksel, kozmetik ürünlerin sadece makyaj malzemesi olarak değerlendirilmesinin doğru olmadığına dikkat çekti. Yüksel, şampuan, sabun, saç boyası gibi ürünlerin de kozmetik olduğuna işaret etti. Kozmetikleri pasif ve aktif kozmetikler olarak ikiye ayıran Yüksel, pasif kozmetiklere örnek olarak ruj, allık, pudra gibi sadece kapatıcı etkisi olan ürünleri, aktif kozmetiklere ise saç boyası, perma, kalıcı rujlar gibi kimyasal etkiler bırakan ürünleri gösterdi. Kozmetiklerin etkili olabilmesi için uygulamanın oldukça önemli olduğunun altını çizen Yüksel, rastgele kullanımın birtakım olumsuzluklara neden olabileceğini belirterek her ürünün aynı şekilde kullanılmaması önerisinde bulundu. Yüksel, kozmetiklerin en büyük riskinin çok uzun sürelerle çok sık tekrar edilmesi olduğunu vurguladı.
    Kozmetiklerde doğal madde ve vitaminlerin kullanımına ilişkin açıklamalarda da bulunan Yüksel, "Doğal ürünler vücudumuzda her zaman olumlu etki bırakmayabilir, vitamin katkılı ürünlerde ise vitamin o ürünü kullanan kişiyi değil, ürünü korumaya yarar. Dolayısıyla doğal ürün ya da vitamin kullanımı, reklam amaçlı, ticari bir söylemdir" dedi.

Öte yandan Yüksel, 2005 yılında değiştirilen ve Avrupa Birliği (AB) normlarına uygun hale getirilen kozmetik yönetmeliğinin eksik ve yanlışlarla dolu olduğunu, ruhsat alma zorunluluğunu ortadan kaldırdığını, bu nedenle 'merdiven altı imalatçıların' insan sağlığıyla rahatça oynadığını ileri sürdü. MEÜ Eczacılık Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Nefise Özlen Şahin de, 'Yaşamımızda Kozmetikler' konulu bir sunum gerçekleştirdi. Yrd. Doç. Dr. Nefise Özlen Şahin, sunumunda fondöten, pudra, allık, ruj ve far gibi kozmetik ürünlerin formülasyonları, uygulama biçimleri ve yan etkileri hakkında öğrencilere bilgiler verdi. Panel, soru-cevap bölümü ile sona erdi.

alıntı

Kozmetiklerin tedavi edici özelliği yok konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. türk kizlarina has özellikler (kızmak yok)

türk kizlarina has özellikler (kızmak yok)

Türk Kızları’nın Has Özellikleri 1-) Brad Pitt, Leonardo Di Caprio, vs... gibi tanımadığı insanLara âşık oLurLar. 2-) CırtLak renkLi markası we fiyatı 100 m öteden beLLi oLan "cast" ayakkabıLarın içine kot pantoLonun paçasını sokar we herkesin onLara beğeniyLe baktığını zannederLer. 3-) Dış görünüşe değiL iç görünüşe önem werdikLerini söyLeyip karşıLarına çıkan iLk...
  2. Sivilce yok edici maske

Sivilce yok edici maske

sivilce yok edici maskeler sivilce yok edici maske ben sivilceleri eden maske izlerini eden Melişlerim yüzünüzdeki sivilceler canınızı sıkması bu maskeyle sivilcelerinizden kurtulun:) Maskenin hazırlanması:Mayayı bir kaba koyun ve üzerine damla damla su ekleyin.Bunu yaparken her damlanın ardından çok iyi karıştırmaya dikkat edin.Orta yoğunlukta bir macun kıvamına ulaştığında hazır olmuş...
  3. Gizli sivilce yok edici maya maskesi

Gizli sivilce yok edici maya maskesi

maya sivilce sivilceler için maya maskesi maskesi sivilce için sivilcelere Sivilce için maya maskesi Gizli sivilce yok edici maya maskesi Malzemeler: Bir paket kuru maya ve su. Maskenin hazırlanışı: Mayayı bir kabın içine koyduktan sonra üstüne damla damla su ilave edin. Bunu yaparken her damladan sonra çok iyi karıştırmaya dikkat edin. Orta yoğunlukta bir macun kıvamına ulaştığı zaman...
  4. Bebeğim olsun diye tedavi oluyorum ama sonuç yok

Bebeğim olsun diye tedavi oluyorum ama sonuç yok

Meraba arkadaslar bana yardim ederseniz cok sevinirim. Ne yapacagimi bilmiyorum yillardir bebek icin tedavi aliyorum ama hicbi sonuc yok. buda yetmezmis gibi bugun kocamin baska kadindan ikiz cocuklari oldugunu oyrendim ne yapacagimi sasirdim aglamakdan gozde yas kalmadi artik.
  5. Kozmetik Alerjisi Nedir Tedavi Edilir ?

Kozmetik Alerjisi Nedir Tedavi Edilir ?

kozmetik alerjisi cilt alerjisi Hatırı sayılır bir meblağ ödeyerek, antialerjik olduğunu öğrendiğiniz bir kozmetik ürünü aldınız ve büyük bir hevesle kullanmaya başladınız. Ancak o da ne ? 2 gün sonra yüzünüzde döküntüler mi çıktı melekler ? Anlaşılan o ki sizde kozmetik alerjisi var ve sizin bundan haberiniz yoktu. Üstelik üründe de antialerjik olduğu yazıyordu. Ya o yazı da olmasaydı ?...

Sayfayı Paylaş