gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

KPSS için SON Gün!

Konu, 'KPSS Genel' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

Lisans mezunları ile lisans programlarından mezun olabileceklerin katılacağı Kamu Personeli Seçme Sınavı'na (KPSS) 28 Nisanda başlayan başvuru süresi bugün mesai saati bitiminde sona erecek.
    Sınava başvurmak isteyenler, “2008-KPSS Lisans Kılavuzu” ile aday bilgi formunu 2 YTL karşılığında başvuru merkezlerinden alabilecek. KPSS'ye, öğretmen adaylarının da başvurması gerekiyor. Adaylar, başvuru merkezleri ile ilgili bilgilere ÖSYM'nin ÖSYM:::Yükseköğretim Kurulu Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi internet adresinden ulaşabilecek.

KPSS'ye daha önce girmiş adaylar, internet üzerinden başvuru yapabilecekler. İlk kez girecek adaylar ise sınav ücretini yatırdıktan sonra başvuru merkezlerinden randevu alarak başvurularını gerçekleştirecekler.

KPSS kılavuzunda, Türkiye İş Kurumunun (İŞKUR), KPSS sonuçlarının normal, özürlü ve eski hükümlü işçi alımında da kullanacağına ilişkin duyurusuna da yer veriliyor.
    Lisans mezunları ile lisans programlarından mezun olabileceklere yönelik düzenlenecek KPSS, 28-29 Haziran 2008'de cumartesi sabah, cumartesi öğleden sonra, pazar sabah ve pazar öğleden sonra olmak üzere dört oturumda gerçekleştirilecek. Cumartesi sabah oturumuna tüm adayların katılması gerekiyor.

Ortaöğretim ve önlisans mezunları ile bu öğrenim düzeylerinden mezun olabilecekler için düzenlenecek KPSS ise 21 Eylül 2008'de yapılacak. Bu adayların başvuruları ile ilgili ayrıntılı bilgi daha sonra ÖSYM tarafından duyurulacak.

hurriyet.com

KPSS için SON Gün! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ALES'e başvuru için yarın son gün

ALES'e başvuru için yarın son gün

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES), 2007-Sonbahar dönemi başvuruları yarın sona erecek. Sınav, 18 Kasım Pazar günü yapılacak. ALES'e, bir lisans programından mezun olabilecek durumda bulunanlar, lisans programını bitirenler ile denklik belgesi almış olmak kaydıyla yurt dışında lisans eğitimi görmüş olanlar başvurabilecek. Yabancı uyruklu öğrenciler de sınava...
  2. KPSS İçin Yeni Uygulama

KPSS İçin Yeni Uygulama

ÖSYM'den KPSS için yeni uygulama... ÖSYM ortaöğretim ve ön lisans öğrencilerinin Eylül'de gireceği sınavı ikiye ayırdı. Öğrenci Seçme ve Yerleşme Merkezi (ÖSYM) ortaöğretim ve ön lisans öğrencilerinin Eylül'de gireceği Kamu Personeli Seçme Sınavı'nı (KPSS) ikiye ayırdı. ÖSYM Başkanlığı, KPSS ortaöğretim/önlisans için başvuru yapan aday sayısının fazla oluşu ve bazı sınav merkezlerinde...
  3. Emlak vergisi için son gün 01/12/2009

Emlak vergisi için son gün 01/12/2009

Bildiğiniz gibi emlaklarımıza ait vergi 2 eşit taksitte bağlı olduğumuz belediyeye ödeniyor. Yaklaşık 19 milyonu ilgilendiren konut, işyeri, arsa ve arazilere ait 2009 yılı emlak vergisi ile işyerlerine ait çevre temizlik vergisinin ikinci taksitinin kasım ayı sonuna kadar ödenmesi gerekiyor. Kasım ayının son gününün Kurban Bayramı tatiline rastgelmesi nedeniyle, ikinci taksit ödemesi 1...
  4. 2012 Lise mezunları için kpss

2012 Lise mezunları için kpss

Arkadaşlarım lise mezunları için kpss 2012 de sınavı var mı bunun başvuru ve sınav tarihi tam olarak ne zaman
  5. Zorunlu Deprem Sigortası Yaptırmak İçin Son Gün 18 Ağustos !

Zorunlu Deprem Sigortası Yaptırmak İçin Son Gün 18 Ağustos !

zorunlu deprem sigortası zorunlu deprem sigortası nasıl yaptırılır Sevgili melekler, Zorunlu Deprem Sigortası ile ilgil düzenlemelerin yer aldığı kanun artık yürürlükte ve bu sigortayı yaptırmak için son gün de 18 Ağustos, acele edin. Zorunlu Deprem Sigortası yaptırmak için gerekli evrak hakkında size az önce bilgi vermiştik. Şimdi ize kanunla ilgili detaylara geçiyoruz... Zorunlu...

Sayfayı Paylaş